Şimdi Ara

Bmw 1.16i 2011 Aracimda Sanziman Arizasi Hakkinda Acil Yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Acil yardiminiza ihtiyacim var. bu sabah evden ciktiktan 1-2 km sonra 2011 1.16i otomatik vites aracim 1 den 2 ye atarken once atamadi bosa gaz verdi ve ardindan hata kodu verdi ekranda. Sari renkli bir dislinin ortasinda unlem isareti.

Birinci viteste ikitelli sanayiye gittim. Arac birinci vitesden ikiye atmadi yol boyu. Yalnizca bir kez 4500 deviri gorunce vuruntu ile ikiye gecti. Ikitelli sanayi de sanzimanci nail usta bilgisayara bagladi ve sanziman yagi ve sanziman beyni hatasi verdigini. Yagla alakasiz oldugunu ve beyin ile cozulecegini 0 beynin de tahminlerinin 15.000 tuttugu soylendi.

Bu sirada hata kodunu silmisler ve araci tekrar calistirdigimda arac duzeldi ve bir kac saattir sikintisiz calisiyor.

Hemen akabinde umraniye atcoya gittim. Sanziman revizyonu ve beyin degisimi gerekecek; revizyon 10 bin beyinde ortalama 5-7 bin arasi dediler. Ancak su an mudehalede bulunamayacaklarini hata kodu ciktigi zaman bakmalari gerektigini. Ufak bir ihtimal revizyon gerekmezse 2 bin tl sanziman sokme isciligi + beyin masrafi cikar dediler.

Ne yapmam gerektigi konusunda cok gereksiz kaldim. Danisabilecegim ozellikle avrupa yakasinda bmw otomatik sanzuman ustasi tanidiginiz var midir? Google dan buldugum bir kac usta bmw e bakmadigini falan soyledi, ilgilenen birilerini de bulamiyorum. Buldugum da ikitelli de ki ilk gittigim yere yonlendiriyor nail usta ya.

Cikan masraflar cok yuksek aracim zaten 2011 model bir arac. Ne yapicam edicem bilmiyorum. Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askerlikforum -- 17 Ekim 2019; 14:41:8 >

• aracınız kaç binde?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.