Şimdi Ara

Atatürk Üniversitesi Yurtlar hakkında bilgisi olanlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Devlet mi yoksa özel yurt mu ve sizin yurtlar hakkında tavsiyeleriniz varsa yazarsanız çok iyi olur

• babakoo kullanıcısına yanıt
    Özel yurt fiyatları 600-450 arasındadır. En ucuz bulabileceğiniz yurt 450 civarı olur. Erkekler için genelde yurt-apart sıkıntı oluyor. Özelde iyi bir yurtta kalmak istiyorsanız aylık 500 tlyi gözden çıkarın.

Erkekler için merkezde devlet yurtları vardır. Özel yurda gitmektense devlet yurtlarını öneririm. 3-4 kişilik odalar bazalı daha yeni yapıldı gayet lüks ve ucuz. Üniversiteye yürüyerek 15-30dk arası sürer. Aynı zamanda üniversite sınırlarının içinde ama geride kalmış devlet yurtları vardır. Önünden sadece 1 tane otobüs geçer G1. Yurtlarının içinin baya güzel olduğu söyleniyor olumsuz tarafı fakültelere biraz uzak.

Kızlar için üniversitenin tam içinde devlet yurtları vardır. Fakültelerin hemen yakınında. 3-4-6 kişilik odalardan oluşur. Şansınıza göre hangisi çıkarsa. Ama ben yine özel yurtlara o kadar para dökmektense devlet yurtlarında kalmanızı tavsiye ederim. Özel yurtlarda eğer iyi bir yerde kalmak istiyorsanız 2 kişilik oda 600, 3 kişilik oda 550, 4 kişilik oda 500 şeklinde fiyatları vardır. Odanız güzeldir ama yemekler kötüdür bir o kadarda dışardan yemeğe para dökersiniz pişman olursunuz benim gibi.

Devlet yurdu herkese çıkmıyor genelde yedeklere kalıyor çoğunluk ama yedekleri bekleyin kötü bir oda çıksa bile sabredin sene sonunda güzel bir odaya geçebilirsiniz. Odamız yok derler ama senenin başından beri boş kalan odaları vardır yurda girdikten sonra odayı dert etmeyin.

• Lithium- kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkürler bende muhtemelen devlette kalacağım o kadar para verecek durumum yok.Devlet çıkarsa çok güzel olur peki çıkmazsa bekleme işi sıkıntı gibi nerede kalacağım var mı tavsiye edeceğiniz bir yer ? Birde yarı özeller varmış tavsiye eder misiniz ?
    Erkekler için merkezdeki ve üniversitenin içindeki yurtların hepsi güzel ve yeni. Yarı özel diye geçenlerde 3-4 kişilik kesinlikle tavsiye ederim. Çoğu arkadaşım senenin ortasında özel yurtlardan ayrılıp merkezde yeni açılan devlet yurduna geçti gayette rahatlar.

Yedek çıkarsa nerede kalacağınızı bilmiyorum ama özel yurtlarla anlaşma yaparken kykya çıkabilirim diye sözleşmede belirtin. Geneli kabul etmek istemez ama ısrar ederseniz kabul edebilirler çünkü yurttan ayrılırken sıkıntı çıkarıyorlar. Acar erkek yurdunda kalan bir arkadaşım vardı 430a kalıyordu 2 kişilik oda da. Ama cemaatle bağlantısı var mı yok mu kayıt olurken extra indirim mi yaptırdı bilmiyorum. Erkeklerin çoğunluğuna genelde devlet yurdu çıkıyor.

Ayrıca Kızılay yurdunu da önermiyorum. Cemaatle bağlantısı yok ama yemekleri kötü, üniversiteye uzak ve 2 kişilik oda 600 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium- -- 26 Temmuz 2014; 2:38:53 >
  • Lithium- kullanıcısına yanıt
    Anladım inşallah KYK çıkar da beklemeyiz peki bu asil çıkması neye göre belirleniyor belli bir öncelik mi var ? Birde torpil dönüyor mu 1-2 yerde okudum dönüyor diye.
    Kyk başvurusunda öncelik sırası yazıyor. Yedeklere çıkarsan üniv. başlayınca tekrar yedek listesi hazırlanıyor. Haftada bir Kykya gidip kontrol ediyorsun her hafta 10-15 kişi alıyorlar. Sıran gelirse kayıt yaptırıyorsun. Torpil dönmüyor desem yalan olur dönüyor. Ama torpilsiz girende çok.
  • Eyvallah kardeşim teşekkürler
    Ne demek hoşgeldin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.