Şimdi Ara

Bou fizik vs Bilkent fizik (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
8.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okulumda hocalarımla konuştum.''Ülke şartları dolayısıyla direkt fizik yazmak tehlikeli olabilir.Niteliğin yeterli olsa bile şanssızlık durumunda işsiz kalabilirsin.Fizik bölümü yazmaktansa makine mühendisliği yaz fizikten yüksek lisans yap ya da makine mühendisliği ile birlikte fizikten çift anadal yap.''Dediler.Sizin görüşünüz nedir?Odtü-Bilkentte günümün 11-12 saatini yeri gelince 13-14 saatini düzenli çalışmaya ayırsam sizce çift anadalla makine-Fizik okuyabilir miyim?Ya da bu yüksek lisans işi olur mu ve beni yeterli yetkinliğe ulaştırır mı?Bilgili biri yardımcı olabilirse sevinirim.
  • yigit398 Y kullanıcısına yanıt
    Asıl hedef fizikse

Koç fizik yazıp makine ile çap yapıp elinizde ikisi de olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temel bilim secip de muhendislikle cap yapmak bence sacma. Cunku fizik sececek birisinin oncelikli amaci akademisyenlik ar-ge olmali. Ozel sektor dusunecekseniz zaten fizik gibi uber zor bi bolumle bosuna ugrasmayin yazin muhendislik yolunuza bakin.

-Bilkentfizikspor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: owoselammicsuedcheck

Pişman mısınız hocam? Sizin yerinizde olan arkadaşlar ne yapmalı sizce?

Alıntıları Göster
    Yok hocam şimdilik pişman değilim ama o zamanlar düşünüyodum ondan dedim erken yazsaydınız diye

• DeadlyDazz kullanıcısına yanıt
    Kardeşim şu düşüncelerinden kurtuldun umarım, tıp mı yazdın?
  • yigit398 Y kullanıcısına yanıt
    Fazla bile, gözünüzü o kadar korkutmayın. Günün 13-14 saati nedir? Ancak son sene iki yerden tez vereceksiniz diye olur. Düzenli çalışıp 5-6 saatle kurtulursunuz bu işten, abartmayın lütfen.
  • Neden her odtülü kendi üniversitesini böyle göklere çıkartıp bilkent i yererken bilkentli ülkedeki en iyi iki mühendislik ve temel bilimler üniversitesi bilkent ve odtü'dür diyor anlamış değilim
  • Bir yerde okumustum gecen yil asya`da en iddiali fizik bolumu bilkent diye sonra zaten 17k civari kapatti , biraz cesaretim olsa tıp yerine fizik yazardim ama yemedi ; soruna gelecek olursak istanbul ve bogazici ismi yeter ama benim gonlum bilkent den yana

• Skeull kullanıcısına yanıt
    Bilkent güzel okuldur, kimsenin lafı olamaz ona ama Fizik konusunda biraz dar bir ekibi var. ODTÜ Fizik o açıdan çok zengindir.

Diğer taraftan işin biraz da şakası tabi, Bilkent'i ilk ziyaret ettiğimde hocalarının ODTÜ mezunu olmasıyla övünüyorlardı. Şimdilerde tabi devlet üniversitelerine önem verilmemesi ODTÜ'yü zor duruma sokuyor.

ODTÜlü olmanın burada tarif edilmesi pek münkün olmayan güzellkleri var bir de.
  • ertansinansahin kullanıcısına yanıt
    Evet zaten odtü boğaziçi ve itüden sonra ülkenin en eski iyi kalmış üniversitelerinden ve ankarada olunca türk akademisyenlerin odtülü olmakla övünmesi normal. Onun dışında doktora için her türlü bilkent seçilir herhalde, lisansta hiçbir fark olmaz sadece öğretmen ilgisi ve rakip azlığından dolayı vakıfın avantajları var, yurtdışı meseleleri yurt meseleleri vs vs kişiden kişiye değişir.
    Hocam Boğaziçi hakkında düşünceleriniz neler? Bu yıl tek tercih Boğaziçi Fizik yazdım 0.39 puan ile kaçtı.Yine Boğaziçi Fizik yazacağım muhtemelen fakat görüşlerinizi almak isterim.

