Şimdi Ara

Bu kontrast farkı bu fiyat farkına değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı marka, aynı model LCD tv nin 80.000 kontrastlı yeni çıkacak olan modeli, 30.000 kontrastlı modeline göre yaklaşık 800 lira daha pahalı.
    Diğer özellikleri tamamen aynı.
    Philips 42PFL7403 ile yeni çıkacak olan 42PFL7404 ten bahsediyorum.
    Sizce aradaki kontrast farkı, bu fiyat farkına değer mi?

• Hocam siz biraz gezinin forumu, kağıt üzerindeki anlamsız dinamik kontrast değrlerine göre tv seçiyorsanız yanlış yoldasınız demektir... Karpuz gibi tv seçiyorsunuz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 911GT3

Hocam siz biraz gezinin forumu, kağıt üzerindeki anlamsız dinamik kontrast değrlerine göre tv seçiyorsanız yanlış yoldasınız demektir... Karpuz gibi tv seçiyorsunuz...

Forumu epeydir geziniyorum zaten.
    Ama bu sorumun cevabını forumda görmedim.
    Zaten piyasada olmayan bi modelden bahsediyorum farketmedin galiba.
    Yani karpuz seçer gibi değil.
    7404 ün piyasaya girmesini beklemek doğru olur mu diye sordum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drisert

Aynı marka, aynı model LCD tv nin 80.000 kontrastlı yeni çıkacak olan modeli, 30.000 kontrastlı modeline göre yaklaşık 800 lira daha pahalı.
    Diğer özellikleri tamamen aynı.
    Philips 42PFL7403 ile yeni çıkacak olan 42PFL7404 ten bahsediyorum.
    Sizce aradaki kontrast farkı, bu fiyat farkına değer mi?

Simdilik tek fark kontrastmış gibi gorunuyor. Cihazların dagitimi basladıgında gorecegiz. Sizlerle paylasabiliriz. fakat o kadar fiyat farkı olacagını pek sanmıyoruz. Keza yeni modellerde fiytlar hızlı duser..
  • quote:

quote:

Hocam siz biraz gezinin forumu, kağıt üzerindeki anlamsız dinamik kontrast değrlerine göre tv seçiyorsanız yanlış yoldasınız demektir... Karpuz gibi tv seçiyorsunuz...

Bariz karpuz...

Hiper süper siyah veriyor denen panasonic yeni seriler takribi 10 000 ;1 native kontrasta ulaşmıyorlar...

Siz 80 bine çıkıyorsunuz led olmayan lcd'lerde

Daha dolaşın forumu... Hatta daha güzeli avforums'u okuyun...

Kağıt üstünden tv seçmeyin...

• quote:

Bariz karpuz...

Hiper süper siyah veriyor denen panasonic yeni seriler takribi 10 000 ;1 native kontrasta ulaşmıyorlar...

Siz 80 bine çıkıyorsunuz led olmayan lcd'lerde

Daha dolaşın forumu... Hatta daha güzeli avforums'u okuyun...

Kağıt üstünden tv seçmeyin...

Arkadaşım karpuzu bırak artık.
    Buraya bu kadar satır yazıyı israf edinceye kadar bir iki satır bilgilendirici bişey yazmak daha kolay değil mi?
    Aylardır forumlara zaten bakıyorum, bulamadım ki buraya yazdım değil mi?
    Bişey biliyorsan buraya yazarsın, dalga geçeceksen sıkmaya başladı aynı şeyi tekrarlayıp duruyorsun.

• duruma göre kontrast değişiyo ve bazı modellerine adamlar kendileri yükseltiyo kontrastını kutuda 30000 kotrast yazıo adam bunu 80000 e yukseltıp daha fazla satmaya calışıyolar bunu teknosada yapan gördüm samsung modelini fakat philips aldım 30000 kontrast zaten yanyana koyunca philips daha orjinal görüntü veriyor futbol sahasını daha ayrıntılı topragıyla goruyosun ...Samsung modellerinin coğunda futbol sahasını koyu veya açıp yemyeşil ayrıntısız görürsünüz birde tv alırken gece görüntüsüne bakın mütiş farklar ortaya cıkar...Bence philips tercihim alırken cok araştırdım...veya elektronik devi sony alsan daha iyi edersin nede olsa bi kerelik alıyosun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: İstanbul Bilişim
    Simdilik tek fark kontrastmış gibi gorunuyor. Cihazların dagitimi basladıgında gorecegiz. Sizlerle paylasabiliriz. fakat o kadar fiyat farkı olacagını pek sanmıyoruz. Keza yeni modellerde fiytlar hızlı duser..

Sizin sitenizde şimdilik sanırım bi ön fiyat verilmiş.
    430 Euro + KDV gibi bi fark görünüyor.
    Bana da fazla fark olmayacak gibi geliyor zaten.

Mesela şu anda bazı sitelerde 42pfl5604 ile 5603 arasında 50 lira gibi küçük bi fark var.
    Ben 7404 ün de bundan çok fazla farklı olmayacağı kanaatindeyim.
    Zaten fiyat farkı fazla olursa 7404 yerine 7403 almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drisert -- 21 Nisan 2009; 13:02:39 >
  • quote:

quote:

sana katılıyorum !!!!!kağıt uzerinde bir sürü değerler yazılıyor abartılıyor ve ne tuaftırki fiyatlara yansıtılıyor!!!yol kenarında karpuz tezgahlarına benzedi türkiyede lcd plazma reklamları!!!ici degil ustu anlatılıyor forumlardan uzak kalsamda aylar once sony sharp lcd serilerindeki yetersizliğe ustu kapalı olsada degindiler ve lcd yeni serilerin tanıtımlarında dikkat etmediğimiz seyse yada kasti olarak bu buyuk firmaların duyuruları yazılmadı...bu firmalar urunlerini medya vericileriyle sundular !!!yani siz ne yaparsanız yapın ulkenizdeki aldıgınız sinyale gore kaliteyi goorursunuz!!!bu yuzden bu kontrast degerleri yada diger gereksiz degerle bakmayın!!!sadece para tuzakları baska birsey degil!!!
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Nisan 2009; 15:24:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.