Şimdi Ara

Bir Garip Bilgisayar Sorunu !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben de HP DV7 serisi bir bilgisayar var. (i7, 8GB ram, HD6700 ekran vs)
    Şimdi bu bilgisayarda şöyle garip bir sorun var.

Bilgisayarı bazen kapattığımda tekrar açılmıyor. Açmak için bataryayı, Güç Kablosunu çıkartıp bir süre bekleyip sürekli açma tuşuna basmam gerekiyor. Canı isterse açılıyor istemezse açılmıyor.

Buna ek olarak çoğunlukla bilgisayarı açarken ilk siyah ekrandan windows ekranına gecerken sürekli diiiiiiitttttt sesi çıkartarak kilitleniyor. Bunu aşmak içinde açarken sürekli ESC tusuna basmam gerekiyor.

Yazılımsal olduğunu düşündüğüm için Win 7 yüklüydü format atıp Win 8 yükledim. sorun devam ediyor.

Bu nalet olası bilgisayarın sorunu nedir dostlarım?
    Nasıl düzeltiriz.?

• Laptoplarda hddyi çıkarıp takmak cmos yerine geçer, dene bakalım öyle belki BIOS problemidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bios mu guncelleyim. Anlamadim tam ?

• masaüstü pc lerde bios u resetlemek için pil çıkartıyorduk arkadaş da hdd yi çıkart tak yap demiş eş değer bir işlem hdd yi çıkarıp tekrar tak olmaz ise dediğin gibi bios u güncelleyebilirsin.
  • Ek olarak sunu soyleyim. Daha once pili takip cikardim. Ama bilgisayara Ssd harddisk takmistim.
    Ondan olmus olabilir mi? Windows falan ssd de. Birde 1 tb harddisk var icinde. Su duruumda bios mu gunceelleyim

• ben net bir şey diyemem zararı olmaz zaten güncel ise yapamazsın hata verir dene bakalım
  • aggalberto kullanıcısına yanıt
    bios update yaptım. versiyonu güncellendi. fakat sorun devam ediyor.
    aklınıza baska birsey geliyor mu?
  • Açılma sorununa çözüm olabilecek bir şey önereyim. İşletim sisteminiz hala Windows 8 ise ''Hızlı Başlangıç'' ı aktif edin. Denetim Masası'nda güç seçenekleri bölümünden bulabilirsiniz. Bir ihtimal açılış sorununa çözüm olabileceğini düşünüyorum.

• Dostum benim dediğim sistemin kurulu olduğu hddyi çıkart tak cmos yerine geçer :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aggalberto

Dostum benim dediğim sistemin kurulu olduğu hddyi çıkart tak cmos yerine geçer :)

Laptop hakkında fazla bilgim yok ama dediği dogruysa dediğini yap ayrıca laptoplarda fazla bilgim yok dedim ya F2 idi heralde biosa gir default ayar yap F10 idi heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hegosder H kullanıcısına yanıt
    valla 2 sini de denedim şimdi
    harddiski cıkartdım. bilgisayarı baslattım. yinee diiittt diye kaldı. sonra kapattım. hdd yi actım. esc ye basmadan acılsın dedim. diiitttt dedi kaldı.

biosu defaulta cektim. saveladim. esc'ye basmadan acılsın dedim. ilkinde acıldı. bidaha deneyim dedim. diiiitttt takıldı.

Ben bilgisayarın orjinal konfigrasyonundan sunu değiştirdim bi. eskiden 1 TB+1TB harddisk vardı. şimdi 120GB SSD HDD+ 1 TB HDD var.
    Bu SSD yi taktığımda da hiç bişey yapmadım. bi ayar gerekiyo muydu ki?

napalım düzelmedi bu alet.
  • Dostum şuanda pek fazla bir şey diyemiyorum, belki sıkıntı ssddedir, istersen 1tb olan hardiskine windows kur öyle dene olmazsa harddisk kısmını eleriz diğer parçalarda sıkıntı ararız. Kesin olarak konusamıyorum şuan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.