Şimdi Ara

Banada Bisiklet Tavsiyesi :) + Bikaç sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben yaklaşık 10-15 yıldır bisiklet kullanıyorum, belki daha da fazla, eski bianchi bi bisikletim vardı şehir içinde 10-15 km sürerek geziyordum, yaklaşık 3 ay önce bi arkadaşıma bisiklet aldırdım beraber sürelim diye yaklaşık 4000 tl ye güzel hidrolik frenli bi bisiklet aldı ve 1 ay içinde ben ona yetişemez oldum :) daha sonra o turlara katılmaya başladı, bende artık yeni bisiklet almam gerektiğini anladım.Şöyle ki onun bisikletini sürdüğümde uzun inişlerde bisiklette savrulma hissettim,arkadaşımın bisikleti ince tekerli bi şehir tur bisikleti olarak geçiyor.Bende şehirde ve dağda da turlara katılabileceğim bi bisiklet istiyorum, 30 yaşındayım herhangi bi hastalığım yok, amatörce de olsa eskiden beri bisiklet sürerim, katılamak istediğim rotalar yaklaşık 40 km genelde asfalt yollar ve inişli çıkışlı yollar, (dik yokuşları çıkarken şuan ki bisikletimle çok yorulup nefes nefese kalıyorum umarım bisiklettendir :) bisiklet modeli önerilerine açığım ama asıl kafama takılan sorular şunlar arkadaşlar ;

1)İnce teker almak istiyorum ama dağda problem olur mu benim için yada kalın teker beni çok yorar mı

2) 3000-4000 gibi bi fiyat düşünüyorum ama o fiyatlarda pek hidrolik frenli bisiklet yok 2. el tavsiye edermisiniz (parçlardan çok anlamıyorum shimano tourney tx.. modeli diyor ama bi fikrim yok mesela iyimidir işimi görür mü)

3)Ben eski bisikletimden dolayı kaldırımdan kasisten tak diye inmeye alışmışım yeni bisikletlerde bunlara yada cam kırıklarına çok mu dikkat etmeliyim ve sürekli aylık-3 aylık bakım gibi işleri beni çok uğraştırır mı?

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler

• Bende dağ bisikletinden tur bisikletine geçtim. Akıyor resmen. Ama daha nazik kullanman gerekebilir. Teker inceldikçe yola daha dikkat etmek gerekiyor. Birde bu QR yani mandallı teker göbeğine sahip bisikletlerin mil boruları kırılabiliyor. Ben geçen gün farkettim arka teker mil kırmış. Oysa çokta zorlamadım bisikleti. Son zamanlarda kaldırımlardan iniyordum sadece..

Bence fren konusuna takılma. Kilolu da değilsen V fren hayli yeterli oluyor + ağırlık yapmıyor disk gibi. Aldığın bisikletin teker göbeği ve orta göbeği sağlam olursa iyi olur (shimano gibi)

Tourney vites Shimano en ucuz serisi ama gayet yeterli oluyor. İyi ayarlayınca yağ gibi kayıyor , asla zincir atmıyor. Ben tur bisikleti ile çakılda , hafif kumda sürüyorum ama tabi dağ kadar rahat değil ama yol bisikleti kadar da Allah'a emanet gitmiyorsun. Ön tekerde amortisör olması çok farkediyor bozuk yolda ve arnavut kaldırımda konfor sağlıyor.

Yani 1) tur bisikleti al derim 2) O fiyata şu an piyasada sıfır bulman zor ama Carraro Sportive serisi ve Corelli Trivor modellerinin 2.eline bak istersen. Vites tourney bile yeterli , göbek olarakta tx olan modeller iyi 3) Dağ bisikleti kadar hor kullanamazsın ama bisiklet sağlamsa tölere edebilir.

www.proride.com.tr
    Proride - 28'' CARRARO SPORTIVE 224 457H 24-V MAVİ SİYAH GÜMÜŞ
    https://www.proride.com.tr/urun/28-carraro-sportive-224-457h-24-v-mavi-siyah-gumus

Su an bisiklette yok piyasada fazla ama bu ikisi stoklu ve güzel bisikletler

• huncacare kullanıcısına yanıt

Carraro ön maşasız, diğer ön maşalı...

Ben 2 gündür XC1000 KRON kullanıyorum 4-5 km mesafe için 29 jant ...yollar delik deşik diye alışmaya çalışıyorum ama totom çok ağrıdı ya..

yokuşta asiste olacak ve düzde akacak konforlu seleli birşey mi olmalı ?

• Jelli sele al veya harici satılan yumuşak kılıflardan al.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.