Şimdi Ara

Ateşleme parçalarının garantisi olmaz iddiası doğru mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben aracımın yıllık yağ değişimini yaptırırken bujileri de değiştirdim. Sanayideki bir Citroen parçacısından 4 adet sıfır buji aldım. Tekrar ustama giderek bujileri taktırdım. Akşama doğru sağlam aracımın teklediğini farkettim ve ertesi gün ustaya gittim ve durumu izah ettim. Takılan bujilere baktığında birisinin arızalı olduğunu söyledi. Galiba yakıtı yakamadığı için üzeri kararmış. Sonra parçacıya durumu izah ettim o bujiyi başka bir tane ile değiştirdi ve tekrar taktık. Yine o günün akşamı arabam tekliyordu. Ertesi gün tekrar gittim. Bu sefer diğer bujilerde de aynı problem olduğunu gördük. Eski bujileri takıp parçacıya ustamla beraber gittik. Bu arada eski bujilerde araba teklemiyor yağ gibi akıyor. Usta durumu izah etti. Parçacı baktı birşey diyemedi çünkü bujinin durumu ortada. Parçaları Ankara Göral Otomotiv'den aldığını oraya göndereceğini söyledi ve gönderdi. Şimdi parçacıyla konuştuğumda Ankara Göral ateşleme sistem parçalarının garantisinin olmadığını söylemiş. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? bir ürünün satılıp ki bozuk bir ürün sonra bunun garantisi yok yapacak bir şey yok denebilir mi? Ne sağlam ürünle değiştiriyorlar ne de para iadesi filan yapıyorlar. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Ayrıca tüketici hakem heyetine gidebilirim. Her türlü hakkımı aramak istiyorum.

• Sanayi ve ticaret bakanlığının yönetmeliğine göre ticari vasfı olan her ürün tüketici kullanım hataları dışında, üreticinin garantisi altında olmak zorundadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.