Şimdi Ara

benim makine de 3 kırmızıdan Oldu.. (ntcs-j)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

* makine 2006 6 ay sonrası tarihliydi.
    * ntcs-j
    * vakit olmadigindan cok az kullandım . haftada 3-4 saat (5 aylık makina atikten almıstım.) 1 saatten fazla acık kalmamıstır.
    * hava surkilasyonunu olumsuz etkileyecek sekilde kullanılmadı.
    * en son graw2 yi oynayip kapatmıstım. 3 kırmızı oncesi ne donma nede benzeri bir yamukluk yapmadı.
    * yani makine son derece temiz ve dikkatlli kullanıldı.

yani -j- makinalara bisey olmuyor diye bisey yok.Cok can sıkıcı bir durum makineyi camdan atmayi dusundum bir an. dun eminonune gittim her yerden fiyat aldım.
    1.secenek Makinanın boardını degistirip (300 ytl) sıfırlıyorlar.
    2.yada hurda fiyatına satıyorsun.
    3.veya kastırma yontemi ..
    4.yada 50 ytl ye kaynakları tamir ediyorlar

tabi bu son 2 si gecici cozumler. once makinayı hurda fiyatına sattım.sonra gittim baya bir dusundukten sonra dayanamayıp ustune farkını koyup yeni bir makine aldım. simdi 2 makineyi niye aldin diyen olacak evde tonla oyun almisim , orjinal vga kablo almıstım ,ayrıca 2. pad ,2 . adaptor ve 2. hd kabloda almıstım. anneme gidince oynamak icin .. bi ton para bagladık yani...

bakalım bu nekadar dayanacak.

* bozuk makineyi 250 ytlye sattım . biliyorum tek tek satsam daha iyi fiyata giderdi ama sinirlerim bozuldu bikere..

* yeni makinayi OZkan elektronik ten (fatih ) 680 ytl ye aldım. Ayrıca bu fatih cok kral bir cocuk cok yardımcı oldu.Her bir seyi adam gibi anlattı.

• öncelikle geçmiş olsun bi kere çok ucuza satmışsın eski cihazını ayrıca bu 3 kırmızyı çözen iyi firmalar var, Istanbul ve Ankara'da onlarada götürebilirdin, neyse sağlık olsun.

En doğru yaptığın iş ise yine aynısından almak olmuş çünkü xbox360 şahsi fikrimce şu an piyasada oyun oynanabilecek en iyi cihaz. Umarım bunda sorunla karşılaşmazsın
  • BÖYLE ÖZENLİ kullanıp 3 kırmızı almak çok kötü. geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkd66

BÖYLE ÖZENLİ kullanıp 3 kırmızı almak çok kötü. geçmiş olsun.
    sende makinanın fiyatını öldürmüşsün, ben olsam kesinlikle satmazdım 250 ytl ye, bide sattığın yeri belirtseydin keşke, kesin tamir edip kakalayacaklar birisine
  • quote:

Orijinalden alıntı: power512

sende makinanın fiyatını öldürmüşsün, ben olsam kesinlikle satmazdım 250 ytl ye, bide sattığın yeri belirtseydin keşke, kesin tamir edip kakalayacaklar birisine

Alıntıları Göster
    "ARkadaşım hurda fiyatına sat bu saatten sonra hayır gelmez " diyecektim ki altta "250 ytl ye sattım" yazısını gördüm bence en mantıklı olanını yapmışsın bu kadar az ve titiz kullanıldığı halde bozuluyorsa hayır gelmez xbox360'tan. Şahsen benim başıma böyle bir durum gelse o anki sinirle kırarım konsolu sen yine sabırlıymışsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: MonZa

"ARkadaşım hurda fiyatına sat bu saatten sonra hayır gelmez " diyecektim ki altta "250 ytl ye sattım" yazısını gördüm bence en mantıklı olanını yapmışsın bu kadar az ve titiz kullanıldığı halde bozuluyorsa hayır gelmez xbox360'tan. Şahsen benim başıma böyle bir durum gelse o anki sinirle kırarım konsolu sen yine sabırlıymışsın..

