Şimdi Ara

BMW 530i E39 yakit tuketimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
27.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

BMW E39 520i 1996 duz vites
    BMW E39 530i 2003 otomatik < almak istiyorum YAKIT tuketimi nasildir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forzajuvegss -- 2 Nisan 2012; 17:42:47 >

• @NTARES kullanıcısına yanıt
    @NTARES demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: @NTARES

530i alan benzin hesabı yapmamalı bence.

benzini bahçesinde ki nato boru hattından çıkarmayan herkes benzinin hesabını yapmalı
    ha aylık gelirin 100.000 lirayı geçer elbet yapmazsın o zaman hesap ona da saygı duyarım
  • Kasası ağır olduğu için 520 çekmez pek ve e39 530 dan başlar.e46 nın 320 den başladığı gibi
    Arada 1 litre oynar , taş çatlasa otomatik olduğu için 2 litre oynar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanYazgan. -- 2 Nisan 2012; 17:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanYazgan.

Kasası ağır olduğu için 520 çekmez pek ve e39 530 dan başlar.e46 nın 320 den başladığı gibi
    Arada 1 litre oynar , taş çatlasa otomatik olduğu için 2 litre oynar..
    Kendi aracim oldugu icin birebir elde ettigim degerleri vereyim;

2002 model 530i duz vites :

otoyolda: 7.5 lt
    sehirci: 11.5 lt
    karisik kullanimda: 9.5 lt

yalniz benim E39 ABD versiyonu., bir farklilik gosterir mi bilmiyorum.

ayrica otomatikte bir miktar fazla olabilir. verdigim degerlere 0.5lt ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diesotto -- 2 Nisan 2012; 18:05:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

ayrica otomatikte bir miktar fazla olabilir. verdigim degerlere 0.5lt ekleyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Forzajuvegss

yorumlariniz icin cok tesekkur ederim

Alıntıları Göster
    cevaplarinizi bekliyorum...
  • 3 gün önce full 5 30i aldım 2003 model..yakıt olarak sıralı lpg atiker 35 40 kurus arası yakıyor..110 luk passattan sonra cok keyifli..iyi ki 5 20 almamısım
  • 15-16 litre yakiyor sehir ici
  • quote:

Orijinalden alıntı: radres32

3 gün önce full 5 30i aldım 2003 model..yakıt olarak sıralı lpg atiker 35 40 kurus arası yakıyor..110 luk passattan sonra cok keyifli..iyi ki 5 20 almamısım
  • quote:

benzini bahçesinde ki nato boru hattından çıkarmayan herkes benzinin hesabını yapmalı
    ha aylık gelirin 100.000 lirayı geçer elbet yapmazsın o zaman hesap ona da saygı duyarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

quote:

100.000 TL aylık geliri olan adam 530 a binmez.

Nato boru hattına gerek yok. Bu devirde 3000 motor benzinli arabaya binen insan sonucuna katlanır. Bu kadar. Çözüm ancak LPG ile olur. LPG ile de yukarıda bir arkadaşımız tüketimden bahsetmiş zaten.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

quote:

100.000 TL aylık geliri olan adam 530 a binmez.

Nato boru hattına gerek yok. Bu devirde 3000 motor benzinli arabaya binen insan sonucuna katlanır. Bu kadar. Çözüm ancak LPG ile olur. LPG ile de yukarıda bir arkadaşımız tüketimden bahsetmiş zaten.

Alıntıları Göster
    5.20 d yi geçmemek lazım bence

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

5.20 d yi geçmemek lazım bence

Alıntıları Göster
    5.20 i uzerine şehir dışında sabit devir kullanım olduğu için 1 lt fazla belki yakar. 5.20i 120 ile giderken 3000 devir çevirirse 5.30i 2500 devir çevirir. hacmi fazla olduğu için yine fazla yakabilir. şehir içinde 12,5-13lt arası yakar. bmw motorları sanılanın aksine benzer güçteki diğer araçlardan daha eknomiktir. çünkü yanma verimi yuksek. aynı yakıtla daha çok güç uretebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

5.20 i uzerine şehir dışında sabit devir kullanım olduğu için 1 lt fazla belki yakar. 5.20i 120 ile giderken 3000 devir çevirirse 5.30i 2500 devir çevirir. hacmi fazla olduğu için yine fazla yakabilir. şehir içinde 12,5-13lt arası yakar. bmw motorları sanılanın aksine benzer güçteki diğer araçlardan daha eknomiktir. çünkü yanma verimi yuksek. aynı yakıtla daha çok güç uretebiliyor.

