Şimdi Ara

Arduinoda kurduğum devreyi PCB'ye aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arduino ve PCB konusunda çok tecrübeli olduğum söylenemez. O sebeple eğer yanlış bir şey yazarsam affınıza sığınıyorum.

Temel olarak projemde hassas kapasitif ölçüm yapıp (pF seviyesinde) bu kapasitif ölçüm sonucuna göre tarih ve saati kaydetmek istiyorum.

Arduino ile kabaca kapasitif ölçüm için bir sistem kurdum ve fena çalışmadı. Size danışmak istediğim nokta, arduino ile tasarladığım bu sistemi nasıl bir ince bir PCB ürününe dönüştürebilirim?

İhtiyacıma göre uygun mikroişlemciyi seçip devreyi kurduktan sonra arduinodaki kodu ona nasıl aktarabilirim ?

Teşekkürler.

• Birçok pcb tasarım programı mevcut. En çok kullanılanlardan biri malum proteustur.

İhtiyacınıza uygun denetleyici seçimi yapacaksanız arduino için yazdığınız kodu ona atamazsiniz.mevcut ardunioyu stand alone şekilde atmega 328p ile kullanabilirsiniz. Eğer farklı bir denetleyici ve direk farklı bir denetleyici markası kullanacaksınız ona gore onun ide sinde kod yazmanız lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aduino ucuz paratik olduğu için kullanıyorum. Arduino ile birlikte üretilen bir kaç sensör modülü dışında başka modül almadım. Hep kendim yaptım , röleye tera diyot takıp transiatör ile sürmek çok zor bir şey değil bunu bile modülü var boş yere zaman para kaybı pcb sini yapıp hazırladım. 5,08 kılamens ile istediğim yere ilâve edip çıkarta biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.