Şimdi Ara

Araçlı Kuryelik Yapan Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Trendyol, hepsijet, amazon gibi firmalar için araçlı kuryelik yapan var mı aramızda? Sadece iki ufak sorum var. Yardıma ihtiyacım var bu konuda. Ticari araç almayı düşünüyorum...

• Ben bir ara düşünüyordum hocam. Neyi merak ediyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Şirket kurup ticari araç alacağım. Arabalar daha pahalanmadan…

Araç şirketin üzerine mi olmalı? %18 KDV indirimi aracı satın alırken yapılıyor mu ve satarken aracın fiyatı artarsa gelir vergisi ödenmeli mi devlete?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Pençe_ kullanıcısına yanıt

Hocam şirket üzerine alma zorunluluğu yok diyebiliyorum. Ben daha çok çalışma konuları üzerine hakimim

• SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım hocam

• şirketlerde kdv indirimi diye birşey yok hocam. kdv li alıyorsun sen kdv keserken içeride oluşan kdv den düşüyorlar. yani kdv borcun olmuyor. örnek vereyim 200.000 araç aldın x18% 36.000 tl o içeride bitene kadar kdv ödemezsin bitince ödersin.

• GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    O zaman şirket üzerinden aracı almasam da olur heralde

hayır şirket adına al. bide şirket değil zaten şahıs firması açacaksın. şirket ayır bir olay.

şahıs firması aç. kendi adına kdv li aracı al. yakıt telefon bütün giderlerini şirket giderine koy.

her ay keseceğin faturadan ödeyeceğin kdv yi oradan düş. muhasebecin seni yönlendirir.

• Bu kadar yabancı olduğun işe girmeye nasıl cesaret gösteriyorsun enteresan doğrusu.
    Yolun açık olsun.

• trendyol satıcısıyım. trendyol express kuryesiyle ahbap olduk artık. kuryelik çekilecek bir çile değil. bence başka işler bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 12 Haziran 2023; 8:22:25 >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Hocam getirisi 30 40 oluyormuş. Ben tasarımcı olarak bu paraya ulaşamıyorum maalesef. Bir de durum şu ki birisi param var araba almak istiyorum en azından alacağım ticari araçla para kazanırım diye düşünüyorum

uzaktan tatlı görünür böyle işler, bir tanıdığım 3 ay yaptı bıraktı.

30 bin kazandın(bu yakıt vs giderleri düşmeden önceki kazançtır yani firmanın sana ödediğidir diye tahmin ediyorum), %18 kdv vereceksin kaldı 24,6 bin

yakıt fiyatlarının zıplayacağını göz ardı edip günlük 200 lira yakıt diyelim 6000 daha gitti kaldı 18,6 bin

yuvarlak olsun diye yıllık 12 bin trafik sigortası diyorum (2 katı civarında da bir kasko ücreti eklemek gerekecek ama onu da hiç hesaba katmıyorum arabayı kredisiz vs aldığını kabul ederek) aylık 1000 tl daha sadece trafik için gitti kaldı 17,6 bin

hergün tavuk döner ayarında bir öğün yemek yedin diyelim aylık 2600 yemek giderin, kaldı 15 bin

yazlık kışlık lastik, senede birkaç bakım, muhasebeciye ödeyeceğin aylık ücret ve onun dışında defter açma kapama, tasdik car curt envai çeşit vergi

arabanın bu sırada yapacağı muhtemel kazalar, bu kazalardan doğacak masraflar ve aracın serviste yatıp çalışamayacağı süreden doğacak kayıplar vs derken

yeter artık kalbim sıkışmaya başladı, başka neler vardı diye düşünmek istemiyorum artık :D

tavsiyem vasıfsız deilsen evine ekmek götürmek için başka yolun varsa kendi mesleğine devam et

Kazanabilirsin ama giderlerinde var fazlasıyla. Ay sonu elinde kalan para aldığın riske değmiyor maaşlı şöförlük yapsan daha rahat edersin. Lastik patlamış, muayene, sigorta, kaza hiç bişiyle ilgilenmezsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.