Şimdi Ara

Bir Çılgınlık Edip Şu Sisteme 980Ti Alsam??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 980 Ti evladiyelik denebilecek kartlardan bence al işlemciyi de zamanla değiştirirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O para verilmez yav, biraz bekle
  • Bütçeniz var ise alabilirsiniz eğer darboğaz yaparsa işlemci ilerleyen zamanlarda değiştirebilirsiniz ama benim düşüncem darboğaz yapmaz yönünde
  • Asus P8Z68 Deluxe Gen 3
    Intel i72600k - 4500Mhz sorunsuz
    Gskill Ares 16GB DDR3 1866Mhz
    Cooler Master Hyper 412s Soğutucu

İlgilenen varsa ulaşsın. 2 gün içerisnde 980ti kartım gelirse 780Ti kartıda satacağım. Hepsi toplu satış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 7 Ağustos 2015; 3:02:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

7970 kullanılmış.Yani 280X...280X kartı takıldığında 4670k ile aynı oyun performansını veren işlemci 4-5 çıt yukarıdaki 980Ti kartı için en fazla overclock ister.Daha ayrntılı test bulursam paylaşacağım.Çok hafife alıyor insanlar 2500K'yı.2500K'nın 5.0Ghz'deki Cinebench 11.5 tek çekirdek puanı 5930K'nın 4,2Ghz 'taki Cinebench 11.5 tek çekirdek puanına eşit ya da yakındı.2500K'yı öyle kolay kolay eskitemezsiniz.

Hayır hocam orda cpulara eşit kartlar demişsiniz eşit cpular yerine onu belirttim tabikide işlemci darboğazı çok abartılan overrated bir konu çok nadir yaşanıyor yaşansa bile performansda %5-10 düşüş oluyor oda 3-4 fps denk geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Hiç bir zaman bilmediğim birşey hakkında konuşmadım bilmediğim konu hakkında bilgi edinirim öyle konuşurum

Bu bana ait bir testtir inceleyiniz daha önce bir arkadaşa göndermiştim

quote:

2500k@5ghzde gtx 670 SLI darboğaz yaptı test ettim ve onayladı :)

120hz Ekran sahibiyim buna sahip olmamız birşey ifade etmiyor neden mi fps oynaklığı oldukça yüksek oluyor ve takılma hissi yaşıyorsunuz

60HZ monitör ile dikey tarama çık şekilde gtx 670 SLI kullanırsanız zaten kullanım % olarak 60-65i geçmez ancak dikey tarama kapalı olduğunda grafik yırtılması yaşayacaksınız buda sutter efekti olarak yansıyacak size...

O yüzden SLI kullanmayı düşünen arkadaşlar çöznürlük olarak en az 2k kullanmalı ki, ekran kartının darboğaz oranı en aza indirgenebilsin.

şuan 2500k ve gtx 780 kullanmaktayım daha öncede bir arkadaşa yazdığım mesajı alıntılıyorum tekrar

quote:

Resimler 64 kişilik haritalardan

BF4 5GHZ OCLİ HALİNDE İKEN

Bir Çılgınlık Edip Şu Sisteme 980Ti Alsam???

BF4 STOK hızdaki hali

BF3 STOK hızdaki hali

görüldüğü gibi işlemci ekran kartını overclocksuz yeteri kadar besleyemiyor 5ghzde %99 dolaylarında gezerken ocsiz %60-65 ve bu civarda gezmekte ve %40 oranında fsp kaybı yaşanmakta

Edit: Ekleme

5GHZ'de ocli iken işlemci %80-95 dolayarında gezerken overlclocksuz %97-98 altına düşmüyor ve hep bu dolaylarda geziyor

GTX 980 ti gtx 780 den üstün bir kart bu yüzden o işlemci pek kartın hakkı için yeterli olmaz

işlemcinin Karta yetmediğini arkadaş kartı aldığında işlemci kullanım oranından anlayacaktır.

GTX 980 Tİ üst seviye bir kart o kartın karışılığı benim kanımca en az 4770k@ 4,5GHZ Civarıdır eğer öyle bir kart alıyorsam en iyi performans vermesini istemem en doğal hakkımdır o yüzden arkadaşımız eğer bütçesi el veriyorsa işlemci değişimine gitmesi doğru olur ama yine bu şekilde performans verecektir ancak Hem işlemci kullanım oranı yüksek kalacak gpu kullanım oranı düşecektir.

Aradan geçen zamanda gelişmeler oldu.

