Şimdi Ara

Bir sorunum var; AİLEM ( Derdim var. Ciddi )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 16 yaşındayım. Lise 3'e "henüz" geçemedim. OYS sınavlarına girdim ilkinde ama, geçemedim. Geometri, Matematik ve Fizik'ten.( Matematik 43'ten kaldı. )

Sınav sonuçları açıklandı, her neyse baktım kalmışım. Annem, babam filan gördü. İyice bir azar yedim ben, tamam dedim. Başlıyorum. Temmuz'un 10'undan beri her gün 3 saat ders çalışıyorum. Bütün konuları bitirdim. Test filan çözüyorum konuları pekiştirmek için. Girsem kesin geçerim diyorum, kendimi hazır hissediyorum. Babamla aramızda geçen bir diyaloğu anlatayım size.

Arkadaşlarda kalacaktım. Anneme sordum, tamam dedi. 1 hafta önceden. Arkadaş da sormuştu o gün gelecek misin diye, evet geleceğim dedim. Tamam, ayarladık filan.

Bugün baba geldi. Nöbetçiydi dün. Sabah 11 gibi oturuyoruz. Sigarasını yaktı. Oturuyordu. Ben de derse oturacaktım yiyecek bir şeyler alıyordum.

Ben: Baba, bugün arkadaşlarımda kalacağım. Anneme sordum izin verdi.
    Baba: Hayır kalamazsın. Ne işin var, zaten aynı yerdesiniz. Bütün gün görüşüyorsunuz ne gerek var?
    Ben: Bir gün kalacağım, sabaha hemen geleceğim. Zaten gidiceğiz, bi daha ne zaman göreceğim? ( Şehir dışında okuyorum okulu. )
    Baba: Hayır olmaz oğlum. Evlerinde bir şey filan kaybolur hemen sana hesap sorarlar.
    Ben: 2 dakikada hırsız ettin ha. ( Güldüm filan )
    Baba: Ders çalış hadi.
    ------
    Saat 11.15 gibi derse başladım. 1 saatte bir 15 dk mola veriyorum. Saat 15'te bıraktım. Biraz yatayım dedim, hem de şu kalma mevzusunu tekrar açayım dedim. Mutfakta oturmuş NTV Spor'u izliyor.

Ben: Baba be, o kadar plan yaptık. Hadi gideyim ha?
    Babam: Plan mlan bilmem, gidemezsin dedim ben. Ders çalış hadi, gene kalacaksın bak.
    Ben: Nedenini anlamıyorum baba, valla ayıp ediyorsun.
    Baba: Ne ayıbı oğlum dedi.
    Aradan 5 dk geçti, ısrar filan.
    Baba: Saat 2'ye kadar otur, sonra gel
    Ben: Peki.
    ------
    Arkadaşa mesaj attım. Babam böyle böyle dedi diye. O da oğlum şu şu filan da gelecek zaten bi daha ne zaman görüşücez dedi. Neyse ben devam ettim. Babamın yanına gittim tekrar.
    Baba: Hala çalışmıyo musun bak akşam da çıkamıcan dışarı
    Ben: 11'den beri çalışıyorum. Biraz soluklanayım. Dedim ses çıkarmadı.

Ben: Baba, bak lütfen gideyim. Başka ne zaman bir şey istedim dediiim. Demez olaydım ki devamını dinleyin.
    Baba: İstemediğin bir şey mi var lan? Sen benim istediğim şeyi yaptın mı? Geçtin mi sınıfı? Yine geçemeyeceksin, biliyorum oğlum ben. Aha şuraya da yazıyorum. Geçersen hocaların insafına gelir öyle geçersin. Sınıfı geçseydin istediğini yapardın. Ama sen daha dur, sınıfı geçemezsen göreceksin ...... (küfür).
    -----
    Günlerce çalışmamın sonucu, boşa gitti gibi hissettim. Her seferimde başıma kakıyor. Bi de sınavlara az kaldı. Stres var, bir de o öyle dediğinde güvenim gitti. Ne yapayım ki, kalsam da ölmem herhalde. Ölüm kalım bir şey değil. Giden 1 sene ama, belki üniversiteyi 1 sene geç kazanacaktım kalmasam? Çok ihtimal var ama ben ne yapayım? Lütfen, ne yapmamı önerirsiniz? Ciddi bir konu..

• upppp
  • Okudum da simdi nasil diyeyim sana desemki 25 yasina geldiginde kendi kendne guleksin anlamayacaksin o yuzden sen otur dersine calis onlar zamanla seni salacak zaten merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilla-R -- 2 Eylül 2011; 16:19:47 >
  • baban haksız sayılmaz.
    Klasik baba işte.Bence ortada bir sorun varsa o da senin derslerinin zayıf olması.
  • Babanı Kafana takma onu görmezden gel derslerini çalış ve sınıfını geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 2 Eylül 2011; 16:18:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çift Çekirdekli

Babanı Kafana takma onu görmezden gel derslerini çalış ve sınıfını geç

Derslerime çalışıyorum. Odaya kapanıyorum. Arada kontrol etmek için geliyorlar, görüyorlar yani. Görmeseler tamam diyeceğim.
  • Baban haklı evlat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_user

Baban haklı evlat.

