Şimdi Ara

Asus HD7870 2GB Direct Cu II V2 Doğru bir seçim mi oldu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, zamanla pc sini güncelleyen biriyim . Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibiydi. Ekran kartı dışında idare eder bir sistem seklinde kullanıyordum .Ta ki bugunkü Cod Ghost faciasına kadar. Oyun her ne kadar optimizasyon sorunu olsada oynanamadıktan sonra hiç bir heyecan vermiyor. Ps4 almayı düsündüğümden ekran kartı düşünmüyordum fakat bugün dayanamayıp HD6870 yerine ASUS HD7870 2GB Direct Cu II V2 ekran kartı siparişi verdim (459TL) . Sizce aşağıdaki sistemle bir sorun cıkarırmı ? Yada bu fiyata alabilecepim daha iyi bir kart var mıydı ? biraz acele edip aldım .Ondan kafama takıldı. Sizden fikir almadan da edemedim :) ( Keske siparisten önce alaydım bu fikri ama bir anlık heyecanla oldu hersey) :) .Zaman ayırıp okuduğunuz ve görüş belirttiğiniz için teşekkürler. . .

Anakart : Asus M5A99X evo r2.0 am3+
    İşlemci : AMD FX8320 4.2Ghz(o.c) + Cooler master Cpu soğutucu kit
    Ram : 2x2GB G-skill Ripjaws 1600mhz kit DDR3 + 1x4GB Corsair 1600Mhz DDR3
    Ekran Kartı : AMD Radeon HIS HD6870 1GB **YERİNE ASUS HD7870 2GB Direct Cu II V2 *** ?
    Kasa : Corsair Carbide 500R +Xlience 80+ 800watt PSU
    HDD : 60GB Corsair Force GT SSD+1TB 7200RPM Seagate Sata II disk
    Ses Kartı : Creative X-Fi titanium

• Gayet güzel bir seçim olmuş
  • Aynı kartı kullanıyorum 5 ay önce almıştım bir sorunum yok cok memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmre129 -- 5 Kasım 2013; 21:53:45 >
  • güzel olmuş sistem güle güle kullan
  • Çok güzel bir sistem olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar cidden icime su serptiniz :) Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepinize , sizin görüşleriniz önemliydi benim için :)
  • işlemci fx 6300 alınıp ekran kartı 7950 veya gtx760 alınabilirdi
  • Eğer 100 tl daha koyabilirsen 660ti al derim yoksa da sorun değil 7870 de güzel bi karttir. Zaten Asus un kartını almissiniz biraz da o.c ile çok güzel oyun deneyimi sunabilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya dogru da soyle birsey var kasa fazla olmus ve 7870 seviyesine 6300 yeterli olurdu olsun crossfire yaparsin 10 numara olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukcell-MB85 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, çok güzel bir tercih olmuş, kart güzel, fiyat güzel, daha ne olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukcell-MB85

Merhaba Arkadaşlar, zamanla pc sini güncelleyen biriyim . Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibiydi. Ekran kartı dışında idare eder bir sistem seklinde kullanıyordum .Ta ki bugunkü Cod Ghost faciasına kadar. Oyun her ne kadar optimizasyon sorunu olsada oynanamadıktan sonra hiç bir heyecan vermiyor. Ps4 almayı düsündüğümden ekran kartı düşünmüyordum fakat bugün dayanamayıp HD6870 yerine ASUS HD7870 2GB Direct Cu II V2 ekran kartı siparişi verdim (459TL) . Sizce aşağıdaki sistemle bir sorun cıkarırmı ? Yada bu fiyata alabilecepim daha iyi bir kart var mıydı ? biraz acele edip aldım .Ondan kafama takıldı. Sizden fikir almadan da edemedim :) ( Keske siparisten önce alaydım bu fikri ama bir anlık heyecanla oldu hersey) :) .Zaman ayırıp okuduğunuz ve görüş belirttiğiniz için teşekkürler. . .

Anakart : Asus M5A99X evo r2.0 am3+
    İşlemci : AMD FX8320 4.2Ghz(o.c) + Cooler master Cpu soğutucu kit
    Ram : 2x2GB G-skill Ripjaws 1600mhz kit DDR3 + 1x4GB Corsair 1600Mhz DDR3
    Ekran Kartı : AMD Radeon HIS HD6870 1GB **YERİNE ASUS HD7870 2GB Direct Cu II V2 *** ?
    Kasa : Corsair Carbide 500R +Xlience 80+ 800watt PSU
    HDD : 60GB Corsair Force GT SSD+1TB 7200RPM Seagate Sata II disk
    Ses Kartı : Creative X-Fi titanium

6870 den bende dırek 7870 e gectım ama sapphıre den hatta 6870 ım de snınkıyle aynıydı ıcqx versıyonuydu ve cok sesliydi. asus hep sessız hem daha serin 6870 den cunu mımarısı 78 serısının daha ıyı ve yenı. Asus cok ıyı bır tercıh neden ıyı bır tercıh dersen de pcb sı cok saglam. kartın bırcok koruması var kartı guzel ve kalıtelı. devre elemanalrı da dıger 7870 lere gore en kalıtelısı bence. ben cf nın ıkıncı akrtı olarak aldım 400 tl den bulmustum ıkıncı elını daha 3 haftalıktı aldım dırek ben de bır hevesle aldım hıc pısman etmedı. için o akdar rahat olsun kı takıp oynadıgında analaycaksın 6870 ıle arasıdnakı farkı. 6870 cok hantal kalıyor 7870 ın yanında. oynadgında ıyı yapmsım dıyeceksın emın ol.

• Arkadaslar sistem zaten kullanımımda olan bir pc'ydi .Ekran kartı dısındaki diğer parçaları uzun zaman once almıstım .Sadece ekran kartını yeni aldım.6870 denildiği gibi artık hantallasmıstı. Asus tercih etmemin nedeni evdeki diger bilgisayarımda GTX560ti var asus direct cu olan ondaki memnuniyet beni yine asus'a yöneltti acıkcası .Yorumlarınız icin cok tesekkür ederim :)
  • Arkadaşlar kart geldi .İşte gece nöbetine geleceğim icin cok kurcalayamadım :) Kartı takıp driverları güncelledikten hemen sonra Call of Duty Ghosts 'a girdim .En büyük haritada MP 'da hersey ultra, AA dahil .1920x1080p de Fraps ile min29 'a düstüğünü max61'e cıktığını gördüm ama genelde 36-45 fps aralarında gezmekte .Henüz bir O.C yapmadım ama, icinden asus'un o.c. yazılımı geldi. Önerebileceğiniz rakamlar varsa o.c. yi osekilde ayarlıyım belki 3-5 fps daha kazancım olur:) Vatan'a R9 serisi kartla gelmis .R9 270 i gördüm 593tl idi sanırım .Keske biraz bekleyip r9 270 alaydım diye ic gecirdim ama 135tl fark'a değermiydi bilmiyorum . . .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.