Şimdi Ara

araç satışı ve trafik sigortasından para temini hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir sorum olacak. Şu günlerde yeni bir araç almaya çalışıyorum. Aynı zamanda da kendi aracımı satmaya çalışıyorum. Bugün için satış işlemlerini yapmak üzere alıcı ile anlaşmıştık. Ancak malesef Cumartesi günü küçük bir kaza yaptım. Aracımı şerit dışına kaçırdığım için arkamdan gelmekte olan araca sürttüm. Benim çamurluktaki sinyal lambası karşı tarafın kapılarını sürttü ve kapı saclarında biraz deformasyon oldu. Kapıların düzeltilmesi gerekecek. Kusurlu taraf ben olduğum için karşı tarafın masrafı benim trafik sigortamdan temin edilecek.

Benim sorum:
    Ben şu an arabamı satabilir miyim? Yoksa karşı taraf arabasını yaptırıp sigortadan parasını temin edene kadar beklemeli miyim? Prosedür nedir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Not: Benim aracımda sadece sinyal lambası çatladı, bunun dışında herhangi bir hasar yoktur.

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pravda3 -- 21 Mayıs 2012; 18:53:08 >

• Aracın satışını yapabilirsin. Yanlız açık dosyadan dolayı sigorta poliçeni hemen iptal edemezsin sistemler izin vermiyor.

AKGÜL SİGORTA
  • Cevap için teşekkür ederim. Bir soru daha soracağım müsadenizle:

Karşı taraf aracı servise Cuma günü bırakacakmış. Dolayısıyla hasar dosyası sanırım Cuma günü açılacak.

Ben aracı yarın satsam problem olur mu? (trafik sigortasını iptal etmeden)

Teşekkürler.
  • Satış ile trafik sigortasının iptal ve yeni poliçe aşaması dışında pek bağlantısı bulunmaz . Sistemler her halükarda kaza tarihini baz alacak o dönemde de sigortalı olmanızdan dolayı sıkıntı çıkartmazlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.