Şimdi Ara

Bu yükleme paketi bu işlemci türü tarafından desteklenmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
10.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Doğru yere mi açtım bilmiyorum.

B360 anakart ve i7 8700 işlemci aldım. (Ekran kartı yok)

Win 10 türkçe kurdum. 64 bit.

Hdmi ile bağlantı yaptım.

Ancak çözünürlük sabit ve değiştiremiyorum. Seçim sunmuyor masaüstünde bana.

Aygıt yöneticisine baktığımda görüntü bağdaştırıcısı microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı gözüküyor.

İşlemci ile tümleşik hd 630 gözükmesi lazım değil mi?

En güncel intel driver ını yapmaya kalktıpımda da
    "bu yükleme paketi bu işlemci türü tarafından desteklenmiyor" mesajı geliyor.

Ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GT6 -- 21 Haziran 2018; 21:4:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• https://downloadcenter.intel.com/product/126686/Intel-Core-i7-8700-Processor-12M-Cache-up-to-4-60-GHz-

Buradan işletim sistemine ( 64bit ise 64 bit uyumlu ) güncel grafik driverini indirip kurmayı deneyebilirsin.

Birde monitör ayarlarını kontrol et masaüstünden. Bazen çift ekran olarak algılayıp çözünürlüğü değiştirmene izin vermiyor. ( saçma ama daha önce windows 8.1 de başıma gelmişti aynı şey )

• Sağol dostum.

Ancak ben de bu sürücüleri yükledim ama söylemiş olduğum hatayı veriyor. Yükleme çubuğu dolup tamamlandıktan sonra hata geliyor.

Çift ekran resmi bile yok bu arada. 1 ekran gözüküyor ayarlarda.

• Msi 1080 ekran kartı aldım. Taktım. Yine benzer sorun veriyor. 😑

Bu yükleme paketi bu işlemci türü tarafından desteklenmiyor

• Bilgisayarında Windows 10'un hangi sürümü yüklü? Başlat-Çalıştır'dan winver yazıp tamam dersen yüklü sürümü görebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni almışsınız daha hakim olamazsınız her markanın modelin biosu farklı.biosta pci-e veriyolları ile alakalı bir ayar kapalıysa açmayı deneyebilirsiniz.oynadıysanız biosu bence load default yapıp deneyin.
  • Dostlar hepinize teşekkürler...

Chipset bios ve özellikle de win 10 güncellemelerini yaparak sorunları hallettim...

Oh be sonunda))) Şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

Sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT6

Dostlar hepinize teşekkürler...

Chipset bios ve özellikle de win 10 güncellemelerini yaparak sorunları hallettim...

Oh be sonunda))) Şimdi tıkır tıkır çalışıyor.

Sağolun.
    dostum bende msi laptop aldım.

aynı sorun bende de var. çözünürlük değişmiyor. ve oyun performansı çok düşük. yani lol oynarken kasar mı yeni alınan bir bilgisayar
    i7 8. nesil işlemci
    16gb ram
    geforce 1050 ekran kartı 4 gb paylaşımsız

yani böyle bir sistem de oyun oynarken sorun olmaması lazım ama gel gelelim sorun var. dediğin gibi microsoft görüntü bağdaştırıcı olarakkalıyor ve driver yüklenmiyor.
    aynı hatayı alıyorum bende sorunu çözemedim defalarca pro home yükledim microsoft anahtarı satın aldım.

halen intelden driver arıyorum yüklemediğim driver kalmadı :(

nasıl çözdün detaylı anlatabilir misin??

• GT6 G kullanıcısına yanıt
    dostum bende msi laptop aldım.

aynı sorun bende de var. çözünürlük değişmiyor. ve oyun performansı çok düşük. yani lol oynarken kasar mı yeni alınan bir bilgisayar
    i7 8. nesil işlemci
    16gb ram
    geforce 1050 ekran kartı 4 gb paylaşımsız

yani böyle bir sistem de oyun oynarken sorun olmaması lazım ama gel gelelim sorun var. dediğin gibi microsoft görüntü bağdaştırıcı olarakkalıyor ve driver yüklenmiyor.
    aynı hatayı alıyorum bende sorunu çözemedim defalarca pro home yükledim microsoft anahtarı satın aldım.

halen intelden driver arıyorum yüklemediğim driver kalmadı :(

nasıl çözdün detaylı anlatabilir misin??
  • Yeni aldığım msi laptopumda intelin 8. nesil işlemcisi olması ve windowsun uyumsuzluğundan dolayı bu hatayı aldığımı düşünüyordum. 2 günlük uğraşım sonucunda sorunu çözmeyi başardım. Sorunun çözümü olarak benim hatam geçen seneden elimde bulunan windows un iso dosyasıyla windowsu kurmam oldu. Yabancı bi sitede denk geldiğim windowsumun build versiyonunun sürücülerin istediği versiyondan eski olduğunu gördüm.

Sonuç olarak (eğer orjinal windows kullanıyorsanız) google a windows 10 iso yazarak microsoftun sitesine girip güncellemeyi başlat işlemiyle (güncelleme 5 saat sürdü) sorunu hallettim. Güncelleme sonrasındaki ilk açılışta aygıt yöneticisinde ekran kartımın uhd630 olduğunu gördüm. Daha önceden indirdiğin uhd 630 güncellemesini de üzerine kurdum ve hiçbir sorun çıkarmadı. Ek olarak biosu da güncelledim fakat sorunun bios kaynaklı olmadığını biliyorum. Kısaca çözüm microsoftun sitesinden windowsu güncellemek. (Windows update demiyorum. Siteden güncelleme yapmanız gerekiyor)

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ben bu şekilde çözebildim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.