Şimdi Ara

Bi akıl verir misiniz arkadaşlar :/

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Ygs netlerim dönem başından beri 110 üstü en fazla 125 oldu sanırım. Mezunum,geçen yıl 120leri hiç görmemiştim. 400 puan üstüne çıktığım olmuyordu önceki yıl, bu sene 420 gördüğüm oldu ygs-1 ve ygs-2 de. Bahsettiğim sınavlar eksen ve extremin sınavları. Bu yıl ağustosta antidepresan kullanmaya başladım. Sınavla ilgili değildi buna başlamam. İlk önce doktor ağır bir ilaç verdi. 1 ayım uyumakla geçti. Yani ağustos eylül arası evde mal gibi uyudum. Konuşacak halim yoktu. Sonra eylülde dershane başladı. Bu dönemde ilacı bıraktım. Ama belki kullanan varsa bilir hemen bırakılamıyo yan etkisi var falan. Sonra başka bi ilaca geçtim. Bu biraz daha hafif uyku yapmayan bi ilaç dedi doktor. Ve buna alışayım derken 1 aya yakın da ordan gitti. Kasım gibi doğru düzgün çalışmaya başladım. Ancak ygsye çalışabildim. Dershanedeki inekler o dönem lys soru bankası çözüyordu. Ve ben hala şuanda da lys çalışmıyorum. Ygs iyi gelsin diye uğraşıyorum. Lys derslerinin önemli kısmını dershanede gördük. Derste dinledim baya. Ama soru çözemedim. Hedefim büyük mf-4 10 bin istiyorum ancak umudum git gide azalıyo. Bu hastalık da beni etkiliyor tabi. Var mı çevrenizde bu şekilde olup toparlanan veya nası toparlanırım arkadaşlar bi öneriniz var mı? Bu arada geçen yıl mf4 66kyla mezuna kaldım. Okuyanlara çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çevremde yok ama psikolojik olarak sağlam durursan ve lysye avilen başlarsan halledebilirsin

• Sagol bi tek sen okudun heralde

• Temelin var Hocam sıkıntı yapma lys kas.Kahve vs kullan etkisini bastırıyor olmalı.Vitamin vs de kontrol et.

• Mr A kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten doktor geçen gün yeni bir ilaç yazdı. Uyku açıcı. Iki gündür kullanıyorum faydası oluyor bakalım insallah boyle devm eder

• Ygs eksigin yoksa deneme + lys calisarak gününü geçir

• Hocam acilen basla lys çözmeye ve kendine inan yaparsın bu işin yarısı kafada bitiyor zaten
  • Öklid kullanıcısına yanıt
    Sağol bu mantıklı. Ygs de fizik optik elektrostatik dışında bi eksiğim yok gibi. Mat geo da problemlere fazla çalışmadım. Bi de dil bilgisi çalışsam ve bunun haricinde lys kassam yetisebilirim heralde

• bende senin gibiyim ancak ben 12yim. seneye ilk 3k hedefle başladım. 11 in sonunda ders çalışmak için antidepresanı bıraktım ders çalışmak için ancak, yazın 2 ay kendime gelemedim. ağustosun başlarında başladım çalışmaya hala daha antidepresanın yan etkileri devam ediyordu ancak baya sıktım dişimi matematiği neredeyse bitirdim integral ve pkbo hariç bitirdim diyebilirim. ygs matematiğinden 2 soru bankası çözdüm, lys de de bir tanesini ciddi anlamda bitirdim ancak fen adına çok bir şey yapamadım ki önceki yıllarda da fene çok çalışmamıştım. ekim ayında antidepresana tekrar başlamak zorunda kaldım ekim ayından ocağın sonuna kadar neredeyse 0 çalışma ile geldim. halbuki gece gündüz çalışıyordum ağustosun başından beri. baya etkiledi açıkçası. ocağın başından beri tekrar düzen kurmaya çalışıyorum, mezun fikrini iyice benimsedim. bu yıl elimden gelen her şeyi yapıp olmazsa seneye derece hedefi ile başlarım diyorum.

pek sana yardımcı olacak bir şey yazamadım ancak durumunu anlayabiliyorum, ders çalışmadığın zamanlarda nasıl hissettiğini biliyorum hele ki sen mezunsun benim yaşadığım stresin kat kat fazlasını yaşamışsındır. işimiz zor umarım başarırız

• Rookie PG R kullanıcısına yanıt
    Helal olsun yine de iyi çalışmışın dostum

• Benim iki sene önce sınava hazırlanan bir arkadaşım da yaşadı buna benzer bi olay. O ygsye az bi zaman kala başlamıştı antidepresana ama sınav yüzünden değil ailevi sorunlar yüzündendi. O zamanlar aksatmıştı bayağı öğretmenleri falan üstüne düşmüştü durumun kötüye gidiyor falan diye bırakmıştı ilacı zor olsa da ama senin kadar uzun süreli kullanmadı o, aynı bağımlılığı yaşamamıştır sanırım. Bırakınca düzeldi bayağı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikolojik ilaçlar iyi değil kullanmamak lazim

• İyi değil diyorsunuz ne bakımdan? Kullanmasaydım daha kötü olacaktım

• quote:

Orijinalden alıntı: kemosole

İyi değil diyorsunuz ne bakımdan? Kullanmasaydım daha kötü olacaktım

Çok yan etkisi var hocam.Tavsiye etmem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.