Şimdi Ara

benim makine de 3 kırmızıdan Oldu.. (ntcs-j) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hakanemre34

quote:

Orjinalden alıntı: TµGy

Elite i hala farklı sananlar var ya. Yahu o gpu hala dvd romun altında, nasıl 3 kırmızı vermeyeceğine inanıyorsunuz. Herşeyi tüm özellikleri aynı zaten diğer xbox360 lar ile. Lehim yüzünden 3 kırmızı olmaz diyenler elite alıp saçma sapan konsolunu savunanlar (kendisinde var ya en iyisi o mantığıyla, kendisinde olmasaydı kakaydı o) ya da kör xbox fanlarıdır.

Yurdum insanı yeni çıkan herşeye kral gibi bakıyor ya. Teknik olarak açıklayın şunu Elite "NEDEN" 3 kırmızı alamaz. Lehimleri bahane etmeyin bize bizde lehimlerle iş yaptık. Xbox ı bir yarım saat oynayın hiçbir soğutma takviyesi olmadan ve içindeki dvd yi çıkarıp avcunuza alın bakayım o ısı lehimi eritir mi eritmez mi?! Lehimden kaynaklanma olasılığı düşük 3 kırmızının.

Hayır soğutma sistemi, fanları, fanlarının dönüş hızı bile diğer xbox360 lar ile aynı olan elite de 3 kırmızı olmayacak demenize gülelim mi yoksa körü körüne yazmanıza ağlayalım mı anlamadık.

Sayın Tugy kendisinde varya en iyisi o mantığı olayını sanırım bana söylüyorsun..Şurda aylar önce xbox360 ın yokken..Xbox360 ı yerden yere vuruyordun..Aldın kendine 1 tane sonra çok övmeye başladın..

Tuginin yerine cevap vermiş oluyorum ama bence tugi makinayı hiç övmedi, oyunlarını övdü. MAkine için tam gaz görüşlerini savundu valla. Yoksa ben mi yanlış okudum bunca zamandır..?

• abi sonuçta adamlar hatalarının farkına vardıktan sonra. Daha sağlam materyallerden yapmışlardır xbox360ı. İlk ürettikleri denedikleri baktılar sorun çıkarıyor çok yeni ürettiklerini daha sağlam yapmışlardır.

Bence tartışmak yersiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sentinal

abi sonuçta adamlar hatalarının farkına vardıktan sonra. Daha sağlam materyallerden yapmışlardır xbox360ı. İlk ürettikleri denedikleri baktılar sorun çıkarıyor çok yeni ürettiklerini daha sağlam yapmışlardır.

Bence tartışmak yersiz.

İşte bunu anlatmak istiyorum..Adam gidip gene bozukmu yapacak yani..Bu riski kim göze alır..Yok biz önceden bozuk yaptık şimdi bunu düzelttikmi dicekler..Herkes demiyormuydu lehimler dandik falan diye..Bu versiyonlarda iyi lehim kullanmışlardır..Adam gidipte kopmle makinanın mimarisinimi değiştirecek..
  • Üretim her zaman bir gelişim sürecidir. Elbette bir sonraki bir öncekinden daha yii olacaktır. Ama burda basti bir hatadan değil MS'in bile 'HAtanın tam olarak nerde olduğunu bulamıyoruz' dediğ büyük, kronik bir problemden bahsediyoruz. Yani wiimote ile sixaxis gibi sadece işin zevkine etki eden unsurları tartışacağız, bunun gibi çok önemli bir problemi tartışmak gereksiz mi olacak? BAk yalan yanlış bilgilerle buralara geldik bence, herkes bişeyler söylüyo ama dayanak yok. HEp şahsi fikir. Yukarda MS'in resmi açıklamasını verdim. Önemli bir değişklik yok diyor.. Açın bakn 360'larını karşılaştırın 1 yıl farklı başka modelle.. Aynen, onlarda da bariz farklılılklar bulacaksınız. Sırf 360 için değil, tüm elektronik eşyalar için bu böyle...
  • Makinanın hatalarını övmek mümkün değil.Kimse de övmemiştir.

