Şimdi Ara

AURİS (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.253
Cevap
1
Favori
95.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • astra ıyı araba özellikle işçiliği malzemesi dizaynı hoş sürüş özellikleri de iyi ama artık astra almak pek mantıklı değil kasası eskidi özellikle 1.3 dizel versiyonu çok hantal auris 1.4 dizel elegant veya comfort ama kesin manuel seçin bence
  • Walla astra güzel arac fakat aurisin kasası daha cok yeni bence kıyaslama yapılmaz.Ayrıca astra cdtı olan arkadasım gecen arabama bindi ve aracın sessiz calısmasından dolayı benzinlimi diye sordu..Acayıp hosuma gitti bu soru :)

quote:

Orjinalden alıntı: Malachi77

İlginiz için çok teşekkür ederim. Satın alma kararımda etkili olacak.
    2 araç arasında kararsızım.
    1) Auris D-4D
    2) Astra CDTI
  • Astra test sürüşüne çıktım dün akşam. Ankara Opis'de. Çok da beğendiğimi söyleyemem.

- Küçük viteslerde çok cansız.
    - Malzeme kalitesi düşük.
    - Kronik hataları var. Direksiyon kutu problemi vb gibi.
    - Kasa 2009 sonunda değişecekmiş.

+ Aksesuar olarak Auris'den daha zengin.
    + Yıllık Vergisi çok avantajlı.
    Yakıt tüketimleri aynı.
    Fiyatları neredeyse aynı.

Sıra Auris'de... Bu hafta içinde onu da test edeceğim. İlk izlenimlerim doğrultusunda Mantığım Aurisden yana...
  • astra artık eskidi ve de sunduğu dizel motorlar başarılı değil hele şanzımanı easytronik teknolojisi daha da başarısız. Auris teknik açıdan kesinlikle daha başarılı astradan.
    Kronik sorunları da mevcut doğru. Ancak malzeme kalitesi nasıl düşük ben anlamadım benim bildiğim bu sınfın en iyisi a3 le bmw 1 den sonra kapıların içindeki parçalar ön konsol oldukça yüksek malzeme kalitesi sunuyor
  • eger sabirli bi insan isen sana 2009 a kadar beklemeni tavsiye ederim golflerin yeni kasasi cikiyor.

bende elegand d4d mevcut

subattan bu yana kullaniyorum

sehir ici yakit tuketimi 6.9 a kadar cikti brias devirli kullaninca sadece sehir ici kulaniyorum yanliz . yaz geldlginde genelde klima acik yakit tuketimini nasil etkiyor bilmiyorum. kol dayama yeri olmadigi icin biraz rahatsizlik duyuyorum.

................ japonlari saglam araba yapiyor ama kucuk gorunen cok eksik mevcut. diger bi konu olarak fiyat olarak cok kararsiz ben 41.300 e aldim gecen ay baktim 44.000 e kadar cikmis simdi baktim 1.4 D-4D Düz Vites Elegant 39,950.00 YTL . hani araba 1 ay 3.000ytl pirim yapip sonraki ay 4.000ytl deger kaybedermi aradaki farkla bi dogan alabilirsin.

aynalarin otomatik kapanmasi gerekirdi sadece dizel die koymamislar sunroof yok sadece benzinlilerde mevcut xenon far istersen oda yok sonradan taktirman lazim. vites guzel ama geri viteste biras guc uygulaman gerekiyo arada bi vitese takamadigindan dolayi o gayirt die sesi duyman muhtemel.

surucu koltugu briaz rahatsiz geliyo bana arka kismi genis . serviste ilk alan birileriyle konustum arkaya dogru genisledigi icin otoparklarda arabaya cok carpmislar benimde basima gelmedi degil otoparktan kalma arka tamponumda 4-5 cizik mevcut.

golfu bekliyorum bende ciksin hemen degistiricem . hani kullanicisi olarak neden bu kadar kotuluyosun ve neden kullaniyosun diye sorucaksin. golfun kasasi degisicek die almadim. pejo 308 modelinin 307 den bi farki yok ve yedek parcasi falan cok pahali zaten degmez o fiyada focuslarin lansmani yapilmamisti . a3 e param yetiyodu ama benzinlisine . aurisin ic kismina bittim ben cok ii gusel fakat ic pilastigide cok dandik cikti 1. ayin sonunda bi cok cizik cikti heryerinde arabanin. bi kiz arkadasinin tirnagi degse hemen boyasi atiyo. mecbur kaldim .