Haksız demiyorum ama, güven vermiyor. Aksine sarsıyor.
  • 2 ay çalışmışsın sınava gir,geçersin
  • Ona inat çalış sende, geçtiğindede açarsın kapı gibi gösterirsin. Sana inanmayan insanlara inat çalışmaya bak.
  • Her ailede olah tartışmalar ya bende bu sene lise sona a geçtim ne yaparsam yapayım böyle le gidersa hiç bişey olmaz biiyorum kazanamıcaksın...Bırak onlar söylensin dursun moralini bozma sakın.

Bizimde bayramda ev 1 gün arkadaşları çağırcaktım zar zor 1 kişi için izin aldım ama cagırmak istediğlm 2 kişi daha vardı bende nasıl olsa son tatil sonrasında dersane okul vb birbirmizin yüzünü göremicez diye 3 arkadaşıda çagırdım bizimkiler anladıılar ama fazla kızmadılar..

Bence arkadaşında kalmaya git eğer bi daha böyle eğleneceğini düşünmüyosan çalışma konusuna gelincede sen eiinden gelen herşeyi yapsanda onlar sen sınavı kazanıncaya kadar söylenirler kafanı takmamaya çalış
  • bılgısayara geceyım sana soyleyeceklerım var evlat
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmarterChild

2 ay çalışmışsın sınava gir,geçersin

İnşallah.

quote:

Orijinalden alıntı: Heaven&Hell

Ona inat çalış sende, geçtiğindede açarsın kapı gibi gösterirsin. Sana inanmayan insanlara inat çalışmaya bak.

O günü bekliyorum işte. İnşallah.

quote:

Orijinalden alıntı: romalı

Her ailede olah tartışmalar ya bende bu sene lise sona a geçtim ne yaparsam yapayım böyle le gidersa hiç bişey olmaz biiyorum kazanamıcaksın...Bırak onlar söylensin dursun moralini bozma sakın.

Bizimde bayramda ev 1 gün arkadaşları çağırcaktım zar zor 1 kişi için izin aldım ama cagırmak istediğlm 2 kişi daha vardı bende nasıl olsa son tatil sonrasında dersane okul vb birbirmizin yüzünü göremicez diye 3 arkadaşıda çagırdım bizimkiler anladıılar ama fazla kızmadılar..

Bence arkadaşında kalmaya git eğer bi daha böyle eğleneceğini düşünmüyosan çalışma konusuna gelincede sen eiinden gelen herşeyi yapsanda onlar sen sınavı kazanıncaya kadar söylenirler kafanı takmamaya çalış

Normalde babam böyle biri değildir de, birinde kalmama kızıyor. Evin yok mu filan diyor. Haklı da ama işte, sinirlenince ettiği laflara deli oldum sadece.

• Geldim güzel kardeşim ,
    Sana bir anımı anlatayım mutlaka herkesin yaşadığı ve yaşayacağı şeyleri yaşadığını söylemek isterim sana önce. Ben annesiz büyüdüm ben küçük yaştayken abim üniversiteye gitmişti , ilk okul orta okul ve lisede üzerimde ders çalış yükü vardı , lise 1'in ilk döneminde 2 kere atıldıktan sonra örgün öğretim hakkım bitti af'da çıkmamıştı o sene ve açık öğretime yazıldım hem istediğimi istediğim gibi yapıyordum hemde derslerime çalışıyordum bu süreç içerisinde ailede kimse güvenmiyordu çünkü okuldan 2 kere atılmıştım ve sürekli yaşamak istediğim gibi yaşıyordum her zaman benden bir b.k olmayacağını söylüyorlardı ve hırs ettim hem istediğim gibi yaşarım hemde bunu yaparım dedim ve yaptım , liseyi bitirdim üniversiteye girdim , istanbula geldim yaşamak istediğim gibi yaşıyorum.

Demek istediğim hem istediğini yapıp istediğin gibi yaşayıp hemde derslerine çalışabilirsin , bunu yaptığını söylüyorsun ancak ailen onu göremiyor görse bile görmezden gelecektir onun için kafana takmamanı tavsiye ediyorum. Sadece sabırlı ol ve kimseye isyan etme yine otur onları dinle ama yinede istediğini yap

Edit : İmla + Sana açık öğretime yazıl demiyorum yanlış anlaşılmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrasn0w -- 2 Eylül 2011; 20:32:58 >

• Zamanla düzelir lan takılcak şey mi bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.