Şimdi Ara

Bilgisayar cilirken bios ide'leri neden gec tanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar simdi tm olarak sorum su. Sorunuz calisan P4 2.8 LGA CPU, 512 MB DDR 400 Ram, 80 GB Weterns Digital 7200 RP HDD, ECS PM800 Anakartlı bir sistemim var ve LG CD-Rewiter taktıgım zaman hic sorunsuz aciliyor. Fakat LG CD-Rom taktıgımda bilgisayarın ilk acılıs ekranında ide'leri sıralarken olan ekranda bekleme yapiyor ve epey bir sure(yaklasık 3-4 dakika) bekledikten sonra aciliyor ve windows xp yazısıda byagi bir bekletiyor (oda yaklasık 5 dk). sorun nedir yorum yapabilirmisiniz? tesekkurler simdiden ilgilenen arkadaslara.

• hdd nin jumperı nın master da olması na dikkat et..
    diğer ide den bağladıklarınında jumper ayarlarını kontrol et..
  • 1. System Mechanig ile optimize et
    2. msconfig>başlangıç>gereksiz programları iptal et
    3. biosu default et bootvis programı ile bir optimizasyon yapabilirsinizhttp://www.google.com.tr/search?hl=t...1m%C4%B1&meta=
    slave master dan kaynaklanabilir dvd wr in kablosunu cıkart düzelir sanırım jumperleri de kontrol et
    http://people.freenet.de/xpspeed/ buradan,bilgisayar donanımınıza uyan xpspeed dosyasını yüklerseniz ve verilen ip uçlarını uygularsanız,bilgisayarınız eskisine oranla daha da hızlanacaktır.

• quote:

Orjinalden alıntı: driver

hdd nin jumperı nın master da olması na dikkat et..
    diğer ide den bağladıklarınında jumper ayarlarını kontrol et..

Arkadaşa katılıyorum hdd master cd yazıcı master öbür cd romsa slave olsun.Kolay gelsin.
  • arkadaslar cd yaziciyi da cd rom'uda ayri kullaniyorum. cd yazici ile sorun yok (hdd master cd yazici slave) ama cd romu takltigimda bu sorun var (hdd master - cd okuyucu slave). cozemedim ya
  • biostan hdd S.M.A.R.T özelliğini kaldırmayı dene bi de.
    kolay gelsin.....
  • Aynı kablo üzerine iki tane cd romunu tak ve teki master teki slave olsun hdd nide öbür girişe tak ve oda master olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.