Şimdi Ara

Basit 11. Sınıf Sorularım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• dostum bende 11. sınıfım şu 31. sorunun cevabını 1 ve 3 olması lazım 2 ve3 demişsin bi ynalışlık olmasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehdude31

dostum bende 11. sınıfım şu 31. sorunun cevabını 1 ve 3 olması lazım 2 ve3 demişsin bi ynalışlık olmasın ?

Dh - olduğu için, s>o iş yapmıştır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi bak sabit hacimlide w sıfır değil kabul ediyorum ama
    v+v > 2v olmuş iş , kap hacminden düşünürsek iş yapmamış
    iş yapmadığından iç enerji eşittir dh
  • quote:

dostum bende 11. sınıfım şu 31. sorunun cevabını 1 ve 3 olması lazım 2 ve3 demişsin bi ynalışlık olmasın ?

bende 1-3 yaptım ama 2-3 diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi123

quote:

Dostum tam olarak açıklayabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tooklife

quote:

quote:

Hocam dh - olarak vermiş soruda yani sistem ekzotermik. Ekzotermik olduğu için Dh<0 diyoruz. Dh hangi durumda negatif olur sistem ortama iş yaptığı zaman. Yani burada sistem dışarıya iş yapmış ki dh negatif. Umarım anlatabilmişimr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam dh - olarak vermiş soruda yani sistem ekzotermik. Ekzotermik olduğu için Dh<0 diyoruz. Dh hangi durumda negatif olur sistem ortama iş yaptığı zaman. Yani burada sistem dışarıya iş yapmış ki dh negatif. Umarım anlatabilmişimr

neyse abi sen benim ne demek istediğimi anlamadın yinede sağol hocaya sordum öğrendim

• Biyoloji sorunda cevap örtü tüyü olacak ,anlatılacak pek birşey yok aslında dostum biliyosun ki tüyler bitkinin türüne yada soruda verildiği gibi yaşadığı çevre şartlarına göre farklılık gösteriyor,örtü tüyü ise kurak ortamda daha fazla iken nemli ortamda daha azdır.
  • quote:

quote:

bende 1-3 yaptım ama 2-3 diyor

dostum geometri sorusu e orta noktası olacak şekilde bi dikme indir alttaki ve üstteki üçgen benzer üçgenler açıları yaz benzer kenarları orantıla sonra zaten alfa + beta 90 olduğu için sağa bi dikme daha indir sağa indirilen dikme süper üçlüden 2.5 çıkıyor bu 2.5 yeni oluşan yamuğun orta tabanı ordan yeni oluşan yamuğun alt ve üst tabanını toplamının 2ye bölümü 2.5 çıkıyor vs vs.
    kb burdan ancak bu kadar :D
    fizikteki soruda gözüm kapalı yalnız bir derdim (mantıken) :D

•  Basit 11. Sınıf Sorularım
  • cevaplar için teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.