Tabiiki yine bazı kişisel sebepler var, kimisi kampüsü için odtü seçer. Kimisi aselsan'da çalışmak için, kimisi odtü'lü olmak için odtü seçer, kimisi bilkent'li olmak için. Kıyas yanlış, hepsinin ayrı ayrı + ve - leri var. Gayet kaliteli akademik kadroları var. Vesaire vesaire, bu ikiliyi kıyaslama yapacaksa başarılarıyla yapmalı, sahip olduklarının farkı yok. Kişisel tercihler belirler, öznel olan şeyler bir yargı belirtmez. Birisine odtünün iyi gelmesi tamamen kişisel sebeplerdendir, odtü'den değil neticede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertansinansahin

Bilkent güzel okuldur, kimsenin lafı olamaz ona ama Fizik konusunda biraz dar bir ekibi var. ODTÜ Fizik o açıdan çok zengindir.

Diğer taraftan işin biraz da şakası tabi, Bilkent'i ilk ziyaret ettiğimde hocalarının ODTÜ mezunu olmasıyla övünüyorlardı. Şimdilerde tabi devlet üniversitelerine önem verilmemesi ODTÜ'yü zor duruma sokuyor.

ODTÜlü olmanın burada tarif edilmesi pek münkün olmayan güzellkleri var bir de.
    hocam o bence işin goygoyu, ben hacettepede okuyorum burda bile bilkentte bizim hocalarımız hacettepe mezunu diye övünüyorlar diyeni duydum bence bullshit

odtü de mühendislik okuyan çok fazla kişinin bilkentte yüksek yaptığını biliyorum, hacettepe hocalarının odtülü olmasıyla övünebilir ama boğaziçi ve bilkent bence asla övünmez bu durumdan çünkü eşit okullar.

odtü fiziği ve fizik okumayı siz daha iyi bilirsiniz tabi ki ona bir lafım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 1 Aralık 2018; 0:3:45 >

• Kose81 K kullanıcısına yanıt
    Fizik bölümleri içerisinde akademik kadrosu en geniş olan okul ODTÜ'dür. Ben bu gerekçe ile seçmiştim ODTÜ'yü. Tabi ODTÜ fiziğe geçmeden önce de ODTÜ'de olduğum için okuldan ayrılmak da istememiştim. Sevmiştim okulu baya.

Bilkent'in ve Boğaziçi'nin akademik kadrosunun fizikte ODTÜ'ye göre daha dar olduğu bir gerçek. ODTÜ'de astrofizikten parçacık fiziğine, kozmolojiden katıhal fiziğine kadar birçok alanda çalışmalar yapan başarılı akademisyenler var. Lisans okumak için iyi bir okul bence. Ama yüksek lisans ve doktora için uygun hoca olduktan sonra Sakarya üniversitesine de gidilir. Fark eden pek bir şey olmayacak zaten.
  • hoca odtüde eğitim gördüğü için odtüyü övecek tabii ki
  • ilmentore kullanıcısına yanıt
    ODTÜ'nün parasız askerleriyiz :D
  • Eğer fizik öğrenmek istiyorsan fizik üzerine kendini geliştirmek istiyorsan teorik ya da pratik Bilkent Fizik oku derim.
  • Hocam görüşünüzün nedenlerini açıklayabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit398

Okulumda hocalarımla konuştum.''Ülke şartları dolayısıyla direkt fizik yazmak tehlikeli olabilir.Niteliğin yeterli olsa bile şanssızlık durumunda işsiz kalabilirsin.Fizik bölümü yazmaktansa makine mühendisliği yaz fizikten yüksek lisans yap ya da makine mühendisliği ile birlikte fizikten çift anadal yap.''Dediler.Sizin görüşünüz nedir?Odtü-Bilkentte günümün 11-12 saatini yeri gelince 13-14 saatini düzenli çalışmaya ayırsam sizce çift anadalla makine-Fizik okuyabilir miyim?Ya da bu yüksek lisans işi olur mu ve beni yeterli yetkinliğe ulaştırır mı?Bilgili biri yardımcı olabilirse sevinirim.
    Doğru demiş ne yazık ki hayallerimiz de bu coğrafyanın boktanligi ile boğulup dirilmek zorunda...

• quote:

Orijinalden alıntı: Skeull

Kardeşim şu düşüncelerinden kurtuldun umarım, tıp mı yazdın?
    Maalesef evet, ancak bu tutkum bitmedi

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.