Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor.. Cheking Nwram de takılıyor..Acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşalar ecs p4m800 anakartlı arçelik marka bilgisayar bios ekranında donanımları tanırken cheking nwram die birşey yazıyor ve orda takılı kalıyor sorun neden kaynaklanıor olabilir ama bazen de hiç bir şey yokmuş gibi açılıyor ve windows normal çalışıor formatıda daha dün attım yardımlarınızı bekliyorum

• acaba ram slota tam oturmamış olabilir mi?Öncelikle ramin slota iyice oturduğundan emin ol.Eğer düzelmezse rami başka slota takarak dene bir de.
    Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

acaba ram slota tam oturmamış olabilir mi?Öncelikle ramin slota iyice oturduğundan emin ol.Eğer düzelmezse rami başka slota takarak dene bir de.
    Saygılar

hocam teşekkürler yardımın için ama onu daha önce denedim çft slot ram yuvası var ikisindede denedim aynı sorun devam etti birazdan yeni ram alıp deniyeceğim ama ramden kaynaklanıyorsa sence ramden mi kaynaklanıyor
  • yeni ram taktım denedim sonuç aynı hala orda takılı kalıyor
  • O zaman biosunu sıfırlayarak dene.Bios pilini çıkart,15-20dk bekle ve tekrar tak.Sonra bir dene bakalım aynı şeyi yapacak mı ok?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

O zaman biosunu sıfırlayarak dene.Bios pilini çıkart,15-20dk bekle ve tekrar tak.Sonra bir dene bakalım aynı şeyi yapacak mı ok?

hocam bir iki dakka bekledim ama sıfırladı biosu ama gene ayn sorun devam ediyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.