Şimdi Ara

AŞIRI AKTİF MESANE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
3.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır yaşadığım sık idrara çıkma sorunu ile ilgili bugün doktora gittim. idrar tahlili yaptı temiz çıktı, tuvalet sonrası mesane içinde idrar da kalmıyor ona da baktı, son olarak aşırı aktif mesanen var dedi. Vesicare diye bi ilaç verdi kullan dedi. Bu ilacı kullanan var mı? Pek çok kişi yararını görmemiş. Sizlerin de fikrini almak istedim teşekkürler şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Aşırı Aktif Mesane: Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

Aşırı aktif mesane (AAM), sık idrara çıkma, ani idrara çıkma ihtiyacı ve idrar kaçırma ile karakterize yaygın bir durumdur. Bu durum, hayat kalitenizi ve sosyal etkileşimlerinizi önemli ölçüde etkileyebilir.

Nedenleri

AAM'nin kesin nedeni bilinmemektedir, ancak aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin rol oynayabileceği düşünülmektedir:

• Sinir hasarı
    • Zayıf mesane kasları
    • İdrar yolunda tıkanıklık
    • Bazı ilaçlar

Belirtileri

AAM'nin yaygın belirtileri arasında şunlar yer alır:

• Sık idrara çıkma (günde 8 veya daha fazla kez)
    • Ani idrara çıkma ihtiyacı
    • İdrar kaçırma
    • Gece idrara çıkma

Tedavisi

AAM için çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur ve en etkili yaklaşım duruma ve bireysel ihtiyaçlara bağlı olacaktır. Tedavi seçenekleri arasında şunlar yer alır:

• Yaşam tarzı değişiklikleri: Kafein ve alkolden kaçınmak, mesane eğitimi yapmak ve pelvik taban egzersizleri yapmak.
    • İlaçlar: Anti-kolinerjik ilaçlar veya beta-3 agonistleri gibi mesane kaslarını gevşetmeye ve idrar üretimini azaltmaya yardımcı olan ilaçlar.
    • Cerrahi: Ciddi durumlarda, mesane boynuna botoks enjeksiyonu veya mesane askısı gibi cerrahi müdahaleler gerekebilir.

Aşırı Aktif Mesane Kurtulanları

AAM ile yaşayan birçok kişi semptomlarını yönetmeyi ve dolu dolu bir yaşam sürmeyi öğrenmiştir. Aşırı Aktif Mesane Kurtulanları gibi destek grupları, bilgi, destek ve ilham sağlamak için bir araya gelerek başkalarıyla bağlantı kurmanıza ve yalnız olmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

AAM'niz varsa, durumunuzu yönetmenize ve yaşam kalitenizi iyileştirmenize yardımcı olacak çeşitli kaynaklar mevcuttur. Doktorunuzla konuşarak, uygun tedavi seçeneklerini belirleyebilir ve günlük yaşamınız üzerindeki etkisini azaltabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Up

• Yukarı

• gelişmeleri takipteyim benzeri durum abimde mevcut
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kestenbetsa -- 22 Şubat 2015; 14:28:00 >
  • Arkadaşlar ilacı kullandım..gerçekten çok faydasını gördüm..doktorun dedigi gibi 10 günden sonra etkisini gösteriyor..şikayetleriniz gün geçtikçe azalıp bitiyor.umarım sizinde işinize yarar.geçmiş olsun
  • Hocam bitti mi sikinti cok merak ediyorum

• Yararını gördüm, ama herkesde aynı etkiyi göstermeyebilir. Doktora görünün

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Yararını gördüm, ama herkesde aynı etkiyi göstermeyebilir. Doktora görünün

hocam tedavi edicimi yoksa geçiştirici bir ilaç mı ?
  • Kullandığın zaman yararını görüyosun fakat bırakınca belli bi süre sonra eski haline geliyosun

• Umarım kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.Aşırı aktif mesane erkeklerde gerçekten nadir görülen bir rahatsızlık.Çoğunlukla kadınlarda görülür.Peniste ve makatta yanma,cinsel olarak herhangi bir bozukluk varsa prostatit olabilir.Doktorlar özellikle prostatit teşhisini koymakta çok sıkıntı çekiyorlar.Çünkü bakteri genellikle tahlilde gözükmüyor.
  • Hocam ilac isinize yaradi mi suan ne durumdasiniz?Bende muzdaribim bu hastaliktan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.