Şimdi Ara

birkaç sorunum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar aracım 1999 siena 1.6 16v aracı yaklaşık 2 ay önce aldım sorunlar:
    1-aracımın yağını yeni değiştirmeme rağmen yağ çubuğundan baktığım zaman yağ seviyesi gözükmüyor çubuğun biraz kenarlarında yağ oluyor o da anlaşılmıyor
    2-aracımın altında birkaç damla yağ vardı baktım arabanın motorunun ortalarında biryerde yağ izi vardı acaba nereden sızdırıyordur öyle çok aşırı değil ama
    3-sıralı sistem tüp var ilk hareketten sonra tekleme yapıyor ama sonradan böyle birşey yok sebebi nedir acaba
    4-arabada 120 den sonra direksiyonda titreme var ve 130 olunca devir saati 4000 e yaklaşıyor 1.6 16v araç için sanki anormal bir durum var gibi ne dersiniz arkadaşlar
    bu sorunlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: adem0730

slm arkadaşlar aracım 1999 siena 1.6 16v aracı yaklaşık 2 ay önce aldım sorunlar:
    1-aracımın yağını yeni değiştirmeme rağmen yağ çubuğundan baktığım zaman yağ seviyesi gözükmüyor çubuğun biraz kenarlarında yağ oluyor o da anlaşılmıyor
    2-aracımın altında birkaç damla yağ vardı baktım arabanın motorunun ortalarında biryerde yağ izi vardı acaba nereden sızdırıyordur öyle çok aşırı değil ama
    3-sıralı sistem tüp var ilk hareketten sonra tekleme yapıyor ama sonradan böyle birşey yok sebebi nedir acaba
    4-arabada 120 den sonra direksiyonda titreme var ve 130 olunca devir saati 4000 e yaklaşıyor 1.6 16v araç için sanki anormal bir durum var gibi ne dersiniz arkadaşlar
    bu sorunlar hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

yag kacagini icin bir motorcuda kontrol yaptırmanızı muhtemelen kecelerdendir

aracınızın lpg ayarını yaptırınız lpg ayarrı kapalı aracın teklemesi ondan dolayi

hızlandiginizda ypaan titreme arabanin balans ayarini ve lastiklerini kontrol ettirmenizi öneririm

• şanzumanda ve motorun altta keçelerde yağ sızıntısı varmış bunun tamiri çok masraf açar mı ve tamiri uzun sürer mi bir gün içinde halledilir mi bulunduğum yerde ne usta var nede yaptıracak vaktim var ne yapabilirim
  • quote:

şanzumanda ve motorun altta keçelerde yağ sızıntısı varmış bunun tamiri çok masraf açar mı ve tamiri uzun sürer mi bir gün içinde halledilir mi bulunduğum yerde ne usta var nede yaptıracak vaktim var ne yapabilirim

arkadasim bir usta bulup göstereceksin tahmini 1 günü gözden cikaracaksin
    mümkünse aksamdan birak
  • quote:

şanzumanda ve motorun altta keçelerde yağ sızıntısı varmış bunun tamiri çok masraf açar mı ve tamiri uzun sürer mi bir gün içinde halledilir mi bulunduğum yerde ne usta var nede yaptıracak vaktim var ne yapabilirim

Arkadasim yag sizintisi derken cok kacirmiyorsa vede arac kalkislarda titreme yapmiyorsa ,masraf yapmana gerek yok.
  • yağ sızıntısı sol akstan geliyormuş o yağ da şanzuman yağıymış parça olmadığı için sipariş verdik pazartesi inşallah hallolacak parçanın fiyatı 65 lira ayrıca triger setini de sordurdum 240 dedi çok değil mi sizce fiat siena parçalarını bulabileceğim online satış yapan ugun fiyatlı ve güvenilir bir site var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.