Şimdi Ara

B Sınıfı Araç Alacaklar Bu Başlığı Mutlaka Okusun: Seat Ibiza HB 1.2 TSI DSG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

B Sınıfı araç dendiğinde tam olarak istediğinizi bulabilmek zordur. Yakıt ekonomisi, performans, donanım vs. özellikleri bir arada bulabilmek imkansız hale gelebilir. Bu noktada, uzun süredir yaptığım araştırmalar ve Autoshow'da görüştüğüm yetkililerin bilgileri ifadesinde B Sınıfı araç alacaklara bir aracı özellikle tavsiye ediyorum: Seat Ibiza 1.2 TSI 105bg DSG şanzıman.

Bu zamana kadar VW'in mühendislik harikası DSG şanzımanını bu sınıfta bulamıyorduk. Üstelik Yeni Jetta'da da gelecek olan 1.2 105bg TSI motor gibi bir motor kombinasyonu hicbir markada yoktu. Seat yetkilieri en sonunda Ibiza HB (Sportourer değil) kasanın Kasım sonu-Aralık başı Style paket (İsteyenler paket içeriğini Seat'ın internet sitesinden bakabilir) geleceğini açıkladılar. Hem de 34.900 özelliklerine göre çok iyi bir fiyata.

Araçla ilgili temel bilgileri sizlerle paylaşacak olursam bu motor ve şanzıman ikilisi şehir içi 7lt şehir dışı 4.6 lt civarında bir benzin yakıyormuş. Tabii Motorlu Taşıtlar Vergisini az ödemek de cabası. Öte yandan 0-100 hızlanması sadece 9.7 sn. Ben bu motor-şanzıman ikilisini 1350kg'lık Skoda Yeti'de denedim. Onu bile uçuruyor. Yeni Jetta'da dahi bu turbo beslemeli motor kullanılacak.

Seat'ın internet sitesinde Seat HB kasada bu motorun yakıt-tüketimi ve performansı gözükmüyor. Dolayısıyla gerek donanım gerekse teknik bilgiler için şu anda lanse edilen Seat Ibiza Sportourer aracın özelliklerini inceleyin. Donanım ve teknik bilgiler %99 aynı. Bu arada araca istenilirse opsiyonel ESP-XDS-Hill Holder-Lastik Basınç Sistemi gibi bir paket de 780 lira karşılığında eklenebiliyor. Nihayetinde, çok performanslı, ekonomik, donanımlı ve vergisi düşük spor-şık bir B Sınıf araç alıyorsunuz.

Not: Seat firmasıyla hiçbir organik bağım yoktur. Verdiğim bilgiler tamamen kendime araç alacak olmamdan kaynaklanan araştırma neticesi olup, sadece belirli bir bütçeye en iyi aracı almak isteyenler için yazılmıştır. Umarım faydası olur.

• Güzel paylaşım ve yorumlarınız için teşekkürler.B sınıfı araç almayı düşünen arkadaşlara yol gösterici olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Güzel paylaşım ve yorumlarınız için teşekkürler.B sınıfı araç almayı düşünen arkadaşlara yol gösterici olacaktır.
    paylaşım için teşekkürler. LPG ye uyumlu bu motorlar?
  • Bu arada bu motor-şanzıman Skoda Fabia'da da mevcut ancak birçok donanım eksiğiyle. Yeni çıkacak Seat Ibiza başlığında bu şekilde eksik bilgi vermiş olmayayım. Bilginize...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ege_

1.4 TSI motorlara sahip Seat Leon ve Skoda Octavia araçlara LPG taktıranları duydum. Ne kadar sağlıklı olur, o konuda bilgim yok ancak 1.2 TSI motor henüz çok yeni. Dolayısıyla LPG uyumu hakkında bir bilgiye sahip değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: automania

quote:

1.4 TSI motorlara sahip Seat Leon ve Skoda Octavia araçlara LPG taktıranları duydum. Ne kadar sağlıklı olur, o konuda bilgim yok ancak 1.2 TSI motor henüz çok yeni. Dolayısıyla LPG uyumu hakkında bir bilgiye sahip değilim.

Alıntıları Göster
    Autoshow'da baya takıldığım bir araçtı. Şu anda da listenin en üstünde duruyor.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    bu modelde ne yazıkki esp yok. bu önemli bir eksiklik. fiyatı da 34-35 civarı olması kötü. çünkü bu fiyatlara c sınıfı araçlar da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: thetrooper00

Autoshow'da baya takıldığım bir araçtı. Şu anda da listenin en üstünde duruyor.

