Şimdi Ara

tavan döşemesindki sigara yanığı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
14.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar tavan döşemesindeki sigara yanığına ne yapabilirim acaba??

• Yapay Zekanın Yanıtı

Tavan Döşemesindeki Sigara Yanıklarını Onarma

Sigara yanıkları, tavan döşemelerine çirkin ve göz alıcı hasarlar verebilir. Neyse ki, bu yanıkları onarmak için birkaç etkili yöntem mevcuttur.

Araba Tavan Sigara Yanığı Tamiri

Araba tavanlarındaki sigara yanıkları genellikle küçük boyutludur. Bu yanıkları onarmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

• Yanık Alanını Temizle: Yanık alanını nemli bir bezle nazikçe temizleyerek toz ve kalıntıları gider.
    • Asetil Salisilik Asit Çözeltisi Kullan: Bir çay kaşığı asetil salisilik asidi (aspirin) bir bardak suda çöz. Çözeltinin soğumasını bekle ve bir pamuk topuna batır. Yanık alanına hafifçe sür.
    • Karbonat Macunu Uygula: Bir çay kaşığı karbonatı bir yemek kaşığı suyla karıştırıp bir macun oluştur. Macunu yanık alanına uygula ve 15 dakika beklet. Ardından nemli bir bezle sil.

Tavan Döşemesi Sigara Yanığı Tamiri

Tavan döşemelerindeki sigara yanıkları daha büyük olabilir. Bu yanıkları onarmak için daha profesyonel bir yaklaşım gerekebilir:

• Bir Profesyonelden Yardım Al: Tavan döşemelerindeki büyük yanıkları onarmak için bir döşemeci veya tamirci çağırmayı düşün. Uzmanlar, yanıkları uygun şekilde onarmak için gerekli araçlara ve tekniklere sahiptir.
    • Yanık Alanını Kapat: Yanık alanını geçici olarak bir yama veya bantla kapatarak daha fazla hasarın önüne geçebilirsin.
    • Tavan Döşemesini Değiştir: Büyük veya ciddi yanıklar için tavan döşemesini tamamen değiştirmek gerekebilir.

Önemli İpuçları:

• Yanıkları onarmadan önce her zaman tavan döşemesinin talimatlarını kontrol et.
    • Yanıkları onarmak için sert kimyasallar veya aşındırıcı maddeler kullanmaktan kaçın.
    • Yanıkların tamamen kurumasını sağlamadan tavan döşemesini kullanma.

Sigara yanığı onarımı, sabır ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Yukarıdaki adımları dikkatlice takip ederek tavan döşemelerindeki sigara yanıklarını etkili bir şekilde onarabilir ve estetik görünümünü geri kazanabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Döşeme değiştirilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kişisel olarak birşey yapmak pek mümkün değil, oto döşemeci halleder.
  • yucelko Y kullanıcısına yanıt
    Sanayide bir oto döşemeciye git, o yanığı el makinası ile örüyor ve rütuş boya yapıyor eskisi gibi pırıl pırıl oluyor. Benim eski aracımda olmuştu nasıl olduğunuda bir türlü çözememiştim ama döşemeci halletmişti.
  • Tavanın desenine göre önce dolgu yapılıyor, sonra üstü boyanıyor. İşin ehli biri olursa çok güzel olur, sırıtmaz.. Forumda biri vardı yapan, hatta youtube'da videosu da vardı. Araştırırsanız bulursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş koltuğu anlıyoruz da tavan nasıl sigara yanığı oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadri.abi

Arkadaş koltuğu anlıyoruz da tavan nasıl sigara yanığı oluyor ?

sigarayı tavana değdiriyosun
  • bence işe tavana sigara basmamakla başlayabilirsiniz arkadaşlar böylece sigara yanığı olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

quote:

Bu hiç aklıma gelmemişti

• quote:

quote:

quote:

Bu hiç aklıma gelmemişti

• Arkadaşım da eaki aracımın tavanını yakmıştı aşağı şutlamıştım

• sadri.abi kullanıcısına yanıt
    Aklıma ilk gelen acaba sigara içerken takla mı attı oldu :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: novinovi

Sanayide bir oto döşemeciye git, o yanığı el makinası ile örüyor ve rütuş boya yapıyor eskisi gibi pırıl pırıl oluyor. Benim eski aracımda olmuştu nasıl olduğunuda bir türlü çözememiştim ama döşemeci halletmişti.
    Genelde dolgu yapılıyor diye duymuştum örgü daha kalıcı çözüm olabilir Mersinde var mıdır böyle bir usta

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.