Alıntıları Göster
    Demekki 3 kırmızının ısı ile alakası yokmuş..250YTL Ye sadece konsolumu verdin yoksa komple premıum paketimi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 1 Haziran 2007; 17:56:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonZa

Alıntıları Göster
    Geçmiş Olsun ;
    Aslında benım makınede atıkten ama dükkan sahibi saygılı abi birşey olursa getir diyordu sen neden atiğe ilk olarak götürmedinki bence yardımcı olurlardı,,,,

• quote:

Orijinalden alıntı: *RAZİEL*

Geçmiş Olsun ;
    Aslında benım makınede atıkten ama dükkan sahibi saygılı abi birşey olursa getir diyordu sen neden atiğe ilk olarak götürmedinki bence yardımcı olurlardı,,,,

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun krdeş

Benim tanıdığım mete abi bu işi hallederdi ve emnim seni üzmezdi bende aynı yerden aynı seri NTSC-J makina kullanıyorum 1 kez 3 kırmızı verdi ama sanırım DVD yi okuyamadı ki 2 denemem de açıldı makina ve 4 aydır kullanıyorum. henüz bi sorun yaşatmadı ama yaşatsa bile mete abi yardımcı olacaktır kendisiyle konuşmuştum bu konuyu ve beni tatmin edici sözler söyledi bakalım kırmızıyı görürsek anlayacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: *RAZİEL*

Geçmiş Olsun ;

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun.Benim makina da gitti gibi.Tekrar hata vermiş.

Ah ulan ah!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerkorkmaz

Geçmiş olsun krdeş

Benim tanıdığım mete abi bu işi hallederdi ve emnim seni üzmezdi bende aynı yerden aynı seri NTSC-J makina kullanıyorum 1 kez 3 kırmızı verdi ama sanırım DVD yi okuyamadı ki 2 denemem de açıldı makina ve 4 aydır kullanıyorum. henüz bi sorun yaşatmadı ama yaşatsa bile mete abi yardımcı olacaktır kendisiyle konuşmuştum bu konuyu ve beni tatmin edici sözler söyledi bakalım kırmızıyı görürsek anlayacaz

Alıntıları Göster
    Kimsenin günahını almak gibi olmasın ama..Çok kolay bir arıza olupta ucuza kapatmasınlar cihazı..

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Kimsenin günahını almak gibi olmasın ama..Çok kolay bir arıza olupta ucuza kapatmasınlar cihazı..

Alıntıları Göster
    65 nm olmasa da şuan alınan bir x360 yani yeni üretim olanlar da sorunlu mu ? Yani onlarda da ısınma sorunu ve 3 kırmızı ışık tehlikesi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lzooml

65 nm olmasa da şuan alınan bir x360 yani yeni üretim olanlar da sorunlu mu ? Yani onlarda da ısınma sorunu ve 3 kırmızı ışık tehlikesi var mı ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

Elite en sorunsuz seri..Bu seri ile tüm sorunlar ortadan kalktı..Isınmaya sorun gibi bakmayın..Bende PS3 te var..Arkasından neredeyse xbox360 tan daha fazla sıcak hava üflüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

Elite en sorunsuz seri..Bu seri ile tüm sorunlar ortadan kalktı..Isınmaya sorun gibi bakmayın..Bende PS3 te var..Arkasından neredeyse xbox360 tan daha fazla sıcak hava üflüyor..

Alıntıları Göster
    Elite ile 3 kırmızının ortadan kalktığı yok. 3 kırmızı veren elite videoları var.

Zaten elite de de iç tasarımı değişmedi konsolun, aynı gpu aynı cpu ve aynı şekilde yerleşim. yine dvd rom un altında kalan fansız gpu. 3 kırmızı vermesi çok doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 1 Haziran 2007; 19:02:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Elite ile 3 kırmızının ortadan kalktığı yok. 3 kırmızı veren elite videoları var.

Zaten elite de de iç tasarımı değişmedi konsolun, aynı gpu aynı cpu ve aynı şekilde yerleşim. yine dvd rom un altında kalan fansız gpu. 3 kırmızı vermesi çok doğal.

Alıntıları Göster
    Bi yanlış anlama var, Ps3 zaten 360'dan daha sıcak hava üflediği bir gerçek diyorlar, daha çok ısınıyor. Ama fark burada, sıcak havayı üfleyebiliyor, 360 üfleyemiyor. Konsolun yapısı kötü, ferah değil.. Ps3 daha iyi planlanmış.. Olay bu kadar basit aslında...