Alıntıları Göster
    Arabalar keşke motor şanzımandan ibaret olsaydı ama değil malesef.

Siz olaya sadece o açıdan bakıyorsunuz ama ben bir arkadaş için showrooma gidipte inceledim bu aracı.Fiyatı nedeniyle iç mekan basitliği kalitesizliğini önemsemiyorum.Ama arabanın içi çok dar.Hele hele Yarisle kıyaslarsam çok dar bir araba.Ben bu konuda Fabiayı tartışmasız daha iyi görüyorum.Bir de bu arabaların süspansiyonları için rahatsız diyorlar ama tamamen duyumum,belki de gayet iyidir bilemem.

Uzun lafın kısası,aaa süper araba fiyatıda uygun diye birşeye ben şu piyasa koşullarında inanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

bu modelde ne yazıkki esp yok. bu önemli bir eksiklik. fiyatı da 34-35 civarı olması kötü. çünkü bu fiyatlara c sınıfı araçlar da var.

Alıntıları Göster
    yani afaki bişey gibi olucak ama leon 1.2 tsi de bu fiyata sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

yani afaki bişey gibi olucak ama leon 1.2 tsi de bu fiyata sanırım

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi Leon 1.2 TSI araç bedeli ESP paketli Seat Ibiza 1.2 TSI DSG aracın sadece 1000 lira kadar üzerinde. Ancak Leon'da ESP paketi için ayrı ücret ödemeniz gerekiyor ki bu da fiyat farkını arttırıyor. Üstelik, DSG şanzıman da mevcut değil.

Değerlendirmeyi B sınıfı araç kategorisinde ve otomatik şanzımanlı araç tercih-kıyaslama hususunda göz önünde bulundurmakta fayda var.

• güncel...
  • quote:

güncel...
    Sportstourer'deki TSI + DSG ikilisi sonunda HB'ye de geliyor demek. Bunu bilmiyordum, paylaşım için saol.

Bu paraya C sınıfı arabalar var demeyin artık arkadaşlar, TSI motor ve DSG ikilisi ve dolu donanımlı bir B sınıfı ile 1.4 eski teknoloji baz bomboş C sınıfını neden kıyaslanır ki? O zaman 26 bine 1.4 bomboş İbiza da var?

O zaman orta donanımlı bir C sınıfı yerine gidin bomboş D sınıfı alın? Bunun sonu yok, kıyaslanan araçların şanzımanlarına, donanımlarına ve motor teknolojisine de bakın artık.

Şehir içi 7 şehir dışı 4.4 litre tüketip 9.6 sn.de 100km'ye ulaşan bir B sınıfı, çift kavramalı son teknoloji şanzımana sahip bir araçtan bahsediyoruz...

Polo'ya 1.2 TSI+DSG gelince verecekli korkunç fiyatı görünce İbiza'nın fiyatını az göreceksiniz zaten

• quote:

güncel...
    automania slmlar.29 ekim autoshowa gittiğimden beri bu motor ve şansızamanı internetten araştırıyorum.açıkcası sadece bu motor ve şanzıman için geçen hafta skoda fabia alma kararı vermiştim.küçük bir kızım olduğu için scout modelini inceledim hb fabiayı güzel bir seçenek ancak malum otomobil işi çok taraflı tasarım performans tüketim sabit giderleri var.tam bu aşamada geçen hafta seat ibiza st nin seatıın sitesinde bulunduğunu gördüm.benim düşüncem seat ibiza st 1.2 tsi dsg.motor gerçekten etkileyici,şanzıman (çok uzun süre boyunca çoğu markanın otomatik viteslerini inceledim honda ford mitsubishi....) bence mükemmel konforlu hızlı perfonmanslı. benim için performans öncelikli ve tam burada bu motor ve şanzıman hem uyumlu hemde sürüşü çok zevkli kılıyor.şimdi c sınıfı mid donanım bir araç alsam bu motor ve ot.vites olayı bu kadar içime sinmeyecek.ayrıca st olmasından kaynaklı c sınıfı hb araçların bagaj hacmine yakın bir bagaj,çok iddaalı olmasada güzel bir tasarım,düşük maliyet (vergi ..) belki malzeme kalitesi polo kadar deildir ama bence öyle son sıralarda yer alacak kadar kötüde değildir.şimdi tek çekincem aracı bayiye almaya gittiğimde aracın bayide olmayışı,fiyat farkını versem dahi bazı opsiyonları alamayacak oluşum alsamda bunun için uzun süre bekleyecek oluşum.aklıma gelenler şimdilik bunlar.ha birde şu var arkadaşlar ben 1.4 tsi dsg aracı uzun süre kullandım ve eğer şimdiye kadar kullanmadıysanız lütfen en kısa sürede test edin.neden 1.2 tsi dsg araçlar üstünde bu kadar durulduğunu daha iyi anlayacaksınız.saygılarımla.

