Şimdi Ara

****B2 KASA OPEL VECTRA SPORT 2.5 V6****BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR İÇERİ****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bende 2001 model B2 kasa opel vectra cdx 2.0 16v var..aracımdan memnunum ancak lpg yok..bugunlerde lpg taktırmayı dusunuyordum..gecen gun nette dolasırken baslıkta belirttigim B2 kasa 2000model opel vectra sport model gozume carptı.. araçta v6 2.5 motor var..donanım olarak benim aracımdan 3-5 tane ekstra özellikte mevcut..lpg icin harcayacagım parayı aracımın uzerine ekleyip bu modelle takas etsem dogru bir karar olurmu acaba??

**aracın motor parcaları konusunda fiyat ve tedarik konusunda sorun yasarmıyım?
    **6silindir motor turkiye de cok fazla olmadıgı icin usta sıkıntım olurmu??
    **baktıgım aracta lpg var yakıt sarfiyatı noktasında 2.0 a göre cok fark olurmu?
    **birde en önemlisi ben bugune kadar hep manuel arac kullandım deneme amaclı haric otomatik tecrubem yok hic sport modelide otomatik vites alışmakta sorun yasarmıyım ve bu kasanın herhangi şanzıman problemi varmı acaba??

bilgisi olan arkadaslar yardımcı olurlarsa sevinirim..

• aylik gelirin 5 bin civari ise korkmadan alabilirsin

2000 modelinin piyasasi 7-12 arasidir. 12 den fazla verme

bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeHuG

aylik gelirin 5 bin civari ise korkmadan alabilirsin

bu kadar

fiyat olarak bi yanılgı mevcut sanırım..aynı motoru kullanan b1 kasa cdx ler var onlar belirttiginiz fiyat aralıgında ancak benim bahsettigim aracın piyasası 17-20bin tl civarında..ve iki arac arasında oldukca fazla fark var..zaten piyasada pek fazla bulunan bi model degil..
  • otomatik vectra kullanıcısı olarak biraz yardımım dokunabilir belki... benim aracım 94 model ve 2.0 motor yakıt tüketimim şehir içi lpg ile km de 27 krş civarı... 2.5 motorda lpg de 30-32 krş yakar sanırım..... aracımın üstünde tam otomatik spor şanzuman var ve çok sorunsuz bir şanzuman olduğu söyleniyor... 2000 model vectradaki şanzumanda benimki ile aynıdır büyük ihtimalle...... kullanım konusuna gelirsek: bugüne kadar neden otomatik araba kullanmamışım diye isyan ettim kendime...hem sakin hem agresif kullanabilirsin... vitesin üstünde spor tuşu var ona basıldığında araba bi canavara dönüşüyor... 2 bin devirde vites değiştiren araba spor tuşu ile red line (7 bin devir) yapabiliyor... gaz pedalının altında roket düğmesi var kick down yaptığında adamı koltuğa yapıştırır...

parça ve usta konusunda çok bilgim yorum yapmıyım...
  • İzmirde var bir adet temiz satılık onu gönül rahatlığı ile alabilirsiniz fazla bulunan bir araç değil İzmirdeki araba temiz baya ama onu biliyorm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berataktepe

quote:

bu kadar

fiyat olarak bi yanılgı mevcut sanırım..aynı motoru kullanan b1 kasa cdx ler var onlar belirttiginiz fiyat aralıgında ancak benim bahsettigim aracın piyasası 17-20bin tl civarında..ve iki arac arasında oldukca fazla fark var..zaten piyasada pek fazla bulunan bi model degil..

bu aracdan bahsediyorum..
    2.5 v6 modelinden bahsediyorum.. 12 den 1 kurus fazla etmez

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berataktepe

quote:

bu kadar

bu aracdan bahsediyorum..
    2.5 v6 modelinden bahsediyorum.. 12 den 1 kurus fazla etmez

resimdeki araç benim bahsettigim araç degil..bu b1 kasa cdx muhtemelen..benim soyledigim arac cok farklı..zaten suanda 2001 model b2 kasa cdx aracım oldugu icin modeller arası farkları biliyorum fazlasıyla..sport modeli çok az zaten piyasada..ilginiz icin tesekkur ederim genede

