Şimdi Ara

--AUDI A6 1.8T--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Benim kuzen 2000 model Audi A6 1.8T Tiptronic bakıyor. Sağolsun ikimiz de Alman arabası hastasıyızdır. Audi A6 da kafasına yattı gibi.

Aranızda bu araçlar ilgili fikri olanı, kullananı, binip gezeni var mıdır? Ya da takip eden, piyasasını bilen arkadaşlar? Hepinize ihtiyacım var ve şimdiden çok teşekkür ederim.

2000 MODEL AUDI A6 1.8T TIPTRONIC

• Yaklaşık 3 ay önceye kadar 2004 A6 1.8t aracımız vardı. Perte çıktı

Nelere kafan takıldıysa sorabilirsin

Yakıt konusunda sıkıntın olabilir. Deposu 70lt şehiriçi olarak 11-12 lt arası tüketiyor.

Triptronicmi? Multitronicmi? Bizimki multitronic'ti. Şanzıman sorun çıkarırsa başın felaket ağrıyabilir...

Konfor güvenlik bakımından aklında soru işareti olmasın
  • az cok a6 nın eski modelini bilen birisyiyim zaten 1.8 t performans beklentini karşılar öncelikle kalite,konfor ise AUDİ zaten başka söze gerek yok
  • Hocam acıkcası a6 larla bi bagım yok ama a4 tfsi quatro kullaNcısıyız,bir depo yaklaşık 180 ytl ye doluyor ve 650 km civarı gidebiliyoruz.Tabi uzuN yol ve şehir içi karma değer bu.

Çok rahat güveNli araçlardır dememe gerek yok saNırım.Ama model biraz eski olduğu içiN dikkatli olmak gerek çüNkü a6 lar geNellikle alıp 1 yılda satılaN araçlar gibi değildir.MuhtemeleN km cok yuksek olur.

Bizim yaşadığımız tek soruN koltuk kızaklarıNda bı gıcırdama sesi oluyodu,oda garaNtideN değişti.

Ama dikkat et alışkaNlık yapabilir başka arabaya biNmek istemeyebilirsiN.
  • Bana bu aracı tanıtın abi şöyle destan yazmadan. Merak ediyorum ve şu ana kadar uzak olduğumuz bir araç. LPG de düşünüyoruz, malum sistemler çok sağlam şu anda.

Tüketim de aslında çok değilmiş, 11-12 lt gayet normal.
  • Bikere ciddi bir performans beklemeyin bu motor aracı alıp götürüyo ama o kadar tüketimi 12LT seviyesinde ama gaza yüklenince abartı değerler görünüyo ha konforuna diyebileceğim tek bir kelime yok keza işçilik kalitesi muhteşem bence alınır keyifle binilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: smuggler88

Bana bu aracı tanıtın abi şöyle destan yazmadan. Merak ediyorum ve şu ana kadar uzak olduğumuz bir araç. LPG de düşünüyoruz, malum sistemler çok sağlam şu anda.

Tüketim de aslında çok değilmiş, 11-12 lt gayet normal.

11-12 lt ben şehiriçinde gaza yüklenmeden kullanınca yakıyordum. Babam sağolsun gazı iyice yedirirdi araca ortalama 14-15lt yakardı

2000model alıcaksan turbosunun ıyıce gozden gecırmek gerekır. Şanzıman dedıgım gıbı pahalı. Ama parçalarını sanayide bulabiliryormuşun.

0-100 9.3sn Otobanda 235km/hız yaptım. Daha giderdi fakat ben denemedim.

Konfor işçilik çok iyi. Motor 5v ve aldıgın aracın yağ yakmamasına dikkat et.

İnşallah aradığını bulursun...

• 2000 senesinde bizde de 1.8TQ vardı 180 hp manuel vites
    konfor-güvenlik bakımından sorun yaşamazsın
    ama sonucta 7 senelik bir araç sanzımanı falan ne durumdadır iyice bakmak lazım
    sorun cıkarırsa masrafı buyuk olur
    yine de cok keyifli bir aractır tavsiye ederim..
  • Audi dedinmi durum düşüneceksin, VW diğer araçlarına benzemez, ortak gibi görünsede bakımı işletim maliyetleri hep kat be kat yüksektir...
  • Arkadaşlar audi diyince iki kez dusunuceksin bende audi a6 2.5tdi var cıkarmadıgı sorun kalmadı daha 1 yılda turbo problemi çıkardı abs problemi cıkardı o yetmedi direksiyon pompası yag kacırıyor audi bakım maliyeti pahalı ve hasas arabalar cok cabuk bakım ıster ve elektroniği özellikle cok hassas en ufak birşeyde bozuluyor dörtlü lambalar bozuldu servis bile cozemedi sorun alarmdan kaynaklanıyormus kesik kesik sinyal vermediği için alarm dörtlüler çalışmıyormuş yani dikkat diyorum :D
  • 2003 modelini kullaniyorum, motor farkli o konuda yorum yapamam. Ancak arac tank gibi, cok konforlu ve sessiz. Icine oturan herkes yasina ragmen aracin lux goruntusunu begeniyor. Kullanmasi eglenceli degil, bana gore hissiz bir arac. Daha gucsuz motor e46 kullandim bundan once ancak o cok daha eglenceliydi, bunun kadar lux olmamasine ragmen.
    Sanzumanina baktir, VAG cihazina baglayip (sadece audi,vw grubuna ait bir cihaz, cok detayli ariza bilgisi veriyor) baksinlar araca. Bu serinin sanzumanlarindaki tork konvertorunde ki bir sensor uretim hatali ve ariza isigi yaktiriyor. Sanzuman sorunsuz calismaya devam ediyor ancak ariza isigini sondurmek mumkun degil. Bunun yaninda bu seride delinen yakit tankindan dolayi geri cagirma oldu, arac benzin deposu akitiyor mu, sizdiriyor mu kontrol ettir.
  • Konuyu açan arkadaş, bu konudan sonra en az 3 araç değiştirmiştir bence. 5 yıl önce açılan bir konu olduğuna göre...
  • http://www.nasyonel.com/default.asp?x=ilan_detay&ilan_id=5967 BU ARAÇA KAFAYI TAKTIM :) NASIL ARAÇ.... BU FİYATA.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.