Makina donanım kalitesi oalrak iyi ama GPU CPU bazında.Soğutma berbat.

Oyunları övülecek tabii ki 3 kırmızı değil....
  • quote:

quote:

abi sonuçta adamlar hatalarının farkına vardıktan sonra. Daha sağlam materyallerden yapmışlardır xbox360ı. İlk ürettikleri denedikleri baktılar sorun çıkarıyor çok yeni ürettiklerini daha sağlam yapmışlardır.

Bence tartışmak yersiz.

İşte bunu anlatmak istiyorum..Adam gidip gene bozukmu yapacak yani..Bu riski kim göze alır..Yok biz önceden bozuk yaptık şimdi bunu düzelttikmi dicekler..Herkes demiyormuydu lehimler dandik falan diye..Bu versiyonlarda iyi lehim kullanmışlardır..Adam gidipte kopmle makinanın mimarisinimi değiştirecek..

Kim diyordu o lehimlerin dandik olduğunu peki hocam? Bill Gates falan mı dedi? Ordan burdan insanların kendi fikirleriydi.. MS'in bile bilmediği bişeyi maşallah MS dışında herkes çözdü. Yapılan makineler neden bozuluyor peki eninde sonunda? Hem MS söyler mi böyle bir hatasını diyorsun, yahu adamlar bunu bırak 'Problemin nerede olduğunu bile anlayamadık' diyecek kadar da açık sözlüler bence. Belki de mimarisi değişmesi gerekecek toptan, bu da olabilir.. Hiç şaşırmam yani. Aceleye geldi bu makine, oyunları çok iyi ama makineyi yapanlar ayrı, oyunları yapanlar ayrı. Malesef bu bi gerçek. KAbul edilmesi lazım ki yol alınabilsin. MS kabul etti kullanıcıları edemiyor. Bunu anlamıyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: Adventure

quote:

quote:

Bence tartışmak yersiz.

Kim diyordu o lehimlerin dandik olduğunu peki hocam? Bill Gates falan mı dedi? Ordan burdan insanların kendi fikirleriydi.. MS'in bile bilmediği bişeyi maşallah MS dışında herkes çözdü. Yapılan makineler neden bozuluyor peki eninde sonunda? Hem MS söyler mi böyle bir hatasını diyorsun, yahu adamlar bunu bırak 'Problemin nerede olduğunu bile anlayamadık' diyecek kadar da açık sözlüler bence. Belki de mimarisi değişmesi gerekecek toptan, bu da olabilir.. Hiç şaşırmam yani. Aceleye geldi bu makine, oyunları çok iyi ama makineyi yapanlar ayrı, oyunları yapanlar ayrı. Malesef bu bi gerçek. KAbul edilmesi lazım ki yol alınabilsin. MS kabul etti kullanıcıları edemiyor. Bunu anlamıyorum...

Bizim anlamama gibi bir durumumuz yok.Dikkat ettiysen yaptılar ettiler demiyorum..Yapmışlardır.etmişlerdir diyorum..Yani kesin söylemiyorum öyle olduğunu umuyorum diyim sadece..Kesinlikle fanlık yapmıyorum ve her iki platformun cihazınada sahibim..

• Ben senin fanlık yaptığını söylemedim. Sende ikisi de var bende ikisi de yok. Normal bi şekilde tartışıyoruz işte.. YAlnız benim takıldığım nokta 2yapmışlardır, etmişledir' demeniz zaten. MS yapmadık diyor, sizler hala yapmışlardır diyorsunuz hocam. Ben bunu diyorum. Yani boardlar ortada, azıcık elektronikten, bilgisayarlardan anlayan birisi bile zaten o boardun çok bişey fark ettirmeyeceğini bilir. Ha lehimleri kaliteli mi apmışlardır? Thermal paste falan daha mı kalitelidir? Mümkündür tabi, ama sorunun bundan kaynaklandığını bile bilmiyorken bunun işe yarayacağına inanmak bana ters. MS bile bilimyor. HEpsi tahmin ki bence sorun başka yerde.. Neyse, umarım çözerler. Büyük bir revüzyona giderlerse şaşırmayalım ama, tabi böyle bir durum olursa bunu nasıl açıklarlar millete, nasıl söylerler, söyleyebilirler mi, yoksa bütün problem burda mı, bundan dolayı mı bu kadar sessiz kalıyola bu konuda, onu bilemiyorum... BEnce bunları da düşünmek gerekir..

