Şimdi Ara

Bilgisayar hızı farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, elimde core 2 duo + 4 gb ramli + 2 gb ekran kartlı bir masaüstü, i5 + 8 gb ramli + 1,5 gb ekran kartlı bir de laptop bulunuyor. İkisinden de memnunum. Laptopun, masaüstünden 2 kattan daha fazla yüksek donanımlı olduğu görünüyor. Buna rağmen, aralarında hız farkı yok ! Üstelik masaüstü daha hızlı çalışıyor ! İki işletim sistemine de aynı zamanda format atıp, w7 64 bit kurdum. Bu abeslik nerden kaynaklanıyor olabilir ? Gta 4 laptopta en düşük modda, duvarlar yerler görünmeden çalışıyorken, masaüstünde full hd kasıntısız oynanabiliyor. Ekran kartları, oyunu yüksek performansta oynamak için fazlasıyla yeter. Diğer donanımlar da öyle. Bütün bunların mantıklı açıklaması hakkında yorumlarınızı bekliyorum. :)

• Zannımca siz laptopda onboard olan ekran kartıyla oynuyorsunuz.Laptopun ikincil ekran kartı 1.5 Gb olmaz.Eğer ikincil ekran kartının driverini kurmamışsanız yada oyunu onunla çalıştırmıyorsanız bunda kaynaklı olabilir.
  • Teşekkürler, evet laptoptaki kart doğal olarak master kart. Driverler kurulu. Ama bunun neden böyle yaptığını bilmiyorum. Masaüstünde grafikler güzel, fakat bazen kasıyor. Laptopta ise bazı nesneler görünmüyor bile...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.