Şimdi Ara

Boğaziçi Fizik vs Bilkent Fizik?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bölümü okuyanlar ya da okuyan tanıdıkları olanlar bilgilendirebilir mi?

Eğitim kalitesi ve öğrenci ortamı olarak hangisi daha önde?

Not: Öğrenci ortamı derken; fiziği gerçekten sevdiği için bölümü tercih eden öğrencilerin azınlıkta olmadığı üniversite hangisidir?

Not2: Hedef 5K.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delyruzgar94 -- 13 Ağustos 2015; 17:02:17 >

• Bilkente gidersen daha çok imkana sahip olursun ama senin kafanda olan öğrenci sayısı boğaziçine göre azdır.Kısaca okul hayatımı ders çalışarak geçiricem çok iyi bir akademisyen olup inanılmaz bir akademik kariyer yapmak istiyorum dersen her iki okulda seni gönderir ama boğaziçi öğrenci profili daha iyidir.
  • bilkent mezunları baktım stanfordda profesör olmuş harvardda profesör olmuş adamlar var bence mezun profliline bak
    bende bir aralar bilkent fizik istiyordum
  • Bilkenti seçmeni öneririm...
  • Kesinlikle bilkent

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga bilkent fizikte türkiyenin en çok para yapan mobil uygulamasını yapan bir öğrenci vardı bu tür seyler diğer unilerden hiç duymadim üstelik Stanford hhardarvsda prof olan varsa kesinlikle bilkent

• @intexo

Söylediğin kriterlerde biri olmak için çaba göstermek istiyorum. Fizik benim için hobinin çok ötesinde. Bunu anlamam uzun sürdü fakat sonunda farkına varabildim. En büyük amacım Cern'de araştırmacı olmak.

İstanbulda yaşadığım için Boğaziçi üniversitesinde lab imkanları nasıl bilmiyorum. Bilkent üniversitesinin öğrenci sayısının azlığı beni düşündürüyor. Bilkentin lab imkanı boğaziçi üniversitesinde göre nasıldır?

@RioShui

Mezun profiline baktım fakat ortamı daha çok merak ediyorum. Bilkent fiziğe puanın yetmediği için mi tercih etmedin?

@Judgement13

Neden bilkent?

@serbes

Neden bilkent?
  • delyruzgar94 kullanıcısına yanıt
    Bilkent özel üniversite olduğu için aklına gelen bütün imkanları daha iyi. Malesef son yıllarda devlet üniversitelerindeki kaliteli akademisyenler özel üniversitelere dağıldı. Bilkentteki akademisyenlerin çoğu akademik dünyada tanınmış ve saygın kişilerdir milli fizik ve matematik olimpiyatçıları da bilkentteki akademisyenlerle beraber bilkentte çalışıyor. Bilkent diplomasının sana yurtdışında kattığı değer boğaziçi diplomasının kattığı değerden daha fazladır bilkentin tanıtım videosunu izlersen cernde çalışmalar yapan bir bilkent mezunu görebilirsin. Bilkent cidden yurtdışında çok saygın bir üniversite mezunları princeton, stanford, harvard vb iyi üniversitelerden çok kolay kabul alıyorlar. Öğrenci profiline bakarsak bilkentin genelinde boğaziçi kadar kaliteli bir öğrenci profili tabi ki yoktur sonuçta bilkent özel bir üniversite yüksek sıralamalardaki öğrenciler de gelebiliyor. Yanlış anlaşılmasın boğaziçi kötüdür kesinlikle gidilmez demiyorum boğaziçi de türkiyenin en saygın en iyi üniversitelerinden biridir ama ben olsam bilkent seçerdim bilkentte kendini daha iyi geliştirebilirsin ve yurtdışına daha kolay açılabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: delyruzgar94

@intexo

Söylediğin kriterlerde biri olmak için çaba göstermek istiyorum. Fizik benim için hobinin çok ötesinde. Bunu anlamam uzun sürdü fakat sonunda farkına varabildim. En büyük amacım Cern'de araştırmacı olmak.

İstanbulda yaşadığım için Boğaziçi üniversitesinde lab imkanları nasıl bilmiyorum. Bilkent üniversitesinin öğrenci sayısının azlığı beni düşündürüyor. Bilkentin lab imkanı boğaziçi üniversitesinde göre nasıldır?

@RioShui

Mezun profiline baktım fakat ortamı daha çok merak ediyorum. Bilkent fiziğe puanın yetmediği için mi tercih etmedin?

@Judgement13

Neden bilkent?

@serbes

Neden bilkent?

neden vazgeçtiğimi bilmiyorum hala içimde bir fizik aşkı var

• Ulkemizde maalesef fizik bolumlerinde fizigi sevdigi icin okuyan ogrenci sayisi agir basmiyor. Bilkent de olsa Bogazici de olsa bu boyle. Egitim olarak aralarinda cok fazla fark oldugunu dusunmuyorum. Bilkent te daha az kafa dengin insanla karsilasabilirsin ama imkanlar bakimindan Bilkent net bicimde daha iyi.

Kafan karisik olabilir ama benim tavsiyem simdiden oturup bunu dusunmemen yonunde. 5k hedefi koymussun zaten , otur bunun icin ugras. Bilkent mis Bogazici ymis , bunlari arastirman en azindan suan icin sadece vakit kaybi. Zamaninda kendim de aynilarini yaptigim icin soyluyorum , zaman kaybi.

• quote:

Orijinalden alıntı: delyruzgar94

Bilkentin lab imkanı boğaziçi üniversitesinde göre nasıldır?

@serbes

Neden bilkent?

Üstteki sorunun yanıtı aynı zamanda bana sorduğun sorunun cevabı...
  • Ne fark eder ikisindede işsiz kalacaksın

Şaka şaka ben olsam bouna giderdim ama ikiside iyi üniversite

• quote:

Orijinalden alıntı: 3nokta1

Ulkemizde maalesef fizik bolumlerinde fizigi sevdigi icin okuyan ogrenci sayisi agir basmiyor. Bilkent de olsa Bogazici de olsa bu boyle. Egitim olarak aralarinda cok fazla fark oldugunu dusunmuyorum. Bilkent te daha az kafa dengin insanla karsilasabilirsin ama imkanlar bakimindan Bilkent net bicimde daha iyi.

Kafan karisik olabilir ama benim tavsiyem simdiden oturup bunu dusunmemen yonunde. 5k hedefi koymussun zaten , otur bunun icin ugras. Bilkent mis Bogazici ymis , bunlari arastirman en azindan suan icin sadece vakit kaybi. Zamaninda kendim de aynilarini yaptigim icin soyluyorum , zaman kaybi.

İnan bu tarz şeylerle uğraşan biri değilim. Şuan derslere odaklanmış durumdayım. Aklımda bou fizik varken, bir arkadaşımın bilkent fiziği övmesi dikkatimi çekti o yüzden konu açma gereği duydum.

Konumu dikkate alıp yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

• 2. sınıf olmama rağmen şu ödülühttp://www.physics.bilkent.edu.tr/wp-content/uploads/2011/09/download.pdf (132.000 dolar) kazanmış bir fizikçiyle çalışma imkanı buldum. Bilkent fizikte her öğrenci başına nereadeyse 1 akademisyen düşüyor ve hepside gayet sizinle ilgileniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.