Şimdi Ara

Bilgisayarımdan ses gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
11.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba iyi akşamlar bilgisayarımdan 1 gün öncesinde ses geliyordu gece pcyi kapadım sabah açtım fakat şimdi ses gelmiyor kulaklık takıyorum iphone 3gs kulaklığı olmuyor hoporler bağlıyorum olmuyor herşeyi denedim sağ altta realtek bilmemnesi var heralde driver ordan ses ayarları normal aygıt yöneticisine bakıyorum bu aygıt düzgün çalışıyor diyor son driveri güncelmiş güncelletiyom ordan son driver varmış zaten realtek programındanda açık hoporlerdende açık sesde açık aygıt yok falanda demiyor yani kısaca herşey normal pc kulaklığı falan algılıyor fakat ses vermiyor napmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanadana01

Merhaba iyi akşamlar bilgisayarımdan 1 gün öncesinde ses geliyordu gece pcyi kapadım sabah açtım fakat şimdi ses gelmiyor kulaklık takıyorum iphone 3gs kulaklığı olmuyor hoporler bağlıyorum olmuyor herşeyi denedim sağ altta realtek bilmemnesi var heralde driver ordan ses ayarları normal aygıt yöneticisine bakıyorum bu aygıt düzgün çalışıyor diyor son driveri güncelmiş güncelletiyom ordan son driver varmış zaten realtek programındanda açık hoporlerdende açık sesde açık aygıt yok falanda demiyor yani kısaca herşey normal pc kulaklığı falan algılıyor fakat ses vermiyor napmalıyım ?

arkadaşım bunun bir den çok sebebi olabilir öncelikle pc laptop mu masa üstümü diyerek başlayalım şimdi driver de hata varsa ses gelmez ama sen onlarda bir sorun yok du diyorsun ikinci

1) Denetim Masası > Ses Efekti ve Ses Aygıtları'nı açınız.
    2) Resimde görülen yerdeki sürücüleri kontrol edip, bunları alternatif diğer sürücülerle değiştiriniz.

Bilgisayarımdan ses gelmiyor

• Sistemim windows 7 starter masaüstü o sizin gösterdiğiniz menü xpde giriliyor heralde windows 7 de öyle biyer bulamadım driverlerim güncel ses ayarları normal kulaklık ve hoporler dün çalışıyordu gece kapadım sabah açtığımda çalışmadı bende akşama kadar uğraştım konu açayım dedim yani herşey normal sanki pc ses veriyor ama ses gelmiyor tek sorun sesin gelmemesi diğer herşey normal sebebi ne olabilir
  • Yardım edebilecek biri yokmu ya
  • Merhaba,

Aşağıdaki makalede bulunan adımları uygulayabilirseniz sorun çözülecektir.

http://cozumadimi.com/?st_kb=bilgisayardan-ses-gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanadana01

Yardım edebilecek biri yokmu ya

Aygıt yöneticisinden kontrol et.
  • sistem yapılandırmasından genel bölüme gelip normal başlangıç seçeçeksin bilgisayarı yeniden başlat

yazım hatası olduysa özür dilerim
  • Bios'a da bakmayı unutma. Hatta resetleyebilirsen iyi olur. Arkadaşlar genel olarak yapılacak şeyleri söylemiş. Bunlar çözüm olmadıysa donanımsal arıza olma ihtimali artıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.