Şimdi Ara

birinin kotayı fazla göstermesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • jetfaturadaki kota detayı, modemin ve dumeter gibi ölçüm programlarındakiyle kıyasladığımda jet faturadaki hep fazla çıkıyor.
    TürkTelekomdan birine geçtim, TürkTelekomdayken 2gb kullanan babam, Biri de internet kullanım alışkanlıkları değişmeden kotayı aşmayı beceriyor. Ölçüm programlarında gösterilen değer 3gb gibi bi değer. Ki bu programlar tüm ağ trafiğini denetlediğinden her zaman kullanılan miktardan fazla gösterirler.Hatta modemi kapatıp 1 hafta kullanmadım internet. ozaman bile saat başı 3mb kota göstermişler. Nereye ne kadar girdiğimi bilen biriyim ve kesinlikle biri kotayı fazla gösteriyor. Bunun için müşteri hizmetlerini aradığımda incelenip size geri dönülecek deniliyor ve dönülmüyor. Bunun için nereye başvurmak gerekli?

• Hiç inanasım gelmiyor koskoca firmanın böyle 3-5 kuruşa tenezzül edeceğine ama geçenlerde arkadaşımın başına da aynı şey gelmiş. Düşündüm; aslında dolandırıcılık bu. Gidip savcıya mı şikayet etmeli? Tamam, sikayetvar.com 'a yazınca çoğu şikayeti çözüyor bu adamlar ama herkes girip kotasını kontrol etmiyor. Ciddi bir sorun bu.
  • Biri yapıyorki en sonunda beni çıldırttı limitsize geçtim
  • Ne zamandır biri kullanıyorum böle birşey hiç yaşamadım.Geçmiş olsun
  • Bende biri kullanıyorum, 2 ay üst üste faturaya kota aşım ücreti gelince sonrasında 2 tane kota programı yükledim, 2 ayda böyle takip ettim olayı, kullanım 3gb civarındayken 44tl fatura geldi her seferinde, bunu tam olarak nasıl belgeler ve bu belgeler ile nereye başvurabiliriz

quote:

Orijinalden alıntı: hurshit

Hiç inanasım gelmiyor koskoca firmanın böyle 3-5 kuruşa tenezzül edeceğine ama geçenlerde arkadaşımın başına da aynı şey gelmiş. Düşündüm; aslında dolandırıcılık bu. Gidip savcıya mı şikayet etmeli? Tamam, sikayetvar.com 'a yazınca çoğu şikayeti çözüyor bu adamlar ama herkes girip kotasını kontrol etmiyor. Ciddi bir sorun bu.

3-5 kuruş diyip geçme, yüzbinlerce milyonlarca abonesi olan kuruluşlar bunlar, üyelerinin 10 da birine bile bu şekilde fatura kesseler çok ciddi rakamlar çıkar ortaya, ve ben kendim de kullandığım kotayı takip ettiğim süre içerisinde kesinlikle eminim ki bu rakamlarla oynanıyor

• evet bu olay benim başımada geliyor kaç aydır bende bıktım iptal ettirmeyi düşünüyorum
  • bende de aynı sorun var
  • Bizim de kotamız hızlıca dolmaya başlıyordu."Kota kullanım detayını" incelerken interneti kullanmadığımız gece saat 5'de 20mb kullanım gözüktüğümü farkettik.(kablosuz ağ etkin değil,modemi kapattık)
    Neyse aradık, virüs vs vs. birşeyler dediler,ordan oraya aktardılar,elleri ayaklarına dolaştı......Artık kotamız hemen dolmuyor yani olağan artış hızına girdi.
    KArdeşime titinet'e geçelim dedim,bir dahaki sefere diyor...Geçiş döneminde internete giremeyeceği için şimdilik razı olmuyor...
  • maalesef her servis sağlayıcı galiba yapıyor bunu benimde iki aydır uçuk geliyor sınırsıza geçeceğim herhalde amaçları da bu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.