• Çok geçmiş olsun arkadaşım umarım yenisi tıkır tıkır çalışır
  • beyler yeni makinayi soktum. aynı olayin birdaha basima gelmesini istemiyorum. DVD surucuyu dısarı aldım. GOW actım 10 dk da makine cehenneme donusuyor . zaten dvdrom herkezin bildigi ve kabul ettigi gibi GPU yu acayip olumsuz etkiliyor. 10 dk icinde sağlam bir oyunla gpu nun sogunucu zor ellenecek hale geliyor.Tabiri caizse makine cayir cayir yaniyor . simdilik boyle calistiriyorum ama iyi bir cooling mod uygulamak lazım yoksa lehim vs hicbisey o sıcaga dayanmaz. her halukarda dvdrom dısarıda kullanacam sanırım iyice arastırmak lazım. bile bile lades denmez simdi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: tekken

beyler yeni makinayi soktum. aynı olayin birdaha basima gelmesini istemiyorum. DVD surucuyu dısarı aldım. GOW actım 10 dk da makine cehenneme donusuyor . zaten dvdrom herkezin bildigi ve kabul ettigi gibi GPU yu acayip olumsuz etkiliyor. 10 dk icinde sağlam bir oyunla gpu nun sogunucu zor ellenecek hale geliyor.Tabiri caizse makine cayir cayir yaniyor . simdilik boyle calistiriyorum ama iyi bir cooling mod uygulamak lazım yoksa lehim vs hicbisey o sıcaga dayanmaz. her halukarda dvdrom dısarıda kullanacam sanırım iyice arastırmak lazım. bile bile lades denmez simdi....

Bence sadece gpu üstüne güzel bir fan tak yeter..
  • vah vah gitti güzelim makine
  • quote:

Demekki 3 kırmızının ısı ile alakası yokmuş..250YTL Ye sadece konsolumu verdin yoksa komple premıum paketimi..

makinaya dvd yi taktıktan 1 dk sonra maksimum sıcaklığa ulaşıyor
  • quote:

quote:

Elite i hala farklı sananlar var ya. Yahu o gpu hala dvd romun altında, nasıl 3 kırmızı vermeyeceğine inanıyorsunuz. Herşeyi tüm özellikleri aynı zaten diğer xbox360 lar ile. Lehim yüzünden 3 kırmızı olmaz diyenler elite alıp saçma sapan konsolunu savunanlar (kendisinde var ya en iyisi o mantığıyla, kendisinde olmasaydı kakaydı o) ya da kör xbox fanlarıdır.

Yurdum insanı yeni çıkan herşeye kral gibi bakıyor ya. Teknik olarak açıklayın şunu Elite "NEDEN" 3 kırmızı alamaz. Lehimleri bahane etmeyin bize bizde lehimlerle iş yaptık. Xbox ı bir yarım saat oynayın hiçbir soğutma takviyesi olmadan ve içindeki dvd yi çıkarıp avcunuza alın bakayım o ısı lehimi eritir mi eritmez mi?! Lehimden kaynaklanma olasılığı düşük 3 kırmızının.

Hayır soğutma sistemi, fanları, fanlarının dönüş hızı bile diğer xbox360 lar ile aynı olan elite de 3 kırmızı olmayacak demenize gülelim mi yoksa körü körüne yazmanıza ağlayalım mı anlamadık.

Sayın Tugy kendisinde varya en iyisi o mantığı olayını sanırım bana söylüyorsun..Şurda aylar önce xbox360 ın yokken..Xbox360 ı yerden yere vuruyordun..Aldın kendine 1 tane sonra çok övmeye başladın..

