Şimdi Ara

B SINIFI PREMİUM ARABA İÇİN BİR EL ATABİLİR MİSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DÜZELTME: Cehaletimi mazur görünüz.. C sınıfı imiş araçlar.. Tam olarak bu yüzden fikir sormadan araba almaması gereken biriyim..

DÜZELTME 2: Premium nedir nerde başlar nerde biter demiş bir arkadaş.. Haklıdır eminim.. Premiumdan kastım biraz prestij hissi uyandıran kalite, tasarım ve marka değeri zannederim..

Eşimde şirket arabası var.. Fluence.. Şehirlerarası onunla yol yapıyoruz.. Haftasonları da keza.. Bagajı büyük, az yakıyor vs..

Bana ev-iş yapmak için araba lazımdı.. Yılda 15.000 km aşağı yukarı.. VW Polo ile başladık.. Sonra ona bak buna bak derken B sınıfı SUV'lara gitti aklımız biryerde Opel MOKKA görünce.. odur budur derken hah dedim Pejo 2008 full donanım dizel tam benlik..

Bugün test drive'a gittim.. Bir içime sinmedi araba.. Halbuki kağıt üzerinde tam benlikdi.. Anladım ki Mokkanın içine binince bir premium hissi almışım, o hoşuma gitmiş.. Daha aracın anahtarını alınca bile anahtar bir kaba geldi Pejoda.. Aldığım araç biraz kalbur üstü değilse bana gelmiyecek galiba..

İstediklerim şunlar;

1- Dizel araba.. Kesin dizel lazım.. Çok acıyorum benzine.. binesim gelmiyor arabaya.. Öyle performans hastası da değilim.. İçerde iki kişiyken yokuşda boğulmasın yeter.. Hanımın şirket arabası dizel Fluence mesela.. bana yeter de artar performansı..

2- Bluetooth ve fena olmayan bir müzik sistemi..

3- Açılan geniş bir sunroof olursa güzel olur.. Olmazsa da naapalım.. Cam tavan istemiyorum ama.. Pejonunki nerdeyse arka cama kadar cam tavan, rüzgar yukardardan gelmeyince bir de güneşi yedin mi tavandan iyice serada kabak gibi bekler hissiyatı oluyor..

4- Premium hissi veren iç ve dış.. Arabanın kapısını sabah açınca bir içimiz açılsın..

İkinci el hiç düşünmezdim ama tabi şimdi birinci el olayına elimiz gitmez.. 15-20.000 den az km'si olan bir ikinci el bakıcaz..

Mercedes A180 ve Volvo V40 en aklıma yatanlar..

Tabi çok kişisel zevklere bakan bir seçim ama, arabadan çok anlamadığımız için biraz tavsiye, görüş lazım.. Kış bastırmadan düzgün birşey alıcam inşallah..

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noahian -- 28 Ekim 2013; 0:01:23 >

• Mercedes a ve volvo 40 c sınıfı premium araçlar. Limitiniz ne kadar öğrenebilirsem daha sağlıklı yorum yapabilirim
  • fluence'nin yanında a serisinin içi biraz küçük kalabilir b serisine bakın derim mercedesin anahtarıda güzeldir.
  • a180'nin ve v40'ın b sınıfı olup olmadığına tekrar düşünün bi
    Pek bilgim yok ama söylediklerinize uyan ve forumda yapılan yorumlara göre v40 daha uygun bir araç. a180'nin motoru fluence ile birebir aynı(merso motoru renodan alıyor) kötü bir şey değil ama söyleyeyim, a serisinde plastikler çıtırdıyor filan diyorlar.

Sizin yazdıklarınızı düşünüp kendime alıyor olsam yeni çıkacak mazda 3'ü beklerdim. Benzinli ama az yakıyor.
  • V40 gider size. Mokka premium hissi uyandırmasın hocam bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyla alakalı değilde;

Forumdaki herkese sesleniyorum; şu "premium" muhabbeti artık gerçekten kusturacak hale geldi...

Her konuda bir "premium"'dur gidiyor, gerçekten artık yeter...

Alacağınız aracı zaten tarif etmişsiniz, bu "premium" nedir !?!

"Premium" diye bir uluslararası otomobil standardı YOK !!! Herkes kendi kafasına göre bir marka-modeli premium ilan ediyor, ardından da "yok o premiumdu, yok değildi..." artık herkes boş bir muhabbetin etrafında uğraşıp duruyor...

Ben bu başlığa gelecek fix cevabı da yazayım da, hepten konuyla ilgisiz kalmasın; "B sınıfı preminyum olmaaaaazzzz.."

....diyecekler, sonra da olurdu, olmazdı derken sizin açtığınız konu da, verdiğiniz ayrıntılar da boşa gidecek arada kaynayacak..

