Şimdi Ara

Balkanlarda dev bir savaş çıksa? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O değil de şu adalar bari bizim olsaydı yahu...

Konuya gelince,böyle bir savaş olmaz.Eğer olacak olursa,diğer ülkeleri dışarıda tutarsak balkanlarda bize kafa tutacak ülke yok.Yunanistan hikaye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvansı Terlik

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

hala abd ırakta yenildi, afganistanda başarısız oldu diyenler var. adamlar petrol zengini oldu ırak savaşında, afganistana girdiler şimdi orada bulunan madenleri kim işliyor sanıyorsunuz? adamlar girdikleri her savaşı kazandılar.

O zaman amerikanın yaptığına savaş değil, kaos yaratmak denir.

wellcome to emperyalizm.sömürgecilik diye buna diyorlar
  • oldu o zaman biz kalkalım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßLacKLioN

quote:

quote:

hala abd ırakta yenildi, afganistanda başarısız oldu diyenler var. adamlar petrol zengini oldu ırak savaşında, afganistana girdiler şimdi orada bulunan madenleri kim işliyor sanıyorsunuz? adamlar girdikleri her savaşı kazandılar.

Anlaşılan konu sapmaya başlıyor.Savaştan bahsediyoruz, kaos yaratmak ya da sömürgecilikten değil.Asker öldürmek, stratejik hedef vurmak, savunmak, akla hayale gelmeyecek taktiklerden bahsediyoruz.ölmekten ve özgürlükten bahsediyoruz!

Şimdi kendinize bi daha sorun.Herhangi bir ülke, kim olduğu önemli değil, bize savaş açsa ne yaparsınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ßLacKLioN

quote:

quote:

Anlaşılan konu sapmaya başlıyor.Savaştan bahsediyoruz, kaos yaratmak ya da sömürgecilikten değil.Asker öldürmek, stratejik hedef vurmak, savunmak, akla hayale gelmeyecek taktiklerden bahsediyoruz.ölmekten ve özgürlükten bahsediyoruz!

Şimdi kendinize bi daha sorun.Herhangi bir ülke, kim olduğu önemli değil, bize savaş açsa ne yaparsınız?

sen dediğimizi yanlış anlıyorsun. artık savaşlar teknolojiyle yapılıyor ve savaş sonucu ülke sınırları değişmiyor. geçmişte kaldı artık o dediğiniz. artık savaşı kazanan, kaybedeni ekonomik olarak işgal ediyor.

• ne yapcam erzak depolar sığınakda kalıırdım:D:D siz gencler savaşın:D ben şevişirim ne demşler savaşmayın şevişin
  • kendi ellerimizle verdiğimiz 12 adayı belki geri alabiliriz.
  • ammada savaş meraklıları var ha !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 24 Aralık 2010; 14:03:10 >
  • Bizim balkanalrdan önce doğuyu halletmeliyiz. Tabi bu hükümetle bu olmaz
  • sivas'tan helikoter kaldırırız.
  • vidyoyu hazırlayan arkadaş çok oyun oynamış kendini tarih dersine çok kaptırmış
  • Buram buram siyaset kokuyo konu
  • quote:

quote:

Öncelikle şunu söyleyim: SAVAŞ KÖTÜDÜR!

bu devirde toprak falan alınmaz artık.Bide vergiye bağlayalım oldu olacak

ben hep şöyle düşünürüm; Savaş teknolojiyle kazanılmaz,savaş askerle kazanılır, inançla kazanılır.Bugüne bugün ölmekten korkmayan yüzbinlerce askerimiz var.bir savaş olsa, bu sayı on milyonları bulur.İstediğimiz ülkeyi haritadan sileriz.Ama barış, huzur varken savaşa ne gerek var. Yurtta sulh, Dünyada sulh!

tam tersi, savaş teknolojiyle kazanılır. abd mesela, sesi tek bir yöne odaklayabilen, mikro dalga yollayıp siperlerdeki askerleri kızartan askeri araçlara sahip. ha daha savaş alanında denemedi ama örnek olarak veriyorum.

sen ciddi misin ya onlar hayal urunu senın bahsettıklerın yok ses dalgasıyla bi vuruyorda siperdeki insanlar kızarıo falan bilim kurgu filmi cok izliyorsun heralde tabıkıde savas teknolojıye bakar bende o yonde dusunuyorum..
    fakat bıraz fazla hayal kuruyorsun... o adam ses dalgasıyla o olayı yapabılıosa denıaltındanda ses dalgası yollar tsunamı yapar 4-5 tane tsunami yapsa bi ulkeye zaten göçer :) o yuzden gec o hayalleri :) gercekci dusun

