Şimdi Ara

Aradaki Fark Nedir ? ( Vr Kit )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
11.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Fotoğraf makineleri konusunda çok iyi olamyan biri olarak bir yardım istiyorum. Bir fotoğraf makinesi alacağım

http://www.alisveris.com/Client/Detay-79056-nikon-dslr-d90-18105-dslr-fotograf-makinesi-8-gb-kartcanta--yedek-pil-ve--uv-filtre-hediyelidir.html

Örneğin alisveris.com daki üründe nikon d90 18-105 dslr fotoğraf makinesi yazıyor

http://www.fotografium.com/nikon-Nikon-D90-18-105-VR-KIT-canta-4-GB-Karti-Yedek-Batarya-Hediyeli-Stoktan-TesliM_1293.html#0
    Fotografium daki üründe de 18-105 Vr Kit Yazıyor

Bu konuda bilgili olan birinin bana açıklamasını rica edeceğim,

Yani birinde vr kit yazıyor diğerinde yazmıyor. Vr kit nedir ?

• İkisinde de gövde + lens aynı.
  • Yani
    18-105 yazması ile 18-105 VR yazması arasında bir fark yok doğrumu anladım ? Fiyat farkı var çünkü başka siteler ile arasında o yüzden soruyorum :) Birde herkes Vr özelliğinin öneminden bahsetmiş forumlarda :)
  • VR'sız 18-105 Nikon lens tok zaten
  • @ozmon,
    Nikon lenslerde Vibration Reduction (VR) Titreşim azaltıcı sisteme sahip lens demek Zoom lenslerde size yapısına göre +2-+3 stop avataj sağlar. Ve elbette bu sisteme sahip olmayanlara göre daha pahalıdır. Konu ettiğniz 18-105 mm VR lensin, VR' siz olanı yoktur ve Nikon' un en kaliteli kit lensidir.
    Aynı sistem:
    Canon Lenslerde (IS) (Image Stabilizer)
    Tamron lenslerde (VC) (Vibration Compensation)
    Sigma Lekslerde (OS) (Optical Stabilization)
    Panasonic lenslerde (M.OIS) (Mega Optical Image Stabilization) veya (P.OIS)(Power Optical Image Stabilization)
    PENTAX gövde de (SR) (Shake Reduction)
    Sony gövde de (SSS) (Super SteadyShot
    Olympus gövde de (IS) (Image Stabilizer)
    Samsung ASR (Advanced Shake Reduction) dSLR' de gövde de (SR) (Shake Reduction)
    Olarak adlandırılır.
    quote:

Orijinalden alıntı: ozmon

Yani
    18-105 yazması ile 18-105 VR yazması arasında bir fark yok doğrumu anladım ? Fiyat farkı var çünkü başka siteler ile arasında o yüzden soruyorum :) Birde herkes Vr özelliğinin öneminden bahsetmiş forumlarda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@ozmon,
    Nikon lenslerde Vibration Reduction (VR) Titreşim azaltıcı sisteme sahip lens demek Zoom lenslerde size yapısına göre +2-+3 stop avataj sağlar. Ve elbette bu sisteme sahip olmayanlara göre daha pahalıdır. Konu ettiğniz 18-105 mm VR lensin, VR' siz olanı yoktur ve Nikon' un en kaliteli kit lensidir.
    Aynı sistem:
    Canon Lenslerde (IS) (Image Stabilizer)
    Tamron lenslerde (VC) (Vibration Compensation)
    Sigma Lekslerde (OS) (Optical Stabilization)
    Panasonic lenslerde (M.OIS) (Mega Optical Image Stabilization) veya (P.OIS)(Power Optical Image Stabilization)
    PENTAX gövde de (SR) (Shake Reduction)
    Sony gövde de (SSS) (Super SteadyShot
    Olympus gövde de (IS) (Image Stabilizer)
    Samsung ASR (Advanced Shake Reduction) dSLR' de gövde de (SR) (Shake Reduction)
    Olarak adlandırılır.
    quote:

Orijinalden alıntı: ozmon

Yani

çok teşekkür ederim arkadaşım. güzel bilgi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.