Şimdi Ara

Bilgisayarımı beklemeye alamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayara ilk formatını atmadan önce 'bilgisayarı kapat' daki 'beklemede' tuşu işe yarıyodu. yani hızla kapatıyor, hızla açıyor ve kapattığım sırada çalışan tüm programlar olduğu gibi karşıma çıkıyodu( bilerek bu kadar açıklamalı yazıyorum çünkü kime sorsam askıya almakla karıştırıyo ve yararlı bir bilgi vermiyor ). formattan sonra bu özelliği kullanmaya çalıştığımda bilgisayar hızla kapanıyor ama açınca kasa çalışıyor fakat ekrana görüntü vermiyor. eski haline getirebilir miyim? bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

• bendede aynısı oldu o windows xp servıs pack 2 sürümünde oluyo beklemeye alınıyo ama bende bilgisayara format attıktan sonra beklemeye alamıyorum çünkü bi alt sürümünü yüklediğimden oldu..
  • sayın arkadaşım sorun biosundaki power ayarlarından olabilir. orda suspend to ram tarzı bişi var onu aktif edersen düzelme şansı olabilir.
  • sevgili kaganmit söylediğini denedim değişiklikler oldu. mesela kapandı ama bu sefer fanlar hala çalışır durumda kaldı yani orası doğru yer ama bi kaç farklı seçenek var hangisini nasıl değiştireceğimi bilmiyorum sen ve ya bir başkası biliyorsa bana yardım ederse çok sevinirim.
  • arkadaşlar hâlâ bir fikir bekliyorum bilen varsa bana yardım etsin lütfen.
  • Beklemeyi etkileyecek nedenler belli zaten;
    Bios'daki güç yönetimi
    Anakart Sürücüsü
    Windows service pack.
    Üçünü de kontrol etmelisin.
  • bende her format attığımda aynı problemle karşılaşıyorum. Çünkü sürücüsünü kurmayı unuttuğum bi şey oluyo kesin. yani bütün bilgisayara bağlı donanımlar düzgün kurulu olmalı yoksa bekleme çalışmıyo. Aygıt yöneticisinde yanında hiç sarı renkli soru işareti olan bi aygıt olmamalı onu kontrol et derim ben.......
  • baktım aygıt yöneticisinde her şey tam zaten ben biraz bios u kurcaladım ama orda bikaç tane farklı ayar seçeneği var hangisini etkinleştirceğimi bilmiyorum. anakartım da asus p4p800 se . pack 2 de var
  • Bende de bu sorun oluyordu ama win xp'yi güncelleyince düzeldi. Belki ondan olabilir. Çünkü windows update yaptığımda öncelikli yüklemelerde böyle bir şey çıkıyor. Ayrıntısında da win xp bekleme problemi gibi bir şey yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultraspeed

baktım aygıt yöneticisinde her şey tam zaten ben biraz bios u kurcaladım ama orda bikaç tane farklı ayar seçeneği var hangisini etkinleştirceğimi bilmiyorum. anakartım da asus p4p800 se . pack 2 de var

Benim eski anakartım. Sürücünü kur ve windowsu güncelle. Düzelmezse bios ayarlarını default et.
  • hala sorunumu çözemedim. başka önerisi olan varsa paylaşsın lütfen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.