Sen okuduğunu anlamıyorsun ki daha. Ben Xbox360 ı her zaman yerden yere vurdum. Okuduğunu anlasaydın benim sadece oyunları övdüğümü görürdün. Xbox360 ın malzeme kalitesi ve iç tasarımı Elite dahil iğrençtir, rezalettir, ağzımızı bırakıp başka yerimizle gülünesidir. Her yerde MS den nefret ettiğimi söyledim. Anlayana tabii. Böyle yorumlara karşılık veremeyince hemen şahsa saldırma huyunuzu ne zaman bırakacağınızı da merakla beklemekteyim "yıllardır."

@Adventure'ın da dediği gibi ben sadece Xbox360 ın oyunlarını överim.

• @ hakanemre

Tugy Xbox360' ı halen yerden yere vuruyor ki zaten. PS Bölümündeki 10 mesajdan 2 sinde PS' i övüyor

Tugay hacu, çok çelişkili bir oyuncusun... X1800XT' in var ama konsolcusun(diyene bak bende de 8800 GTS var)... Xbox 360' ın var ama PS i övüyorsun... Bu arada geçen PC bölümünde eski mesajlara bir göz atayım dedim, Konsolcularla (özellikle korayg ile) bayağı bir taartışmaya girmişsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OTACON -- 2 Haziran 2007; 20:52:57 >

• arkadaşlar bende alalı 4 ay oldu ilk işim termal macun ve dvd yi dışarı almak oldu şimdi gönül rahatlıgıyla oynuyorum gpu nun üstündeki fan beni bile sogutuyor
    Yalnız arkadaşlar bir sorum olacak Condemned: Criminal Origins oyununu bitirdim ama oyunu yüklerken bazen ekrandaki objeler karanlık çıkıyor ben tekrar load yapınca geçitor sizce oyundanmıdır
  • bende dvd romu söküp dışarıda kullanıyorum. dvdromun altında gpu can çekişiyor. en iyisi dvdromu dışarıda kullanmak
  • Atik j makıneler ıçın garantı vermıyormuydu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OTACON

@ hakanemre

Tugy Xbox360' ı halen yerden yere vuruyor ki zaten. PS Bölümündeki 10 mesajdan 2 sinde PS' i övüyor

Tugay hacu, çok çelişkili bir oyuncusun... X1800XT' in var ama konsolcusun(diyene bak bende de 8800 GTS var)... Xbox 360' ın var ama PS i övüyorsun... Bu arada geçen PC bölümünde eski mesajlara bir göz atayım dedim, Konsolcularla (özellikle korayg ile) bayağı bir taartışmaya girmişsin...

Hacu oyun nerede ben orada PS ı övmemek olmaz, 10 yılı aşkın süredir oyun kaynağımız oldu eğlence kaynağımız oldu. Benim için oyun sektöründe PS ve Sony kraldır. Adamlar yapıyor hakkını vermek lazım. Xbox360 marka olarak PS ın karşısında benim için gülünç durumdadır. Şu kırmızı ışık hatası zaten başlı başına komiktir PS karşısında, rakip falan olamaz PS e yapı ve donanım konusunda. Fakat Cell tam anlamıyla çözülene kadar Xbox360 önde orası ayrı.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: OTACON

@ hakanemre

Hacu oyun nerede ben orada PS ı övmemek olmaz, 10 yılı aşkın süredir oyun kaynağımız oldu eğlence kaynağımız oldu. Benim için oyun sektöründe PS ve Sony kraldır. Adamlar yapıyor hakkını vermek lazım. Xbox360 marka olarak PS ın karşısında benim için gülünç durumdadır. Şu kırmızı ışık hatası zaten başlı başına komiktir PS karşısında, rakip falan olamaz PS e yapı ve donanım konusunda. Fakat Cell tam anlamıyla çözülene kadar Xbox360 önde orası ayrı.

sen bekle cell çözülecek

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.