Şimdi Ara

bilgisayar veya elektronik mühendiliği okuyucam ama rusça mı yoksa ingilizce mi karar veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle konuyu prof arkadaşlarla paylaşmak istediğim için buraya açtım.
    puanım yetmediği için ukraynaya okumaya gidiyorum. ama mecburen sınavsız yani tercih formundan bağımısız gidiyorum. orada bölümler ukraynaca, rusça ve ingilizce olarak okunabiliyor. genelde rusça konuşulan bi yer olduğu için rusça pratikten de öte artık tamamen rusça okuyucam. çok kararsız kaldım acaba bölümü rusça mı okusam yoksa ingilizce mi? ona göre hazırlığı rusça veya ingilizce seçicem. ama şu da var; rusça hertürlü sokakta öğrenicem.
    sizin bu konudaki görüşleriniz benim için önemli. özellikle elektronik veya bilgisayar okuyan veya bitiren arkadaş ve abilerden yorum bekliyorum. zaman daralıyor artık bi karar vermem gerekiyor.

• Dostum bilgisayar ve internet dili nerdeyse tamamen ingilizce hiç düşünmeden
    ingilzce oku derim rusçayı öyle yada böyle öğreneceksin sonuçta
  • daha uygun bir başlık altında açmış olsaydın bilgi verilebilirdi
  • ben elektrik elektronik muh okuyorum..tabi ki ingilizce..dedigin gibi ruscayı sokakta da ogrenebilirsin..
    konuyu buraya acmasn daha iyiydi
  • Tabii ki ingilizce... Sorman bile anlamsız..
  • kardesim ukraynaya gelipte kendini harcama. Ben öss ile kievde bulunan
    ukrayna ulusal teknik üniversitesinde bilgisayar mühendisliginde okuyorum. İnan sefilleri oynuyorum ve askerlik ten daha beter durumdayım. Harcıya cagın paraya ve zamana yazık olacak. Egitim diye bir sey yok sorunları cok fazla giderek pahallı bır ulke olmaya basladı Zamanında ipini koparan geldigi icin oratalık serefsiz köpek dolu. Kayıt sırasında ilgilenmiyorlar. mutlaka bır yardıcı ukraynaca veya ruscayı bilen bır insana ihtiyacin var. İnsanlari cok adi ve serefsiz. Yurtlar irenc olmakla beraber bazan yer yok deyip oda vermiyorlar. Ev kiralari cok pahalli hem ev bulabilmen icin Tek odalı bir daire icin 300 dolar para gere kiyor okulun bu seneki fiyati ingilizce hazirlik 2000 dolar lisans 2700 dolar
    orda başina bir sey gelse kimsenin umrunda bile deyilsin. geberip gidersin. Bana soracak olursan kıbrısı öneririm. Eyer daha serbest düşünüyorsan yani okula gitmeyeyim ayni zamanda çalisayim para kazanayım diyorsan sana ısrarlawww.yesevi.net adresine bir bak derim
    hem denklik sorunun olmaz hemde rahat rahat okursun. Ama yok illada ben ukraynaya gidecem diyorsan sen bilirsin. Hangi dilde Okunacagi Konusuna gelince zaten orası tam bir karmaşa Ülkede hem rusça hem ukraynaca oknuşuluyor. Resmi dil ukraynaca. Orda en mantıklı seçim rusca. Ama türkiye ye dödügünde hiç bir işine yaramaz (Turizim sek törü hariç) Ukraynaca resmi dil olmasına ragmen kaynak sorunu söz konusu.
    İngilizceyi hocalar düzgün bilmiyor. Eyer ukraynayi bazı şirketlerin reklamından dolayı seçeceksen sakın hiç bir palavlarina inanma hepsi üç kağıtçı onların. Artı olarak Öss siz geleceğinden dolayı diploma denkliğin olmayacak Yani beş yil okuyacaksın ama gidip tıpiş tıpiş askerliği er olarak yapacaksın. Devlet dairelerine giremiyeceksin. Yapacağın yüksek lisansın bir değeride yok oda kabul edilmiyor Arkadaş gel acık sözlü olalım Eyer yasantısı hareketli filan diyorsan (anlarsın) git turist olarak bir iki ay gününü gün et geri dön. üstüne basa basa sölüyorum Bitirdiğin zaman pişmanlığın hiç bir anlamı olmayacak. Ve tekrar söylüyorum

WWW.YESEVİ.NET ADRESİNİ BİR İNCELE

bir sorun olursa yardıma hazırım yasarcay@hotmail.com adresine mail atabilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: İlhankayhan

daha uygun bir başlık altında açmış olsaydın bilgi verilebilirdi

siz seçme insanlar mısınız ? eğer bilmiyorsan cevap yazma !
    Arkadaşım bilgisayar ingilizce , internet ingilizce, hayat olmuş ingilizce, bence ingilizce oku.
  • ya arkadaş çok faydalı bir topic olmuş..öncelikle buraya tıkla**** bu başlık sana bilgi verecektir

ben şuan ege üniversitesini biyoloji 1. sınıfı bitirdim..ve yurtdışı eğitim şirketlerinin sitesinde ukraynada okumanın çok avantajlı bir şey olduğunu okumuştum..

okulumu bırakıp ukraynada istediğim bir bölüme gideyim diye düşündüm ama araştırdıkça oraya gitmenin pek de bir artı getirmeyeceğini hatta maddi ve manevi kayba uğrayacağımı gördüm..

ama benim merak ettğim zor koşullar olabilir..oradan çıkınca iş bulabiliyorlar mı?eğer iş rahat bulunuyorasa sıkarsın dişini katlanırsın okursun..

ama oradan mezun olunca türkiyede olacağı gibi işsiz üniversite mezunu olacaksan o zaman ukraynaya bir dünya para dökmenin anlamı yok..

şunu da ekleyim sana rusça eğitimin daha iyi olduğunu söylüyorlar..aklında bulunsun

• @yasarcay ,
    valla şimdiye kadar hep olayın ışıltı tarafını görmüşüm demekki bu şekilde olduğunu düşünmemiştim. orada okuyan bir çok kişiyle görüştüm. ama bu kadar dert yanan görmedim.
    msn adresini ekledim bi konuşmak isterim seninle de. ama buraya yazayım biri iki soru;
    ben kiev'e geldim, dişimi sıkıp diplomayı aldım ve elektronik mühendisi oldum diyelim. ösym de denklik vermiyor mesela, yurtdışında iş olanakları var mıdır?
    bi rusya alternatifi vardı bu konuda ne düşünürsün? bi eleman voronezh üniversitesinden bahsediyordu da.
    ilk düşündüğüm yer kıbrıstı fakat burslu okumadıktan sonra aylık masraf bir milyarı geçiyor. bu da epey fazla benim için, en azından 5 sene boyunca her ay bu kadar para veremem.
    @nofrost
    o forumu bayadır takip ediyorum. baya şey öğrendim ukr hakkında.
    @ByRd
    haklısın ingilizce daha mantıklı gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.