• abi bi kere öncelikle güney kıbrıs eğer savaşa karışmazsa çok güzel olur.Orada türkiyenin en büyük donanmaları var o donanmalardan bir kaçını yunanlılara doğru süreriz herhalde baya bi baskı olur ama güney kıbrıs savasa girerse işler değişir gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: adel1147

quote:

quote:

ben hep şöyle düşünürüm; Savaş teknolojiyle kazanılmaz,savaş askerle kazanılır, inançla kazanılır.Bugüne bugün ölmekten korkmayan yüzbinlerce askerimiz var.bir savaş olsa, bu sayı on milyonları bulur.İstediğimiz ülkeyi haritadan sileriz.Ama barış, huzur varken savaşa ne gerek var. Yurtta sulh, Dünyada sulh!

tam tersi, savaş teknolojiyle kazanılır. abd mesela, sesi tek bir yöne odaklayabilen, mikro dalga yollayıp siperlerdeki askerleri kızartan askeri araçlara sahip. ha daha savaş alanında denemedi ama örnek olarak veriyorum.

sen ciddi misin ya onlar hayal urunu senın bahsettıklerın yok ses dalgasıyla bi vuruyorda siperdeki insanlar kızarıo falan bilim kurgu filmi cok izliyorsun heralde tabıkıde savas teknolojıye bakar bende o yonde dusunuyorum..
    fakat bıraz fazla hayal kuruyorsun... o adam ses dalgasıyla o olayı yapabılıosa denıaltındanda ses dalgası yollar tsunamı yapar 4-5 tane tsunami yapsa bi ulkeye zaten göçer :) o yuzden gec o hayalleri :) gercekci dusun

bilerek mi konuşuyorsun işkembeden mi atıyorsun? ses odaklama teknolojisi bulunalı çok oluyor. çok rahatsız edici bir sesi nokta atışı yapar gibi tek bir yöne gönderiyorlar. etki alanının 1 cm dışındayken bile hiç bir ses duymuyorsun ama 1 cm içeri bile girsen sesten dolayı kendi düşünceni bile duyamıyorsun.

mikrodalgalı silaha gelirsek. ırakta kullanmayı düşündüler aslında ama kullanılmadı. bilim kurgu falan değil bunlar. asıl sen dünyadan bi habersin.

Balkanlarda dev bir savaş çıksa?

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2009/02/microwave_weapon.jpg?w=500&h=442

http://www.viewzone.com/microwave.html

ekleme:

sesi yönlendiren aleti de buldum buyrun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SellYourSoul -- 24 Aralık 2010; 15:35:43 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adel1147

quote:

quote:

bilerek mi konuşuyorsun işkembeden mi atıyorsun? ses odaklama teknolojisi bulunalı çok oluyor. çok rahatsız edici bir sesi nokta atışı yapar gibi tek bir yöne gönderiyorlar. etki alanının 1 cm dışındayken bile hiç bir ses duymuyorsun ama 1 cm içeri bile girsen sesten dolayı kendi düşünceni bile duyamıyorsun.

mikrodalgalı silaha gelirsek. ırakta kullanmayı düşündüler aslında ama kullanılmadı. bilim kurgu falan değil bunlar. asıl sen dünyadan bi habersin.

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2009/02/microwave_weapon.jpg?w=500&h=442

http://www.viewzone.com/microwave.html

ekleme:

sesi yönlendiren aleti de buldum buyrun.

Bu ses dalgası zımbırtısı HULK 2 de kullanılan araçlardandı değilmi...

• hulk 2 yi izlemedim.
  • filmden sahne...

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_loopus

filmden sahne...

ha hatırladım. yok hacı öyle şeyler değil. mesela ben 200 metre öteden konuşuyorum 200 metre ötede bu aracı nereye tuttuysam ses sadece orada duyuluyor. çevreye de yayılmıyor. filmde dağıtıyordu her yeri, yok öyle bir olay

• ne bilim bu tarz ses dalgası silah bi kaç filmde daha vardı belki doğrudur..shaquille o'neal ın bi filmi vardı ordada ses dalgalı silah kullanıyolardıda...

http://www.vidivodo.com/400339/ses-dalgasi-silahi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.