Alıntıları Göster
    5 30 i nin yakıt tüketimi şehir dısı edirne ist arası otoban 130-150 km hızla 8-8.5 lt.. şehir içi beylikdüzü -beyazıd arası git gel 100 km 13-14 lt..bizzat kendim deneme amaclı bu km yı yaptım..aracı hep benzınde kullanıyorum..yenı rektefıye yaptırdım..ayrıca atıker sıralıya guvenmıyorum..sokturup prıns lpg taktırıcam..aracım 2003 e39 5 30ia..

• quote:

Orijinalden alıntı: radres32

5 30 i nin yakıt tüketimi şehir dısı edirne ist arası otoban 130-150 km hızla 8-8.5 lt.. şehir içi beylikdüzü -beyazıd arası git gel 100 km 13-14 lt..bizzat kendim deneme amaclı bu km yı yaptım..aracı hep benzınde kullanıyorum..yenı rektefıye yaptırdım..ayrıca atıker sıralıya guvenmıyorum..sokturup prıns lpg taktırıcam..aracım 2003 e39 5 30ia..

Alıntıları Göster
    BMW 5.30i E39 Kasa Yakıt Tüketimi Günümüz Şartlarında ;

Benzin'de
    Şehir Dışı : 1Km'de : 35 Krş
    Şehir İçi : 1Km'de : 57 Krş

LPG'de
    Şehir Dışı : 1Km'de : 20 Krş
    Şehir İçi : 1Km'de : 32 Krş

Fiyatlar bulunduğunuz il, ilçe yakıt fiyatlarına ve aracın durumuna göre farklılık gösterebilir.

• arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.
    siz üstadlara bişey danışmam gerekiyor.
    ben e39 kasa 530i bmw almak istiyorum daha önce 520i bakıyordum ancak burdaki yorumları okuyunca 530i ye yöneldim.
    nelere dikkat etmeliyim? ve dahi sizce 530i nin satışı yavaş olurmu.
    yardım lütfen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bhdrszr

arkadaşlar öncelikle kolay gelsin.
    siz üstadlara bişey danışmam gerekiyor.
    ben e39 kasa 530i bmw almak istiyorum daha önce 520i bakıyordum ancak burdaki yorumları okuyunca 530i ye yöneldim.
    nelere dikkat etmeliyim? ve dahi sizce 530i nin satışı yavaş olurmu.
    yardım lütfen :)
    bhdrszr bey olabildiğince yavaş piyasası ancak bu tür araçlar piyasa aracı değildir. Zevki ve nispeten parası olan insanlar alır. İlan verdiğinizde herhangi birisi arayıp sormaz sizi, bilen ve anlayan kişiler arar sadece. araç bakarken boyaya çok takılmayın, boyası az olması iyi olsa da. değişen veya düzeltilen parçası olmamasına dikkat edin. motor, mekanik ve şanzumana çok iyi baktırın. her bir özelliğin tek tek çalıştığına dikkat edin. iyisi keyif verirken döküntüsü eziyet olur sizin için.

• arkadaşlar şu yakıtları tl olarak değil litre olarak yapsanız daha mantıklı ve akil olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diesotto

Az yine.
  • 100 km/h ortalama ile 8 lt/100km lpg
    130 km/h ortalama ile 10,5/100km lpg
    130+ 12-13 lt

şehir içi 15-16 lt/100km lpg
  • Konuyu hortlatacağım ama 2024 de alınabilecek bir araç mıdır sizce bu yakıt fiyatlarıyla ortalama ne kadar yakar?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.