Nvidia 337.50 sürücüsünden itibaren CPU performansı, birçok oyunda yükseldi. BF3'teki CPU sınırı, %70 civarı artış gösterdi.
    Overclocklu 2500K ile, BF3 MP'de 100'lü FPS'lerin altını görmezsiniz.

Zamanında ben de 670 SLI - 4.5 3770K ile, BF3'te 120 Hz'in hakkını alamamıştım. 337.50'yi daha erken çıkarsalar güzel olacaktı :)

--------

Overclocklu 2500K ile 980 Ti kullanılır. Oyuna ve FPS beklentinize göre işlemcinin sınırlayacağı durumlar olabilir; ancak genel olarak yeterlidir.
    Dx12'nin 2500K'ya da yarayacağını düşünürsek, uzun yıllar götürebilir.

@Tuoni

HT'nin işe yaradığı oyunlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 8 Ağustos 2015; 4:44:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rubenmartin

Evet Arkadaşlar; sistem imzada mevcut..

Bütçem gereği, hem skylake hem de 980ti li sistem dizemiyorum. 980 e o parayı vermem, 970 almak istemiyorum.

Siz ne dersiniz? uyar mı uymaz mı?

Ayrıca kartla birlikte bir de samsung curved 27inç monitör almayı düşünüyorum.

770 hariç, sistem 2011 Şubat ayında toplandı.

O monitörü alırsan bilgim olsun bende bakıyorum ona

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim

Ben de uzun süre i5 2500k kullanıcısı olarak işlemciyi kesinlikle küçümsemiyorum zira intelin ürettiği en iyi seri işlemci sandy Bridge ailesidir overclock potansiyeli çok yüksek ben uzun süre 5ghzde sorunsuz kullandım

illaki gelişmeler olmuştur i5 2500k ile elbete 980Tİ kullanılabilir bunu aksini savunmuyorum zaten ancak performans sıkıntısı demek doğru olmaz buna darboğaz diyeceğim illaki o kartla o işlemci bunu yaşayacak bellki hissedilmeyecek ama bu gerçeği zaten sizde göz ardı etmemişsiniz

DX 12nin tam anlamıyla Microsoftun sunumlarında belirtiği şekilde aktif olarak piyasada ve oyun yapımcılarının buna adapte olması nerden baksak 1,5-2 yıl gibi bir süremizi alacak gibi

Bir önceki mesajımda da belirtim zaten eğer imkanı varsa işlemci değişimi orta uzun vadede uygun yok imkan yoksa zaten arkadaş uzun süre kullansın bunda sakınca yok sizde belirtiniz gibi artık işlemci kullanım oranlarında artış oldu bu artışın karşılığını verecek işlemcileri edinmemiz gerekecek ekran kartının ihtiyacı olan işlem gücünün sağlanması için işlemci kendini daha da zorlayacak bu kullanım oranı artacak artacak ve işlemci kullanım oranı %9x seviyelerine çıktığında yine aynı anda grafik biriminin % oranını düştüğünde arkadaşımız ne demek istediğimi anlayacak

Ancak konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarla bunları konuşmak zaten güzel ve birbirimizi ve ne demek istediğimizi anlamak mutlu ediyor insanı bir arkadaşımız mesajıma bilmeden konuşmayın demesi ve beni tanımadan böyle bir mesaj atması uygun olmadı ona istinaden yukarıdaki mesajı gönderdim yani forumda bu konuları bayağı konuştuğumuz zamanlar oldu

Ayrıca benim bu kişisel görüşümdür eğer bu türevi üst seviye kart alıyorsam kesinlikle en az 120hz bir monitöre sahip olmak gerek 120hz monitör kullanan bir kullanıcı ne demek istediğimi zaten biliyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patronage -- 8 Ağustos 2015; 21:06:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

Intel G3258 ile Titan X kullanan gördüm , bu normal bence.

İ5 2500k o.c edip GTX 980 ti kullanabilirsiniz.