• quote:

Bu arada bu motor-şanzıman Skoda Fabia'da da mevcut ancak birçok donanım eksiğiyle. Yeni çıkacak Seat Ibiza başlığında bu şekilde eksik bilgi vermiş olmayayım. Bilginize...

ilk başta düşük donanımla girdi fabia ama artık elegance donanımlada alınabiliyor..donanım içeriğini bilmiyorum ama bu sınıfta araç alacaksanız araştırmanızı tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniakcocukcyp

quote:

Bu arada bu motor-şanzıman Skoda Fabia'da da mevcut ancak birçok donanım eksiğiyle. Yeni çıkacak Seat Ibiza başlığında bu şekilde eksik bilgi vermiş olmayayım. Bilginize...

ilk başta düşük donanımla girdi fabia ama artık elegance donanımlada alınabiliyor..donanım içeriğini bilmiyorum ama bu sınıfta araç alacaksanız araştırmanızı tavsiye ederim...

Tavsiyeniz için teşekkürler. Elegance modelini kontrol ettim, o da gayet dolu bir araç. Ancak Elegance donanım seviyesinde DSG şanzıman bulunmadığını belirtmek isterim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maniakcocukcyp

quote:

Tavsiyeniz için teşekkürler. Elegance modelini kontrol ettim, o da gayet dolu bir araç. Ancak Elegance donanım seviyesinde DSG şanzıman bulunmadığını belirtmek isterim.

Alıntıları Göster
    35000 gibi bir fiyatla cıkacaksa yine satmaz bu arac malasef 32000 civarı olsunki insanları cezbedip alsın

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_6

Bu paraya C sınıfı arabalar var demeyin artık arkadaşlar, TSI motor ve DSG ikilisi ve dolu donanımlı bir B sınıfı ile 1.4 eski teknoloji baz bomboş C sınıfını neden kıyaslanır ki? O zaman 26 bine 1.4 bomboş İbiza da var?

38 bine iki markada dizel+otomatik ve yeterince dolu (hız sabitleyici, usb, ncap 5 yıldız, jant vs.) c sınıfı araç var
    benzinli otomatikte işimi görür dersen bu araçları 34 bine de alabilirsin

araca birşey diyemem ama fiyat çok cazip değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_BUTZ
    38 bine iki markada dizel+otomatik ve yeterince dolu (hız sabitleyici, usb, ncap 5 yıldız, jant vs.) c sınıfı araç var

Hangi markada 38 bine dizel+otomatik+donanımlı C sınıfı araç var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

quote:

Orijinalden alıntı: The_BUTZ

Hangi markada 38 bine dizel+otomatik+donanımlı C sınıfı araç var?

Alıntıları Göster
    Astra HB Classic
    III 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Easytronic HB Essentia (Konfor paketli) 45.650 38.350 liste fiyatı
    37750 ye aldı arkadaş, 37500 e alan da duydum forumda,
    bu seat ibizada piyasada artmaya başladı gördüğüm kadarıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: engineer_06

Astra HB Classic
    III 1.3 CDTi Dizel - 90 HP Easytronic HB Essentia (Konfor paketli) 45.650 38.350 liste fiyatı
    37750 ye aldı arkadaş, 37500 e alan da duydum forumda,
    bu seat ibizada piyasada artmaya başladı gördüğüm kadarıyla...

Alıntıları Göster
    Sadece ve sadece Astra eski kasada bulunabilir zaten bu paraya C sınıfı araç. Ama ölü yatırım olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni kasası çıkıp dünyanın indirimine giren araçla güncel kasa bir araç kıyaslanmamalı.

Şuan param olsa 0 araç alacak olsam ve uzun yıllar binecek olsam, easytronic faciası OLMAYAN manuel Asra HB 1.3 cdti konfor paketten başka araç almazdım.

Polo 1.2 TSI gelsin fiyatı belli olsun işte o zaman İbiza HB 1.2 TSI'nin kıymeti anlaşılacak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.