• quote:

Orijinalden alıntı: Adventure

Bi yanlış anlama var, Ps3 zaten 360'dan daha sıcak hava üflediği bir gerçek diyorlar, daha çok ısınıyor. Ama fark burada, sıcak havayı üfleyebiliyor, 360 üfleyemiyor. Konsolun yapısı kötü, ferah değil.. Ps3 daha iyi planlanmış.. Olay bu kadar basit aslında...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Adventure

Bence de öyle dostum.Zaten dvd-rom ısınıyor birde alttaki ısınınca alet için tam işkenceye dönüyor.ben aletin içine fan taktım.3 kırmızı korkusuyla yaşamaktansa önlemi almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionheart -- 1 Haziran 2007; 19:50:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lionheart

quote:

Orjinalden alıntı: Adventure

Bence de öyle dostum.Zaten dvd-rom ısınıyor birde alttaki ısınınca alet için tam işkenceye dönüyor.ben aletin içine fan taktım.3 kırmızı korkusuyla yaşamaktansa önlemi almak lazım.

Alıntıları Göster
    Elite alıp da bilerek 3 kırmızı almak istercesine kullanıp kullanmadığı garanti değil. Normal Kullanımda en sorunsuzlar Elite.
    1UP editörünün yaptığı gibi Cam sehpanın içinde Xbox360'ı kapatırsanız yanında da PS3 koyarsanız tabiki bozulur.

250YTL'ye satmakla büyük hata yapmışsın arkadaşım. 50YTL'ye yaptırıp bir de soğutma sistemi yaptırdın mı hayatta almazdın yine 3 Kırmızı ışığı.
    2 Kere üstüste 3 Kırmızı geçirmiş Xbox360 bile Su soğutma ile hayata dönebiliyorsa bi düşünmek lazım.
    Ayrıca Sık kullanmadığın için macun özelliğini yitirmiş olabilir. Kaliteli macun çektirseydin bile düzelirdi o cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 1 Haziran 2007; 20:09:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M.A.N.G.A.K.A

Elite alıp da bilerek 3 kırmızı almak istercesine kullanıp kullanmadığı garanti değil. Normal Kullanımda en sorunsuzlar Elite.
    1UP editörünün yaptığı gibi Cam sehpanın içinde Xbox360'ı kapatırsanız yanında da PS3 koyarsanız tabiki bozulur.

250YTL'ye satmakla büyük hata yapmışsın arkadaşım. 50YTL'ye yaptırıp bir de soğutma sistemi yaptırdın mı hayatta almazdın yine 3 Kırmızı ışığı.
    2 Kere üstüste 3 Kırmızı geçirmiş Xbox360 bile Su soğutma ile hayata dönebiliyorsa bi düşünmek lazım.
    Ayrıca Sık kullanmadığın için macun özelliğini yitirmiş olabilir. Kaliteli macun çektirseydin bile düzelirdi o cihaz.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 007ybse04

007 giden gitmiştir artık,arkadaş en iyisini yapmış çöpe atacağına hiç olmazsa paraya çevirmişBirde çözümü var diyorsunuz ya ona gülüyorum,çözümü varsa halledin şu solid in makınasınıBaşa dönüyorum giden gitmiştir artık malesef bu böyle3 kırmızı ışığın kalıcı çözümü yoktur,yaptırırsınız ohh oldu dersiniz 3 bilemedin 5 ay sonra yine tekrarlar

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerr

quote:

Orjinalden alıntı: 007ybse04

007 giden gitmiştir artık,arkadaş en iyisini yapmış çöpe atacağına hiç olmazsa paraya çevirmişBirde çözümü var diyorsunuz ya ona gülüyorum,çözümü varsa halledin şu solid in makınasınıBaşa dönüyorum giden gitmiştir artık malesef bu böyle3 kırmızı ışığın kalıcı çözümü yoktur,yaptırırsınız ohh oldu dersiniz 3 bilemedin 5 ay sonra yine tekrarlar

Alıntıları Göster
    Bu arada tekken dostum geçmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: gamerr

Bu arada tekken dostum geçmiş

Alıntıları Göster
    Aldığın yere yani Atik elektroniğe neden götürmediniz aleti acaba ?

ya da götürdünüz mü belirtmemişsiniz de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragonstory -- 1 Haziran 2007; 20:52:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonstory

Aldığın yere yani Atik elektroniğe neden götürmediniz aleti acaba ?

ya da götürdünüz mü belirtmemişsiniz de

Alıntıları Göster
    Bence hatalısın, tamiri denemeliydin 50 YTL ye. Zaten fazla kullanmıyormuşsun, baya bir idare ederdi. Üstüne de 25-50 ytl ye 2-3 fan taktırırdın olur biterdi. Olmazsa da hurda satıp yeni alırsın kayıp az en kötüsü.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.