Şimdi Ara

Bilgisayar kendi kendine kapanıypr 0x500ff hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar. Öncelikle şunu belirteyim pc işlerinden gerçekten çok bişey anlamam ama son 4 gündür öncelikle res atana kadar efsane bir şekilde kasıyordu. son 2 gündür ise pc kendi kendine reset atıyor anlamadığım bir şekilde. Olay görüntüleyicisinde bazen 0x500ff hatası gözüküyor bazen hiç olmuyor. Bazen 5 dk içerisinde kapanıyor bazen 3-4 saat oyun oynayamıyorum

Garanti olarak restart atılan yerler: Bir iki web sitesi (DR Web gibi bir site söylemişlerdi virüs taraması için açmaya çalıştığım anda chrome kapanıp res atıyor. Skin Spotlight programının güncellerken açtığım komut istemi şeklinde güncelleme durumu gibi yerlerde garanti olarak res yedim. Okuğuma göre genellikle güç ile ilgili olabilirmiş.

AMD FX -8320 8 çekirdek BIOS ve Nvidia GeForce GTX 760 kullanıyorum ekran kartı olarak da. 700 W güç kaynağı var bunun yeterli olduğunu düşünüyorum neden olabilir bunlar ne yapabilirm

• Mavi ekran veriyosa ilgili programı;

http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

sitesinden indirip aldığınız kodları paylaşarak veya araştırarak bakabilirsiniz. Direk restart atıyorsa tam hata kodu size rehber olabilir. Sıcaklıklar normal mi bunu kontrol edin diyebilirim, oyuna girerken güç çekiminde kapatıyorsa psu kaynaklı da olabilir ısınma kaynaklı da olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    öncelikle teşekkür ederim. tekrar olay görüntüleyicisini inceledim genellikle çoğumda gözükmüyor kapanmasıyla ilgili. yani o yüzden herhangi bir hata kodu gelmiyor sanki ben kendim atmışım gibi reset atıyor kapatıyor ne varsa yeniden başlatıyor mavi ekran vs vs yok.

Sıcaklıkları core temp adlı bir programla kontrol ettim oyun oynarken en fazla gördüğüm sıcaklık 47 derece. Ancak 8 çekirdein hepsi %100e yakın (en az %95 olarak) aşırı kasma oluyor arada.
  • O zaman farklı bir sorun olabilir yazılımsal vs, güncel işletim sistemi Windows 10 değil ise deneyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.