Şimdi Ara

Bilgisayarım Çok Isınıyor Bi Yardım Edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarım çok fazla ısınıyor
    Anakart : ECS A780GM-A
    İşlemci : Amd Athlon 6000+ X2 3.0GHz
    Kasa : Feel
    ekran kartı : Sparkle NVİDİA 9600GT 512MB 256Bit GDDR3
    ve bilgisayarımda 6 Adet 12cm , 1 Adet 8cm , 1 Adet işlemci fanı , 1 adet ekran kartı fanı bulunmasına ramen bilgisayarım çok fazla ısınıyor
    bilgisayarım normal ilk açılıştaki değerleri aşağıdaki gibidir

ancak knight online gibi yüksek performas istemeyen bir oyunu bile en düşük özelliklerde oynadığım zaman bilgisayar aşağıdaki sıcaklık değerlerine ulaşıyor

kasanın yan yüzünde bulunan fanları direk işlemciye hava üflücek şekilde önünde ve arkasında bulunan fanlarıda içerdeki hava sirkülasyonunu sağlayacak şekilde ayarladım ama yinede sonuç bu oluyor ve bilgisayar çok kasıyor lütfen yardım ederseniz memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydelici -- 7 Eylül 2010; 12:16:46 >

• Şahsi kanaatime göre CPU fanını değiştirmeni öneririm. Çünkü gerçek anlamda CPU ısınma gösteriyor.

http://www.sanalmarketim.com/urun/9e8eef5e9b0aaaf1a2ead8a7a1adfda9/NOCTUA-NH-D14-Intel-1366-1156-775-AMD-AM2-AM2+-AM3-Cpu-Sogutucu

Feel kasaya uyacağını tahmin ediyorum. Neden bu cpu fanı ne gerek var dersen, ömrün boyunca başka cpu fanı kullanmazsın derim. En iyisi, hem AMD hem Intel uyumlu. Tüm anakartlara uyumlu. Ama daha ucuz çözümleri de var noctua'nın. Seç beğen al derim.

• işlemci voltajına bak 1.46 bu fazla bunu vid değerine biostan sabitleyip öyle kullan.Voltaj fazla diye ısınıyor
  • eğer bios ile fazla bilgin yoksa girip default ayarlara dön ondan sonra değerleri tekrar kontrol et. 1.46v fazla bence.
  • arka fanı dışarı üfleyecek şekilde döndür voltaj olayını hallet kablolarını düzenle stok dışında soğutucu kullan düzelmezse sistemi değiştirirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4rkston3

işlemci voltajına bak 1.46 bu fazla bunu vid değerine biostan sabitleyip öyle kullan.Voltaj fazla diye ısınıyor

bios üzerinden voltage değeri değiştirilemiyor. fabrika ayarlarına geri döndüm ama yine aynı kaldı o voltage değeri
  • anakartin dogru gosterdigi bisi var mi acaba voltaj sicaklik hepsi pilot.128 derece gosteriyor bir seyi boyle bir sey olamaz.o islemci default 1.46v ile calismaz ve 80 derece filan goremez 70'i goremeden reset atar.ekran karti sicakligin normal hdd ise buz gibi 40 bile olsa iyiydi naptin ya 6 tane 120mm fan nedir..

3 ghz demenden su islemci oldugunu tahmin ediyorum 125w biraz isinan bir islemcidir ama bu kadar da isinmaz max temp 63 demis anakart yanlis gosteriyor.

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUDetail.aspx?id=34&f1=AMD+Athlon%E2%84%A2+X2&f2=6000%2b&f3=&f4=&f5=AM2&f6=&f7=&f8=&f9=2000&f10=False&f11=False&f12=True

anakartin yeni biosu varsa guncelleyin gigabyte anakartlarda da oluyor bu problem.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.