Şimdi Ara

BUCA DEDİKLERİ KADAR KÖTÜ MÜ? [DEU OKUYACAKLAR] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
4
Favori
4.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 sene kaldım bucada arkadaşlar ile hasanağa parkında basket oynama halı saha ve evde film izleme dışında hiç sosyal aktivite olmadı.buca için o zamanlar 500bin nüfuslu köy diyorduk şimdi enfazla nüfus daha da artmıştır köylüğü olduğu gibi duruyor.
  • Buca'da oturuyorum, 14 yıldır.
    Tam bir öğrenci bölgesi diyemem. DEÜ Edebiyat-Fen Fakültesi gibi yerler Tınaztepe'de, merkeze biraz uzak. DEÜ'nün eğitim kalitesi vb. hakkında kesin bir bilgim yok. Mühendislik ve Hukuk için iyi bir tercih olabilir. Kiralar çok değişken.
    Gece klübü vs. bakımından oldukça vasat(Gazi Kadınlar ve Muzaffer İzgü ile karşılaştırınca). Ancak Öğretmen Evleri'nin olduğu yerde güzel kafeler var. Forbes'in başlarında da bir kaç tane. Çoluk çocuk doluşuyor kimi zaman ama bu konuda kimse bir şey yapamıyor.
    Ulaşım konusuna gelirsek, Buca'ya tramvay şart olmasına rağmen bütün ulaşım otobüsle ve Şirinyer'deki İzban ile yapılıyor.
    Akıncılar gibi, görünümde zenci mahallesi gibi olan ama aslında keko dolu mahallelere gelme. Buradaki parkta gece uyuşturucu sattıklarına şahit olduğumu söyleyebilirim. Şirinyer kötü değildir. Buca'da gezmeye değer 2-3 yerden birisi.
    Buca'nın en büyük sorunu çevre kirliliği. Çöpler genelde toplu bir şekilde tek bir yere atılıyor. Çöp kutuları, Konak'taki gibi, yer altında olsa, belki daha iyi bir çözüm olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agent Lynx -- 14 Temmuz 2015; 23:13:04 >

• Bucada yaşıyorum.Klasik bir türk ilçesi.Her türden değişik insan var.Çok garip biryer 19 senedir burdayım hala alışamadımAma merkeze çok yakındır.Biraz trafiği sorunlu sadece.
  • İnşaat mühendisliği için staj sıkıntısı yaşar mıyım gittikten sonra birde bu zorunlu stajı okul mu ayarlıyor nasıl oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iühukukisteyengenc

Deü hukuk yazcam da çok kafam karışık ya. O kadar kötüleniyor ki tırsmaya başladım.

Sıralaman kac kardes?

• Ortami konusunda bi suphen olmasin, minik bir kampusu var ama yakinda tasinacak zaten tinaztepe kampusune binasi bile dikildi, orasi da muthis bir yerde degil ama kampus buyuk, ve alsancak/konak/karsiyaka ulasilamayacak kadar uzakta degil merak etme.

• quote:

Orijinalden alıntı: monster_9

quote:

Deü hukuk yazcam da çok kafam karışık ya. O kadar kötüleniyor ki tırsmaya başladım.

Sıralaman kac kardes?

15449

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: monster_9

quote:

Sıralaman kac kardes?

15449

Bnm de 14572 bn de deu yazdim gelir mi ki bize??

• 17 yildir gedizdeyim bir problemin olursa bana ulaş. O fosforlu ayan dediklerinizin cogu toplumdan dışlandığı için kendi aralarında saçmaliyorlar. O ayan fosforlu dediginiz tiplerden en az 30 tane arkadaşım var coguyla konusup tanissaniz saf kalpli çocuklar,cahil kalmışlar biraz. Kendi halinde takilirsan basina birsey gelmez gelirse mesaj atyardimci olurum

• yukarı
  • Ya anasını satayım okula en fazla haftada bir gidiceksin emin ol

• Mr.Mathers kullanıcısına yanıt
    hocam niye ki :D
  • Dostum Buca kötüdür. Bir izmirli olarak söylüyorum Ankara'bin cincini İstanbul'un Bağcılar'i. İzmir'in de bucasi var. Bulaşanı cok olur. Basin cok ağrır. Okul iyidir Güzeldir. Ama Buca cok kötüdür katlanilir mi dersen. Senin bileceğin is. Hayırlısı olsun

• Bucanın iyi yerleride vardır kötü yerleride bucada takılmazsın zaten atlarsın otobüse konak alsancak felan buralarda takılırsın

• Beyler biz kime inanalım

• Gittim gördüm bir tanesine bile denk gelmedim fosforlu kardeşlerimizden. Vardır ama denildiği gibi kötü yer olsaydı fark ederdim, gayet normal İzmir oluşundan nasibini almış gelişmiş bir yer. Hem arkadaşın dediği gibi derslere bir süre sonra gitmiyorsun çünkü devam zorunluluğu yok niye gidesin. Ortalama 50 kişiyle, önemli derslerde 150 kişiyle işleniyormuş dersler. İlk sene 1-2 zorlu ders var diğerlerine gitmeden bile geçersin. Derslere gitmeden de geçebileceğin sıkıntı olmuyor ama gitmen gereken dersler vardır onları aksatmamak lazım. Hem DEU'nun hocaları pratik öğretmekte çok iyidir, derslere git faydalan.
  • iühukukisteyengenc İ kullanıcısına yanıt
    10 seneden fazla buca sirinyer tarafında oturdum geceleri bir değişik insanlar çıkıyor meydana ama uzun sure orada yaşadığım için alıştım bu duruma onun dışında buca güzeldir

• Abi naptınız ya hani izmirli olmasam harbi derim bu buca ne boktan yer. Kardeşim o kadarda kotu değil yani yok şırnak falan filan. Doğru biraz apaçi var yalan yok ama idare edin her yerdeler onlar artık. Merkezden uzak koy gibi bir yer değil yanlış anlaşılmasın.

• Buca`ya gittim,evlee 2 katlı filan gelidi dşük olan kesim yaşar genelde.Diğer taraflar gibi değil.Serseri filan çok olur.Ama yani tabii ki de iyi insanlari var,sen gidip serseriye bulsasursan istanbulun merkezinde de var.

• yukarı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.