Lütfen yanlış anlamayın, maksadım sadece bir hatırlatma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reason -- 27 Ekim 2013; 23:43:59 >

• 2. bi araç olarak polo gti düşünürdüm
  • 75.000 gibi diyebilirim.. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: stresli adam

2. bi araç olarak polo gti düşünürdüm

Hocam adam benzine acıyorum,dizel olsun diyor siz Polo GTİ öneriyorsunuz
  • stresli adam S kullanıcısına yanıt
    Performans değil pek derdim.. Yakıt ekonomisinin derdim olduğunu söyleyebilirim ama.. O yüzden pek uygun değil bana..
  • ogzdrk O kullanıcısına yanıt
    Fluence zaten eşimde olucak hocam.. iş-ev yapıcam ben bununla genelde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noahian

75.000 gibi diyebilirim.. Teşekkürler

Benzinli düşünüyorsanız giulietta bakabilirsiniz. Cam tavan spor paket ve collezione paket 71-72 bin civarına geliyordu en son. 80 bin lira civarına çıkabilirseniz amg paket a180 alabilirsiniz.
    75bin liraya dizel araç alacak olsam sıfır yada sıfırına yakın olmasa da 2.el 320d den başkasını düşünmezdim heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Losangelos -- 27 Ekim 2013; 23:54:34 >
  • premium bir dizel arıyorsanız ikinci el BMW 5.20 d xdrive öneririm. volvonun ikinci eli çok kötüdür. parçası bmwye göre pahalı. ses sistemi arıyorsanız uygun bir ses kiti ile alpine vs veya bmw orjinal ses düzeni işinizi yeterince görecektir.
  • 320 dizel. km si yüksek olucak maalesef. yada 1 serisine bakın
  • Mini cooper d countryman bir bakın derim. Fiyat sıfır 74 bin tl. Vites manuel fakat çok güzel görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reason

Konuyla alakalı değilde;

Forumdaki herkese sesleniyorum; şu "premium" muhabbeti artık gerçekten kusturacak hale geldi...

Her konuda bir "premium"'dur gidiyor, gerçekten artık yeter...

Alacağınız aracı zaten tarif etmişsiniz, bu "premium" nedir !?!

"Premium" diye bir uluslararası otomobil standardı YOK !!! Herkes kendi kafasına göre bir marka-modeli premium ilan ediyor, ardından da "yok o premiumdu, yok değildi..." artık herkes boş bir muhabbetin etrafında uğraşıp duruyor...

Ben bu başlığa gelecek fix cevabı da yazayım da, hepten konuyla ilgisiz kalmasın; "B sınıfı preminyum olmaaaaazzzz.."

....diyecekler, sonra da olurdu, olmazdı derken sizin açtığınız konu da, verdiğiniz ayrıntılar da boşa gidecek arada kaynayacak..

Lütfen yanlış anlamayın, maksadım sadece bir hatırlatma...

öyle demeyin lütfen A-B-C sınıfı pramiyom sahipleri taşlar sizi walla ticarinin bile premiyumumu var

doblo 1,3 mjet premiyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 28 Ekim 2013; 12:07:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

a180'nin ve v40'ın b sınıfı olup olmadığına tekrar düşünün bi
    Pek bilgim yok ama söylediklerinize uyan ve forumda yapılan yorumlara göre v40 daha uygun bir araç. a180'nin motoru fluence ile birebir aynı(merso motoru renodan alıyor) kötü bir şey değil ama söyleyeyim, a serisinde plastikler çıtırdıyor filan diyorlar.

Sizin yazdıklarınızı düşünüp kendime alıyor olsam yeni çıkacak mazda 3'ü beklerdim. Benzinli ama az yakıyor.

Dizel motoru ayni. Dci motorun basarisi ortadadir, bosuna kotulemeyin ayrica bir diger dunya devi olan bmw de psadan motor almaktadir, bu hic gozune batmiyor nedense insanlarin

• B ya da C sınıfı premium araç işin doğasına aykırı... Olağan koşullarda premium E ve F sınıfı araçlardır. Ancak süreç içinde D sınıfı araçlar ve hatta bugün belki bazı C sınıfı araçlar da premium özelliklere kavuştu.

B sınıfı dizel araçta premium olmasa da tam donanım özellikleri koyduğunuzda otomatik viteste fiyatlar 50bini bulur. Çoğu zaman bu paralara daha konforlu ama belki bir iki oyuncağı az olan bir C sınıfı dizel alınır.

B sınıfında ya da B ve C arası diyelim 301 makul fiyatlarda. Onun dengi accent blue'dur. Ancak madem renault ile aranız iyi dizel renault megane aile için çok bakımdan tatminkar olacaktır. Ama seçenek bol tabi. Clio, 208, C3, fiesta şehir için güzel aile için biraz ufak araçlar... Hayırlı olsun. Belirli bir para olduktan sonra araştırma kolay. Açıp forumlarını ve arızalarını okumadan tercihte bulunmayın.

Premium bence aşağıdaki gibi birşey... Geri kalanlarsa; araba işte...

http://youtu.be/--wmUa4ldpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EagleWing -- 28 Ekim 2013; 13:16:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.