Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 6 senelik bir sistemim var 2 gün önce elektrikler kesilip geldikten sonra pcyi açtığımda fanlar,cd sürücüleri çalışmasına rağmen ekrana görüntü gelmedi sanki sürekli kendini tekrar başlatıyor izlenimi verdi.Biraz üçlü prizin düğmesini kapatıp bekledim ardından açıldı ve bugün durduk yere yine açılmamaya başladı kasayı mobilyadan çıkarıp yere koydum açıldı.Ardından çalışırken tekrar eski yerine koydum restart yaptığımda yine açılmadı kasayı tekrar çıkardım bu sefer işe yaramadı.Ben de bios pilini yarım saat çıkarıp biosu sıfırladım anca öyle açıldı.Şimdi kapatmaya korkuyorum neden dolayı böyle bir sorun olmuş olabilir

• bence güç kaynağın sapıtmış başka bi donanımda sorun olsa açılıp görüntü gelmez bilgisayardan 6 senelik pcye 0 alma hiç 2 el ucuza bi güç kaynağı
  • elektrikler gittiğinden dolayı güç kaynağında azıcıkta olsa güç kalmış oyüzden elektrikler geri gelince o güç ile yeni gelen güç arasında boşluk oluşur o yüzden güç kaynağı kesik kesik verir (aynı bozuk telefon bataryaları gibi) gücü buda çoğu anakartı güvenlik için kilitler servise götürün açarlar birde güç kaynağınızı ölçtürün kaçlık veriyo diye düşükse yenisini alın....
  • Buna benzer sorunu bende birkaç gün önce yazdım. Elektrikler gidip geldikten sonra, kasa ışıkları yanıo sadece yeşil olan ama ekran ışığı yanıp yanıp sönüyor ekrana görüntü gelmiyor. Dvd sürücüsüde çalışmıyor. Anakart arızalandı diye düşündüm ama bir kaç kez geldi ekran sanki hiçbir sorun yokmuş gibi. Resetleyince yine açılmadı. Servise götürmeyi düşünüyorum sorun güç kaynağı diye düşünüyorum. Benimde 6 senelik bilg. başka parça arızalı ise artık yapacak pek fazla bir şey yok sanırım, değiştirmek en iyisi
  • bios sıfırlamadan pc açılmıyor yeni psu alıcam umarım sorun çözülür
  • bugün yeni psu aldım ve sorunum çözüldü ilgilenen arkadaşlara teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.