• otomatık vıtese alısmak cok zor değil sana tavsıyem otomatık vıtes arabaya bındığınde sol ayağının varlığını unut , hatta kıvırıp kıcının altınada koyabılırsın

benım 1 haftalık bı otomatık focus tecrubem oldu ılk gun bıraz acemelık ceker gıbı oldum ama 2 gun sankı yıllardır o arabyı kullanıyomusum gıbı kullanıyordum

bahsettığım 2.5 sport cok guzel bı araba manuel vıteslı olanlarıda az sayıda olsada mevcut konfor donanım olrak cok guzel derı koltuklar felan bızde yıllarca 94 gt ye bındık cok keyıflı arabalar

yalnız vergı , sıgorta , kasko olaylarını ıyıce arastır , bıde parca fıyatlrını felan sonra pısman olmayasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 23 Şubat 2010; 22:31:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

otomatık vıtese alısmak cok zor değil sana tavsıyem otomatık vıtes arabaya bındığınde sol ayağının varlığını unut , hatta kıvırıp kıcının altınada koyabılırsın

benım 1 haftalık bı otomatık focus tecrubem oldu ılk gun bıraz acemelık ceker gıbı oldum ama 2 gun sankı yıllardır o arabyı kullanıyomusum gıbı kullanıyordum

bahsettığım 2.5 sport cok guzel bı araba manuel vıteslı olanlarıda az sayıda olsada mevcut konfor donanım olrak cok guzel derı koltuklar felan bızde yıllarca 94 gt ye bındık cok keyıflı arabalar

yalnız vergı , sıgorta , kasko olaylarını ıyıce arastır , bıde parca fıyatlrını felan sonra pısman olmayasın

arac zaten piyasada cok az bulunan bir model..manuel vites olanı daha da nadir..suan sahibinden.com daki ilanlarda yalnızca bitane manuel arac var o da onden kazalı ve pek bana uygun bir araç degil zaten..kasko yaptırmayı dusunmuyorum sigorta cok farketmez suanki aracıma gore..vergide bu sene kasko degeri indirimi seneye de bi alt yas grubuna gececeginden cok sorun olmaz gibi gorunuyor..birtek yakıt sarfıyatı ve bakım icin usta parca durumları var kafamda??bu konularda özellikle tavsiye verecek arkadasların yardımlarını bekliyorum

• MEHUG kasa olarak bahsediyor muhtemelen,senin dediğin makyajlı olanı.Piyasası 2.0'den düşüktür.Kıyasla artık,17-20.000 imkanı yok etmez.
  • kardeş 2000 model 2.5 sportların motoru 2.5 ten büyük olduğu için 3000 motor vergisi ödersin. 2000den öncekilerin silindir hacmi 2490 felan ama bu 2000 model v6 lar 2560 felan silindir hacmi. 60 cc'den dolayı 2500-3000 motor hacmine göre vergi ödersn. 99'lar felan olsa 2000-2500 arasına giriyor.
  • 2597 cc 2001 ler falan.
  • 2001 B2 kasaları tam olarak bilmiyorum ama ben 97 B 2.5 V6 CDX sahibiyim .. parça sıkıntısı çok fazla yok.. kaporta parçaları zaten 2.0 cd lerle %99.9 aynı o konuda hiç sıkıntı yok. motor parçaları da abartılı fiyatlarda değil ama 2.0 dan bir miktar daha yüksek doğal olarak. ataşlama bobinini ben 300 e aldım mesela 6 silindir. çok bir fiyat farkı yok sorun nerede başlıyor dersen söyleyim : anlayan usta pek bulamazsın. ben buldum allaha şükür 1 tane şimdi fazla kafam ağrımıyor ama bulana kadar birkaç ay süründüm :)))) ve aracın motoru oldukça büyük kaputu açınca elini sokacak yer bulamazsın araçta o da ustayı ufak bir sorun için bile biraz uğraştırıyor.. adam şanzıman yağının seviyesini kontrol etmek için aküyü söküyor mesela .. seviye çubuğu daracık bir arada mesela. yada buji değiştirmek için motor üst koruma kapağını sökmesi gerek ... bunun gibi şeyler .. onun haricinde binimi gidişi falan hiç sıkıntılı değil... şehirlerarasında 120 km hızlarda (100-150 civarı) gidersen 4.5 - 6 litre civarlarında bir gaz tüketiyor bugünün fiyatlarıyla 13 kuruş civarında yakıyor yani... bu mükemmel bir durum. şehir içindede kalkışlarda gaza yüklenmezsen 9-11 litre civarlarında tüketiyor buda 25 kuruş/km civarında yapar bugünün fiyatlarıyla kalkışlarda hemen hızlanayım der gaza biraz kök yaparsan 40-45 kuruşu bulursun ama... ortalamasını söyleyecek olursak şehiriçi de 25-30 kuruş yakıyor...eh bir doğanda yakıyor onu .. gözün yol bilgisayarında olsun işte ayağını ona göre alıştırırsın :)))) ve o yol bilgisayarı gazı da benzinide litre olarak doğru ölçüyor gerçekten... orda yazan litre/100km bazı araçlarda gazda hatalı ölçüyor ama opelin bilgisayar doğru ölçüyor denedim kaç defa.....

• BENİM GELİRİM 1800 TL BEN BİNİYORUM CATIR CATIR SEHİR İÇİ 25 KRŞ YAKIYOR ARAC ORJİNALSE TEMİZSE HİÇ BİR SORUN YARATMIYOR ORJİNAL VE KM Sİ DÜŞÜK 10000 VEYE 12000 E BUL 5 TANE ALAYIM
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.