Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor sorun psu'da???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün akşam pc'yi açtıktan 30 dk sonra başından kalktım 15 dk sonra geri geldim pc kapalı. bir daha da açılmadı. psu'da sorun olduğunu düşündüm. çünkü power tuşuna basınca hiçbir gelişme olmuyordu. psu çalışıp çalışmadığını test ettim çalışmıyormuş.(yeşil ve siyah girişleri kısa yol yaptırarak denedim.)
    psu zalman zm600 lx
    sorularım ve beklentilerim şunlar;
    1- tamiri mümkün müdür ?
    2- tamir ettirmek mantıklı mıdır?
    3- yenisini almam için ne önerirsiniz model? 200-300tl'yi aşmasa iyi olur.
    4- pc'ye 6 ay sonra ssd ve 8 gb ram eklemeyi düşünüyorum ona göre önerirseniz sevinirim.

2 seneyi geçti bilgisayarı alalı garantisi bitti.
    bilgisayarım bu:https://store.donanimhaber.com/dc/f8/f8/dcf8f84a26fea4917e215115faf02ff6.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nyogati -- 26 Haziran 2017; 11:36:12 >

• 1- tamiri mümkün müdür ?
    Evet mümkündür.
    2- tamir ettirmek mantıklı mıdır ?
    200 TL - 300 TL verip sıfır almaktansa, eğer masrafı en fazla 50 TL tutacaksa o zaman tamir ettirmek mantıklı.
    3- yenisini almam için ne önerirsiniz model? 200-300tl'yi aşmasa iyi olur.
    İlk önce bir elektronikçede psu,nun tamir fiyatını öğrenin, eğer fiyat yüksek gelirse ondan sonra öneride bulunuruz.
    4- pc'ye 6 ay sonra ssd ve 8 gb ram eklemeyi düşünüyorum ona göre önerirseniz sevinirim.
    SSD ve toplamda 16Gb Ram çok iyi olur, alacağınız Ram,ler aynı marka ve aynı model olmalı, alırken dikkat edin.
  • yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    hocam elazığ'da oturuyorum ben. tamir ederiz deseler bile konu psu olduğu için yarın öbür gün ekran kartına zarar gelmesinden korkarım, güvenemem. o yüzden yenisini almaya biraz daha meyilliyim. şuan hiçbir fikrim yok ama ekran kartına zarar geldiğini düşünmüyorum. gelecek sefere ya ekran kartına birşey olursa korkusu yaşarım 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şahsı fıkrımı soylıyım, garantısı bıtık psu yu tamjr ettırmem yenısını alırım. Yanlıs bılmıyosam 300 tl kadar alınabılecek 80+ guzel psular olması lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • frozen88 F kullanıcısına yanıt
    daha önce böyle bir tecrübem yok ama düşünceniz mantığıma uyuyor. aklımda ki model de şu
    http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-watt-80plus-600w-aktif-pfc-120mm-fanli-guc-kaynagi.html
  • Nyogati kullanıcısına yanıt
    Urun hakkında cevap veremıyecem artık yorumlarını okuyup degerlendıreceksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.