Teknopatın videosunu izledin kesin, hiç bir aklı başında insan o işlemci ile o ekran kartını kullanmaz o adamlar çok mantıksız sistem topluyorlar insanları yanlış yönlendiriyorlar. Adam forum sahibi diye topladığı sistem %100 uyumlu olacak diye bir şart yok, o videonun altına da yorumumu yapıştırdım zaten. Şuana kadar gördüğüm en mantıksız sistem toplama videosu o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 8 Ağustos 2015; 21:18:46 >
  • 1080p de oynayacaksan darboğaz yapabilir, 2k veya 4k kasacaksan yetebilir. 8 gb ram miktarı da az bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canskru -- 8 Ağustos 2015; 21:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Hiç bir zaman bilmediğim birşey hakkında konuşmadım bilmediğim konu hakkında bilgi edinirim öyle konuşurum

Bu bana ait bir testtir inceleyiniz daha önce bir arkadaşa göndermiştim

quote:

2500k@5ghzde gtx 670 SLI darboğaz yaptı test ettim ve onayladı :)

120hz Ekran sahibiyim buna sahip olmamız birşey ifade etmiyor neden mi fps oynaklığı oldukça yüksek oluyor ve takılma hissi yaşıyorsunuz

60HZ monitör ile dikey tarama çık şekilde gtx 670 SLI kullanırsanız zaten kullanım % olarak 60-65i geçmez ancak dikey tarama kapalı olduğunda grafik yırtılması yaşayacaksınız buda sutter efekti olarak yansıyacak size...

O yüzden SLI kullanmayı düşünen arkadaşlar çöznürlük olarak en az 2k kullanmalı ki, ekran kartının darboğaz oranı en aza indirgenebilsin.

şuan 2500k ve gtx 780 kullanmaktayım daha öncede bir arkadaşa yazdığım mesajı alıntılıyorum tekrar

quote:

Resimler 64 kişilik haritalardan

BF4 5GHZ OCLİ HALİNDE İKEN

BF4 STOK hızdaki hali

BF3 STOK hızdaki hali

görüldüğü gibi işlemci ekran kartını overclocksuz yeteri kadar besleyemiyor 5ghzde %99 dolaylarında gezerken ocsiz %60-65 ve bu civarda gezmekte ve %40 oranında fsp kaybı yaşanmakta

Edit: Ekleme

5GHZ'de ocli iken işlemci %80-95 dolayarında gezerken overlclocksuz %97-98 altına düşmüyor ve hep bu dolaylarda geziyor

GTX 980 ti gtx 780 den üstün bir kart bu yüzden o işlemci pek kartın hakkı için yeterli olmaz

işlemcinin Karta yetmediğini arkadaş kartı aldığında işlemci kullanım oranından anlayacaktır.

GTX 980 Tİ üst seviye bir kart o kartın karışılığı benim kanımca en az 4770k@ 4,5GHZ Civarıdır eğer öyle bir kart alıyorsam en iyi performans vermesini istemem en doğal hakkımdır o yüzden arkadaşımız eğer bütçesi el veriyorsa işlemci değişimine gitmesi doğru olur ama yine bu şekilde performans verecektir ancak Hem işlemci kullanım oranı yüksek kalacak gpu kullanım oranı düşecektir.

Aradan geçen zamanda gelişmeler oldu.

Nvidia 337.50 sürücüsünden itibaren CPU performansı, birçok oyunda yükseldi. BF3'teki CPU sınırı, %70 civarı artış gösterdi.
    Overclocklu 2500K ile, BF3 MP'de 100'lü FPS'lerin altını görmezsiniz.

Zamanında ben de 670 SLI - 4.5 3770K ile, BF3'te 120 Hz'in hakkını alamamıştım. 337.50'yi daha erken çıkarsalar güzel olacaktı :)

--------

Overclocklu 2500K ile 980 Ti kullanılır. Oyuna ve FPS beklentinize göre işlemcinin sınırlayacağı durumlar olabilir; ancak genel olarak yeterlidir.
    Dx12'nin 2500K'ya da yarayacağını düşünürsek, uzun yıllar götürebilir.

@Tuoni

HT'nin işe yaradığı oyunlar var.

ona kalirsa Ht'nin ters teptigi oyunlar da var just cause oyununda forumda test etmislerdi hatta.oyun icin i7 alinmaz ben bile biliyorum.

http://www.overclock.net/t/518995/i7-hyperthreading-negatively-impacts-gaming

• sizin için yararlı bir inceleme.
  • dostum 6600k 2500k ile arasında yaklaşık olarak 15-20 fps fark yaratmış. bu kadar beklemiyordum. sanıyorum 770 i koruyup sistemi komple değiştireceğim.
  • Video yorumlarımı doğrular nitelikte i5 2500k bazı oyunlarda ekran kartı oranı %51lere kadar düşmüş
  • rubenmartin kullanıcısına yanıt
    Bence doğru bir karar olur hali hazırda sisteminizi bir süre daha kullanın
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.