Şimdi Ara

Bou fizik vs Bilkent fizik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
8.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiziği oldum olasi sevdim ama üni konusunda kararsızım bir tanıdığım var dereceyle Bilkent e giden onunla henüz görüsmedim.

peki sizce hangisi ?yurt , burs (babam sinav süresince sağolsun burnumdan getirdi ve tıp yerine fizik yazacak olursam soğuk Savaş başlar diye düşünüyorum onun için kendi başımın çaresine bakicam ) ve üniversitenin olanaklarını da belirtirseniz sevinirim

not: yurtdışı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 11 Temmuz 2017; 22:59:43 >

• Fizik bölümleri içerisinde akademik kadrosu en geniş olan okul ODTÜ'dür. Ben bu gerekçe ile seçmiştim ODTÜ'yü. Tabi ODTÜ fiziğe geçmeden önce de ODTÜ'de olduğum için okuldan ayrılmak da istememiştim. Sevmiştim okulu baya.

Bilkent'in ve Boğaziçi'nin akademik kadrosunun fizikte ODTÜ'ye göre daha dar olduğu bir gerçek. ODTÜ'de astrofizikten parçacık fiziğine, kozmolojiden katıhal fiziğine kadar birçok alanda çalışmalar yapan başarılı akademisyenler var. Lisans okumak için iyi bir okul bence. Ama yüksek lisans ve doktora için uygun hoca olduktan sonra Sakarya üniversitesine de gidilir. Fark eden pek bir şey olmayacak zaten.
  • up
  • tanıdık bir abi var arkadaşımın abisinin yakın arkadaşı o mesala ilk yüze girip bilkente gitmişti ama ben merak ediyorum neden amacı sadece yurtdışı olan Boğaziçi yerine bilkente gitti çünkü bogazicinde diger unilerdeki gibi pek bi lab ortami vs yok olsada sinirli
  • bundan yillar once bogazici denirdi ama son yillarda bilkent denebilir siralaman kac ben de bilkent fizik dusunuyorum
  • hocam bilmiyorum bizzat gidip gördüm koc u sosyal imkanları belki de en iyi üni ama su var sosyal hayat benim icin ikinci plan cunku fizik bolumu bu adam hic calismasa gececek kadar calissa bile kendine ayiracak zamani cok az e bi de dag bsinda kisin mesala orda yuruyemezsin bi deortami bi garip zengin zuppeler falan

egitimi kalitesi iyidir ona bir sey diyemem ama dusunmek lazim
  • murtaza001 M kullanıcısına yanıt
    siralamam kotu iste 13 k falan
    bi de bilmiyorum son donemde neden herkes bilkente dondu ?ne var abi bunu ustun bogazicinden kilan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 12 Temmuz 2017; 2:12:42 >
  • Hocam odtü ee mi bilkent makina tam burslu mı önerirsin?
  • OneShotHeadShot kullanıcısına yanıt
    hocam odtu ee acik ara bence gidin bi kampusunu gezin baya iyi odtu zaten benim gozumde en ogrenci dostu unidir baya ucuz tutarlar yaşam ulasim vs maddiyatlari hocaları da fena degildi
    aslinda nedense ben devlet üniversiteslerini daha çok tercih ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 12 Temmuz 2017; 2:19:43 >
  • peki bu dersler falan sadece proflar mi giriyor yoksa docent vs de derse giriyor mu bi bilgin var mi hocam ?

ayriyeten eksi de bilkent fizikte adam ek kurslarin azligindan sikayet etmis ne kadar dogru ?

bu arada boü fizikte odtü fizik de oldugu gibi advanced sinifi gibi ayrim sinifi var mi bileniniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 12 Temmuz 2017; 2:30:31 >
  • bu arada boü fizikte odtü fizik de oldugu gibi advanced sinifi gibi ayrim sinifi var mi bileniniz ?kontenjan 50 diye var sanirim ?

hocam siz ne düşünüyorsunuz sanirim tiptaydiniz ?
  • DeadlyDazz kullanıcısına yanıt
    Hocam ne biliyim şimdi bilkentte de yurt dışı imkanı yazmış herkes kafam karıltı açıkcası zaten iki bölüm de de sıkıntı yok sadece üni de kararsızım
    ha aslında bu asil soru ne istiyosun yurtdisimi Bilkent ama ben yurtiçi calisicam diyosan tabi ki odtu

hatta bi istatistik vardi aselsan tai vs kim nerden daha cok mühendis aliyor diye 10 kisiden rahat 6 si odtu cikisliydi
    zaten muh. de ekoller bellidir odtu yerli tipte( yerli dediğim yerel yani turkiye deki alanlar icin)
    boü amerikan itü de alman ekolünden etkilenerek muh. yetistirir burda senin istegin ve ne tipkte bi kisiliginin oldugu cok onemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 12 Temmuz 2017; 2:56:8 >
  • DeadlyDazz kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışı istiyorum ama bilkentle odtüyü karşılaştırınca ödtü eğitimi daha ağır basıyo ama yurtdışı odtüden mezun olup ne kadar mümkün o da var kararsız kaldım
    ya bu isler oyle yurumez ki

sen copcu de olsan adam senin kalifiyene bakar sen sadece amac belirle ve bu amaca hangisi seni bu amaca yaklaştırır onu sec daha sonra emek ver zaten bu ikisini yapinca kapilar ardina kadar acilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 12 Temmuz 2017; 3:2:12 >
  • up
  • Hocam fizikte bilkentin en iyisi olduğunu duydum koç da iyidir ama bilkent bildiğim kadarıyla yutrdışına daha çok adam yetiştiriyor 10 öğrencisinden 2 si MIT ye kabul edilmişti geçen geçen sene ygs birincisinin bir konuda imkanlarından dolayı bilkent fizik düşündüğünü yazmıştı şuan boun ee de o ayrı.ayrıca adını duyduğun mete atatüre gibi birçok iyi fizikçi bilkentten çıkma geçenlerde gezen keşfeden bir kız vardı adı burcu mu ne ayrıca bilkent gibi bir özel okulun devlet okulun (boğaziçi de olsa) imkanlarının daha iyi olacağını düşünüyorum özellile nanoteknolojiyle ilgili çalışmalar yapılıyor bilkentte videolarından bakabilirisin
  • firfave F kullanıcısına yanıt
    analdım bizzat profosörlere açıkca yazmayı planlıyorum sizi ne için seçeyim diye

• izleyin

• Temel bilimde Bilkent iyidir, kampüs hayatı için Boğaziçi derim, aslına bakarsan ikisi de seni tatmin edecek zaten ikisi de çok üst düzey üniversiteler.
  • upower U kullanıcısına yanıt
    hocam o konuda sıkıntı yok da bir şey aklıma takıldı kimle konuşsam (babam tarafından zorla lisedeki hocalarla görüştürüldüm sağolsun.) hiddetlenip fizik okuyup da noolucaksın açıkta gezersin delimisin diyorlar. Yurtdışı dediğimde sen nasıl kazanıcan çok rakip var gibi triplere giriyorlar . Yani fizik cidden bu kadar kötü mü ? hayal ettim diye suç mu oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadlyDazz -- 22 Temmuz 2017; 16:19:9 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.