30-35 bin ytl icin degecek bir araba ama bbana ciksii 45.bin ytle geldi werdigim paraya degmedi .

bunlar sahsi fikirlerim herkes gibi fikirlerimi soyluyorum tartisma ortami ortami yaratmayalim begenen begenir begenmeyen begenmez bu kadar basit 5 parmagin 5 i de 1 deil sonucta iyi gunler . simdiden hayirli olsun

• Arkdadaşa küçük görünen eksikler konusunda arkadaşa aynen katılıyorum.
    Heleki Yaris in rahatlığna alışmış bir kullanıcı olarak. Sürücü tarafında küçük te olsa bir bozuk para vs. koymak için ufak bir torpido gözü yapılabilirdi.
    Bagajda yine yaris de olan ve çok hoşuma giden bir özellik Bagajda ıvır zıvır şeyleri koymak için kapaklı saklama haznesi.
    Debriyaj denildiği gibi sert trafikte can sıkıcı olabiliyor.
    Hele bir de 8 ay Yaris M/M kullandıktan sonra daha can sıkıcı oldu. Tekrar M/M almadığma pişman olmadım dersem yalan olur :)
    Auris 1.4D bana bana biraz hantal geldi. Serilik konusunda kesinlikle Yaris daha seri bir araç hiç kıyaslamaya bile gerek yok.

Daha 500 km yol yaptım ve kısaca değerlendirmelerim bunlar şimdilik.
  • herkesin tercihi farklı netice iitibarı ile. ben de 6 aylık auris kullanıcısı olarak aracıma tutkun olduğum için sanırım benim bir araçtan olan beklentilrimi rahatlıkla karşılayan ve her ereçte olabilen ufak kusurları rahatsız etmeyen çok memnun olduğum bir araç AURİS.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kabuto

abi bu arada alakasiz olucak dun bisim komsuya arabayi werdim sagolsun . ford servisinde calisiyor kendisi zibard ile anlasmali koruma yapiyolar . 200usd werdim kendisine . araba geldi sadece ic dis istiyodum arada motoruda temizlettirmis araba ilk aldigim gunki gibi tertemiz cikmis gelmis anahtari teslim etti abimiz. hesabi kestiremedim aksam gec ciktim brias yarin paranin ustunu getiririm dedi . nasil yani abi dedim 150 mln a halletmis sagolsun normalde 450 den assa cikmicak arabayi bi mutlu oldumki sorma arada 2 depo benzin kara gectim :D .

gelelim konuya .

bende 1.4 d-4d mevcut duz vites bugune kadar genelde sehir ici kullandim aslinda hep sehir ici kullandim . yakit 6.7 ile 6.5 arasinda degisiyo bazi arkadaslr 5.5 deger gostermisler saniyorum pek fazla basmiyolar ilk baslarda 700-750 yapiyodum 1 depo ile su anda 650 falan max yapabiliyorum . max hiz olarak 180 ni 1 kere gorebildim haliyle sehir ici oldugu icin .

sorum su simdi bu vites isigi yandiginda genelde 2.300 2.500 devir arasinda oluo araba ama 3.500 de falan degistirdigimde arabada o vites araliginda bariz sekilde performans artisi mevcut hani isik yandiginda yokusta isem degistirdigimde araba devirden dusuyo vites kucult diyo kucultuyorum bu sefer basinca vites yukselt diyo biraz kararsiz gordum o isiklari bendemi problem war yoksa sizdede mevcutmu bu durum .

2. soru arabanin beynini gosterdiler ogun buraya sakin su degmesin dediler 1 damla bile mahveder nasil yani dedim beyni burasi dediler peki madem o kadar onemli neden hicbir koruma olmadan motorun en ustune ve acikta birakmislar dedim . toyotanin bi bildigi wardir dedider. peki siz necisinis dedim toyota servisinde calisiyosunus tamir edip sattginiz arabanin ozelliklerinden bi habersizniz arayip japonyayami sorayim dedim . gerildim 2 dakikada. o beyinin neden ole ulu orta acikta her an bisey olabilicekmis ortalikta oldugunu bilen warmi?

kardes aynen bende de oyle su akilli vites olayi...yol bilgisayari ortalama tuketimi 7.4 gosterirken; 550 km yol yaptim depoyu fulledim 43,5 litre aldi...hesaba vurdugunda yaklasik 7.9 geliyor..
    o gun bugundur cok da sallamiyorum shiftleri, devir saatine gore degistiriyorum...

birde sana arabanin beyni dedikleri yerin fotosunu cekip koyabilir msin buraya?

• Geçenlerde Ortaköy toyotaya 10.000 bakımı için servise gitmiştim, arka amotisörlerden birinde terleme olduğunu söylediler ve dünde garantiden değiştirttim.Aynı zamanda uzun yolda belli olan sağa çekme yapıyordu arabam servis şoförü test sürüşünde bişeyi yo deyip rot ayarına sokmamış o yüzden canımı sıktı servis.
  • şoför koltuğunun üstündeki güneşlikteki kapaklı aynanın kapağı açınca yanan ışığı kapak açık unutulunca araç kilitli olsada yanıyormu yoksa kendiliğinden sönüyormu sönmüyorsa aküyü bitirirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çadıryeri -- 26 Haziran 2008; 16:28:39 >
  • Uzun bir aradan sonra geri donebildim sonunda auris forumuna bu süre içerisinde aracımdanda yaklaşık 10 gün uzak kaldım şehir dışında olduğum için ama döndüğümde aslan gibiydi

