Şimdi Ara

BİLGİSAYARIM MAVİ EKRAN VERİYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamünaleyküm.İyi forumlar.Arkadaşlar bilgisayarım Asus X550VX.Aldığım tarih:12 Haziran 2016'ydı.Çok zaman geçmeden bilgisayar ilk kez mavi ekran hatası verdi.Ben birkaç siteden bilgi aldım ama uygulamadım.Çünkü bilgisayar hakkında çok az bilgim var.Ard arda birkaç kez hata verdikten sonra bilgisayara format attım hatalar düzelir diye.Birkaç saat birşey yapmadı sonra tekrar hata verince bilgisayarı kapattım aşırı ısınmıştır diye birkaç saatliğine bakmadım.Ondan sonra kullandım bir hata vermedi.Ama taa ki 25 Temmuz veya 26 Temmuz'da tekrar başladı.Olay görüntüleyicisine baktım orada Olay kimliği:41 olan Kernel-Power hatası gösteriyordu.Onu bir metin dosyasına sakladım.

Çözüm olarak pek bir şey yapmadım,sadece sürücüleri kontrol ettim bazılarını güncelleştirdim ama biçare.

Yardım edin arkadaşlar,bunun çözümü nedir?

NOT:Arkadaşlar anında cevap veremiyorum sadece günde 18.00 den sonra bakabilirim.

• bakan yok mu yav?
  • konu hala güncel.Daha yeni sıfırdan format attım hala düzelmedi.
  • Tam olarak hata kodunu gonder memtest ile ramleri bu kontrol et sonucu gonder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8erk

Tam olarak hata kodunu gonder memtest ile ramleri bu kontrol et sonucu gonder.

Günlük Adı: System
    Kaynak: Microsoft-Windows-Kernel-Power
    Tarih: 27.07.2016 15:12:51
    Olay Kimliği: 41
    Görev Kategorisi:(63)
    Düzey: Önemli
    Anahtar sözcükler:(70368744177664),(2)
    Kullanıcı: SYSTEM
    Bilgisayar: DESKTOP-MTLPT55
    Açıklama:
    Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.
    Olay Xml'si:
    <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
    <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>3</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000400000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2016-07-27T12:12:51.235698600Z" />
    <EventRecordID>391510</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>DESKTOP-MTLPT55</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
    </System>
    <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">59</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0xc0000005</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0xfffff80238c4bf03</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0xffffd00026c61c10</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">0</Data>

• memtesti ancak yarın yapabilirim
  • Ramleri cikarip tak sistemini guvenli modda ac ve bekle buyuk ihtimal almazsin daha mavi ekran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8erk

Ramleri cikarip tak sistemini guvenli modda ac ve bekle buyuk ihtimal almazsin daha mavi ekran.

haklısınız da hem üşeniyorum hem de garantisi var ama önerin için teşekkür ederim
  • Garantisi varsa hic ugrasma acarsan garanti disi kalacaktir kesin cozum umuyorum ama sen servise gonder.
  • kesinlikle bir hafta sonra memlekete döneceğim o zaman gönderirim.Öneriniz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.