Şimdi Ara

BU DEVLET POLİTİKASI NE ZAMAN DEĞİŞECEK--- BAĞ KUR!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni şirket kurdum 3 ay önce hatta 4 ay olacak 3 ay olunca bildiğiniz gibi bağkurdan sigortalı olmanız lazım! Benimki limited şirket daha yeni ve 2 ortaklı olması lazım minimum limited şirketlerin. Kağıt gelmiş bağ kur ödemesi 680 YTL sadece benimki! diğer ortak kardeşim o da bir o kadar.

Her ay zaten kira vs. 1500 YTL giderim var. Daha gelirim yok. Gelir de beklemiyorum. Vergi kayıtlarından belli her ayki giderim. Zaten ayakta durmak zor bu ülkede bizde müteşebbis olarak bir işe teşebbüs ediyoruz. Devlet benden bağkur için para istiyor. Ne için? Benim sigortam için... Tamam sigortala da kardeşim önce bir para kazanalım kar edelim sonra sigortala. Şimdiden belimi bükmeye çalışmanın ne anlamı var yani?

Ben şimdi bu yüklere dayanamayıp bu şirketi kapatsam 2 kişi daha artsa işsizlik oranında şirket için telefon elektrik su kullanmasam ne olacak? Devletin eline ne geçecek.

Ya da bana fırsat tanısa da devlet elektrik su parasını (şimdi daha pahallı şirket diye) az alsa kar edene kadar bağ kur almasa ilk etapta veya zorunlu bırakmasa beni. Ben şanısmı deneyip işimi büyütsem yanımda birkaç kişi çalıştırsam işsizlik azalsa üretim yapsam veya üretileni yurt dışına satsam ülkeye döviz girdirsem vergi versem daha mı kötü olacak?

• Bu tip vergi yükü, sigorta giderleri vs. şeyler yüzünden iş yeri açamayan yada açmaktan vazgeçen kaç kişi var acaba? Açanlarında durumu işte bu! Zarar edip kapatıyorlar.
    Bu devlet politikası ne zaman değişir diye sormuşsun. Ne zaman gerçek anlamda işsizlik sorununu çözmek isterlerse, o zaman bu politikaları daha akla mantığa uygun şekle sokarlar.
  • bu ülkede iş yapabiliyorsan her yerde yaparsın zaten. Resmen açmaman için uğraştırıyorlar. Şirketi kurarken çektiklerimi bir ben bilirim. Şimdi de batırmak için uğraşıyorlar. senelerce düşündüm durdum bu kadar üretim var devlet bu kadar vergi alıyor nasıl bu durumlara geldik neden ekonomi bu kadar kötü nasıl olur diye!!! İşin içine girince o kadar çok saçmalıkla karşılaşılıyor ki görüyorsun nasıl olduğunu!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.