Bu arada maalesef yıkamacıda benim aracın ön tamponun sol kısmını sürtmüşler galiba lokal boya gerekecek oraya.. Tabi yıkamacı kabul etmemek için elinden geleni yaptık güvenlik kamerasını vs. izledik ama olan oldu artık. Daha büyükleri olmasında bunlar nazar boncukları..
  • Az önce şehirlerarası yoldan geldim. Bir kez daha anladım auris in performansını. Bir kere düz yolda 110 dan 180 e inanılmaz bir ivme ile ulaşıyor, anlamıyorsunuz bile nasıl ulaştığını. yokuşlarda hızını rahatlıkla koruduğundan arkanızdan gelenlerin sizden uzaklaştığını görüyorsunuz dikiz aynasından tebessümünüzle ve aracınıza duyduğunuz hayranlık artarak. Tutku auris gittiççe artan bir tutku. Maşallah.
  • Geçmiş olsun dostum, bu aralar bir uğursuzluk var ya, hadi hayırlısı...
    Benim araca da parktayken vurmuş, farımın ayaklarını kırmışlardı, hallettim onu çok şükür... Tamponda da küçük bir nazarlık kaldı :)

quote:

Orjinalden alıntı: levent--

Uzun bir aradan sonra geri donebildim sonunda auris forumuna bu süre içerisinde aracımdanda yaklaşık 10 gün uzak kaldım şehir dışında olduğum için ama döndüğümde aslan gibiydi

Bu arada maalesef yıkamacıda benim aracın ön tamponun sol kısmını sürtmüşler galiba lokal boya gerekecek oraya.. Tabi yıkamacı kabul etmemek için elinden geleni yaptık güvenlik kamerasını vs. izledik ama olan oldu artık. Daha büyükleri olmasında bunlar nazar boncukları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pis@gor -- 26 Haziran 2008; 20:49:09 >

• Hakikaten sanırım araçlarımıza nazar değiyor. Serviste benim araca da yıkama hortumunun metal kısmını sürttürmüşler, Allah'tan kapı bandına gelmiş. bantta çok hafif yırtık var kaportaya gelmemiş. Üstlendiler kapı bandını getirtip takacak servis.Gerçi onlar olmasa da olur bence. Allah hepimizin aracını nazardan saklasın.
  • Eeee böyle bir araca nazar değmemesi imkansız, bir bakan, bir daha, bir daha, bir daha... bakıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: çadıryeri

şoför koltuğunun üstündeki güneşlikteki kapaklı aynanın kapağı açınca yanan ışığı kapak açık unutulunca araç kilitli olsada yanıyormu yoksa kendiliğinden sönüyormu sönmüyorsa aküyü bitirirmi

farlari falan unuttugun zaman 20 dk.sonra kendisi otomatik olarak sonduruyorda, icteki lambalari sondurmuyor..birkesinde benim oglan tavandaki isigi acik birakmis sabah arabaya bindigimda hala yaniyordu..
    araba her zamanki gibi calisti...sanirim acik kalsa bile akuyu bitirmeyecegi icin otomatik olarak kapatmayi dusunmemisler bunlar icin...
  • Eğer istersen birde Fiat bravoyu test et

eminimki memnun kalacaksın eğer takıntıların yoksa

quote:

Orjinalden alıntı: Malachi77

Astra test sürüşüne çıktım dün akşam. Ankara Opis'de. Çok da beğendiğimi söyleyemem.

- Küçük viteslerde çok cansız.
    - Malzeme kalitesi düşük.
    - Kronik hataları var. Direksiyon kutu problemi vb gibi.
    - Kasa 2009 sonunda değişecekmiş.

+ Aksesuar olarak Auris'den daha zengin.
    + Yıllık Vergisi çok avantajlı.
    Yakıt tüketimleri aynı.
    Fiyatları neredeyse aynı.

Sıra Auris'de... Bu hafta içinde onu da test edeceğim. İlk izlenimlerim doğrultusunda Mantığım Aurisden yana...
  • bugun dayım için auris e anlaşma yaptık.
    dizel comfort düz vites 35.250 ye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsancak -- 29 Haziran 2008; 0:15:45 >
  • Nisan ayında 37.950 fiyattan bir kuruş aşağı inmeyen toyota şimdi 35.250 ye aynı modeli verebiliyor. Çok ayıp gerçekten. 2,5 milyar fark var arada
    az para değil....

Hangi plazadan bu teklifi aldığınızı öğrenebilir miyim?

quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

bugun dayım için auris e anlaşma yaptık.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pis@gor

Nisan ayında 37.950 fiyattan bir kuruş aşağı inmeyen toyota şimdi 35.250 ye aynı modeli verebiliyor. Çok ayıp gerçekten. 2,5 milyar fark var arada
    az para değil....

Hangi plazadan bu teklifi aldığınızı öğrenebilir miyim?

quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

bugun dayım için auris e anlaşma yaptık.

benim eskiden satış danışmanlığı yaptıgım plazan aldık.hatır için bu fiyata indiler.normalde inmiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.