Şimdi Ara

Bilgisayarım donup kalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sistemi toplayalı daha 1 hafta oldu olmadı oyun oynarken bazen donup kalıyor kitleniyor bilgisayar anlam veremdim bir türlü özellikleri şunlar

asus a68 hm-k anakart
    gigabyte rx460 4gb ekran kartı
    amd x4 860k işlemci
    kingston hyperx 8 gb ram
    aerocool vx 400w psu
    samsung 750 evo 128gb ssd
    dark dragon kasa

Not: işlemci fanından tiz bir ıslık sesi gelmekte.

• fan yerine tam oturmamış olabilir.

o sistemi yeni almışsanız neden o sistemi tercih ettiniz?
    intel g4560 gibi ucuz işlemci varken artık amd x4 860k alınmaz.
    g4560,h110m ve 8gb ddr4 o aldığın sistemden belkide daha ucuza gelecekti.
  • işlemci fanı stok ise ondan dolayı olabilir. güzel bir soğutucuyla hatayı çözebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

fan yerine tam oturmamış olabilir.

o sistemi yeni almışsanız neden o sistemi tercih ettiniz?
    intel g4560 gibi ucuz işlemci varken artık amd x4 860k alınmaz.
    g4560,h110m ve 8gb ddr4 o aldığın sistemden belkide daha ucuza gelecekti.

arkadaşım önerdi diye bu sistemi topladım. aida64 uygulamasında stress testlerini tek tek uyguladım bilgisayar ne dondu ne kapandı kötü bir tepki göstermedi anlam veremiyorum cidden
  • psu yetersiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

psu yetersiz

https://www.youtube.com/watch?v=YVZdCGiQvRE&t=520s arkadaşıma sordum bu videodan görmüş banada o söyledi bu sistemi
  • Sistem kötü değil, bakma sen yorumlara. G4560 ile 860K arasında belirgin fark yok. 860K, bazen önde oluyor. Soruna gelirsek, kasa içindeki kablo düzenini kontrol et, HDD kablosunu çıkarıp başka bir porta tak, diğer bileşenleri çıkarıp tak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sistem sifirdanmi kuruldu virus taramasi yaptinizmi ayni sistemi kullaniyorum pek bir sikinti yasamadim sistem gayet dengeli

• quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

sistem sifirdanmi kuruldu virus taramasi yaptinizmi ayni sistemi kullaniyorum pek bir sikinti yasamadim sistem gayet dengeli

virüs taramalık bir durum olmadığını düşünüyorum çünkü ilk topladıım zamanda arada donmalar yapıyodu mesela bu konuyu açtığımdan beri hiç donma yapmadı ve evet sıfırdan kurdum
  • ekran kartının hemen altındaki port'a wifi kartı taktım bir alakası olabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: neutumn

Sistem kötü değil, bakma sen yorumlara. G4560 ile 860K arasında belirgin fark yok. 860K, bazen önde oluyor. Soruna gelirsek, kasa içindeki kablo düzenini kontrol et, HDD kablosunu çıkarıp başka bir porta tak, diğer bileşenleri çıkarıp tak.

teşekkürler deneyeceğim
  • MustonE M kullanıcısına yanıt
    bircok nedeni olabilir misal wifi kartini taktiginiz yer sorunlu ise problem yaratabilir bunun dışında ramin takildigi slotu degistirin hdd lerin bagli oldugu sata portlarini degistirin deneme yanilma yolu sorunu bulmaya calisin.

• pc donmaları 3 nedenden meydana gelmektedir.

1.Ramler uyumsuz veya sorunlu olabilir veya anakartın ram yuvalarında problem olabilir.
    2.İşlemcide problem olabilir.
    3.Psu yetersiz kalıyor olabilir ve sistemi donduruyor olabilir.

Bunların dışında bu soruna başka bir şey neden olmaz.

Senin sistem tamamen psudan çektiği enerji 316w görünüyor ve kullandığın psu sınırda çalışıyor çünkü aldığın psu tek kanal olarak 12v dan enerji vermiyor.Bu durumda çift kanal 12v enerji veren psularda sistem sınırda enerji ihtiyaç duyunca psu bu enerji vermekte zorlanıyor bundan dolayı sistemin kararsız çalışıyor ve donuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 10 Nisan 2017; 10:30:26 >
  • quote:

Sistem kötü değil, bakma sen yorumlara. G4560 ile 860K arasında belirgin fark yok. 860K, bazen önde oluyor. Soruna gelirsek, kasa içindeki kablo düzenini kontrol et, HDD kablosunu çıkarıp başka bir porta tak, diğer bileşenleri çıkarıp tak.

g4560 ile x4 860k arasın da aşırı belirgin fark var. buyrun testlere bakın. g4560 tüm oyunlarda neredeyse kat kat üstün, 20-30 fps fark atıyor.

• quote:

quote:

g4560 ile x4 860k arasın da aşırı belirgin fark var. buyrun testlere bakın. g4560 tüm oyunlarda neredeyse kat kat üstün, 20-30 fps fark atıyor.

Her şeyi teste bağlamayın.

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    ya neye bağlayak. g4560 x4 860k dan fiyat olarak da ucuz,güncel sistem daha az güç tüketiyor. her bakımdan üstün.
  • quote:

ya neye bağlayak. g4560 x4 860k dan fiyat olarak da ucuz,güncel sistem daha az güç tüketiyor. her bakımdan üstün.

Bunun için mücadele edecek halimiz yok, ben çok fark olmadığını belirttim, sen ise testle karşılık verdin. Kafama göre fikir beyan etmiyorum, kanıtlamaya da çalışmıyorum. Tartışacak bir mevzu yok burada, ne zaman sadece testler ile kıyas yapmamaya başlardan o zaman güzelcene tartışırız.

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    testler dışındaki kıyaslama yapılacak şeyler nelerdir.
    1 fiyat
    2 enerji tüketimi
    3 güncel teknolojileri destekleme
    4 popülerlik

oyun performansı dışındaki kıyaslamalarda da g4560 bariz üstün. x4 860k nın savunulacak hiç bir tarafı yok. g4560 işlemci çıkmadan önce vardı evet o zaman ucuz sistemlerde fiyatından ötürü tercih sebebiydi. ama artık ondan daha ucuzu daha yüksek performans vereni var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.