Şimdi Ara

Avea Adıma Hat Açılmış 700 Lira borç İcrada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler arkadaşlar. başımda böyle bir bela var ne yapacağımı tam kestiremiyorum.

2010 yılının ocak ayında bir hat açılmış adıma faturalı olarak. 2013 yılında kapatılmış ve avea bana ulaşıp bu hattın 700 lira borcu olduğunu durumun icralık olduğunu bildirdi.
    şimdi dosya avukatta ve yakında icra başlayacak diye mesajlar geliyor hergün ki adamlar taciz eder gibi 5 10 mesaj üst üste atıyorlar günlük olarak.

benim 2010 ocak ayında adıma kayıtlı kredi kartım yoktu. ev telefonu yada internet yoktu. bunları şu yüzden belirtiyorum çünkü adınıza kayıtlı faturalı bir şey yoksa oparetörler faturalı hat açmıyor (o dönem öyleydi değişmiş olabilir).

müşteri hizmetlerinden sözleşme örneği ve verdiğim belgenin örneğini istedim kabul etmedi savcılığa yönlendirdi. bu işlerden de pek anlamam çünkü daha önce işim olmadı böyle bir konuda.

az önce btk'da şikayet kaydı bıraktım buradaki durumu belirtip ne yapabileceğimi sordum hatta mümkünse belgeleri talep ettim.

---

durum bundan ibaret. şimdi bekleyip btk'nın sürece dahil olmasını mı beklemem lazım ? o belgeleri görmem kontrol etmenin bir yolu yok mudur ?
    çünkü avukat eğer belgeler size aitse ve dava açarsam 2k civarı avukatlık parasını da üstüne ekleriz dedi(tehdit etti). bunun verdiği panikten midir anlamadım ama içimde ufak bir şüphe var o yüzden emin olup davalık olmak istiyorum. 6 yıla yakın bir süre geçmiş aradan bir ara gaza gelip bi arkadaşa almışımdır diyeceğim ama adıma fatura olmadığı için zaten vermemeleri lazım.

önerileriniz tavsiyeleriniz nedir bu süreçte ? nasıl bi yol izlemem sağlıklı olur acaba ?

• kr3yzi kullanıcısına yanıt
    Adınıza imzalanan sözleşmenin taranmış halini btk mevzuatı gereği online işlemlere koyuyor. Tabi elinizde hat olmadığı için şifre alıp da giriş yapamıyorsunuz. BTK düzenlemelerini hatırlatarak belgeleri görmeye hakkınızın olduğunu belirtin. BTK haricinde vakit kaybetmeden savcılığa evrakta sahtecilik suçundan başvurmanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 2 Eylül 2015; 15:57:40 >
  • peki hocam savcılığa gittikten sonra süreç ne olacaktır. sebebini bilmiyorum ama aklımda küçük bir acaba var belki de avukatın çok tehditvarı konuşması buna yol açtı. savcılık sürecini başlattıktan sonra yine haksız bulunursam mevcut borcun üstüne 2-3 milyar gibi bir avukatlık ücreti mi ödemek zorunda kalacağım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kr3yzi -- 2 Eylül 2015; 16:02:49 >
  • kr3yzi kullanıcısına yanıt
    Ücret hakkında bilgim yok maalesef. Avukatların birçoğu tehdit ederek parayı almaya çalışıyorlar aldırış etmeyin derim. Sahte evrak ile hat açma olayı çok sık görülüyor. Kimlik fotokopiniz haberiniz olmadan çoğaltılıp el altından pazarlanmış. Kimliğinizi de hemen değiştirmeniz yararınıza olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 2 Eylül 2015; 16:09:30 >
  • Icradaki borcu öde sonra mahkemeye ver bunları çünkü icra 700 lira icra masrafları tebligat vs de eklenirse iki bin lirayı bulabilir avukatlara derdini anlatman bir fayda etmez çünkü adamların hayatı yalan dolan olmuş umrunda değil vicdanlari yok avea yi şikayet et mümkünse hangi bayiden açılmış o bayiyi bul

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • E devlet üzerinden mahkeme davası sorgulama yaptığınızda dava açılmış mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Keljx

E devlet üzerinden mahkeme davası sorgulama yaptığınızda dava açılmış mi ?

Avea Adıma Hat Açılmış 700 Lira borç İcrada

açılmış hocam böyle detayları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kr3yzi -- 2 Eylül 2015; 18:28:26 >
  • Borcu öde hocam senden her şekil alır bu borcu ailene sülalene mesaj atar kötü duruma düşer öde ondan sonra mahkemeye ver

• quote:

Orijinalden alıntı: Keljx

Borcu öde hocam senden her şekil alır bu borcu ailene sülalene mesaj atar kötü duruma düşer öde ondan sonra mahkemeye ver

anladım hocam onu da göreşeyim bi yarın. taksitlendirme ve indirim yaparlar mı sorayım şu an için ödeme durumum da kritik.
  • İmza sana ait değilse ödeme kesinlikle icra kağıdı gelince borca itiraz et onlar sana tekrar dava açacaklar imza örneklerin alınıp adlı tıpta sözleşme ile karşılaştırılacak imza sana ait değilse kesinlikle 1 kuruş ödeme

• Borcu ode diyor adam hayret yahu. Niye ode diyorsun. Adam benim boyle bir hesabim hic olmadi, imza benim degil diyor. Tabi ki bu durumda boyle bir numara sahibi olmadigini imzanin sana ait olmadigini belirten bir dilekce ile teblig tarihinden itibaren 7 gun icerisinde bizzat 1.icra daireaine gidip ilgili memura elden vermelisin ki icra durdurulsun. Eger yapmazsan banka hesabina veya arabana veya evine haciz getirirler. Memur dilekceyi aldiktan sonra karsi tarafin avukati cagrilir ve uzerinde tartisirlar. Avukat israr ederse mahkemeye tasinir. Avukat israr etmezse icra dairesinin tozlu raflarina kaldirilir. Ayrica tebligatta goreceksin, en az 200 TL si masraftir. Ana para 500 TL dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cekale -- 2 Eylül 2015; 23:58:35 >
  • Arkadaşım, durum ne şuanda. Eşim adına 2 hat açılmış, yaklaşık 9000 ne yakın icra. Biz önceden suç duyurusunda bulunmuştk, şimdi de icra ya itiraz yaptık bize ait olmadığının kanıtları ile ( eşim öğretmen, hat farklı bi ilden açılmış... açıldığı gün öncesi ve sonrası günde okulda olduğuna dair ekders vs ) şimdi de üçüncü bi şirket benim babama kadar arayıp bilgi topluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam geçmiş olsun hat alırken ıslak imzanız yok ise size sorun teşkil edecek sorun olmayacaktır tabi bunu mahkemeye sunmak belgelendirmek gerekecektir umarım ağrısız belasız işin içinden çıkarsınız.
  • Bu ülkede nasıl yaşıyoruz aklım almiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.