Şimdi Ara

BUCA DEDİKLERİ KADAR KÖTÜ MÜ? [DEU OKUYACAKLAR] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
115
Cevap
4
Favori
4.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evka 1,Gediz gibi yerlerden uzak dur.Berbat yerlerdir.
  • Beyler biz zaten izmiri bilmiyoruz gideceğimiz yerler bariz belli alsancak konak başka bir yer var mı ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 senedir buca anadolu lisesinde okuyup mezun olmuş biri olarak bir şeyler söylemeye hakkım olduğunu düşünüyorum öncelikle burda mı kalıcaksın yoksa evden mi gidip geleceksin onu anlamadım burda kalmayı düşünüyosan bence hiç öyle bir riske girme ailen izmirde mi onu da bilmiyorum ama yurtlar şehir yapısı çoğu şey kötüdür bucada deü hukuk bildiğim kadar kötü bir yerde değil ama şirinyer dışı kalmanızı tavsiye etmiyorum konuda yapılan apaçi muhabbetleri doğrudur koşu metro istasyonunda kavga etmişliğim dahi vardır özellikle benim okuduğum lanet okul buca anadolu lisesi gediz inkilap koşu efeler mh tamamıyla kötüdür açıkçası da kimse çıkıp adam kandırmasın bucamız şöyle bucamız böyle diye demesin evka 1 kalıyor sanırım geriye orası da dağlık engebelik alanlardır ben 5 yıl egekent 2 yıl evka 5 de yaşadım oraların da insan tipleri hemen hemen aynı okulum da liseydi belki sadece ama ulaşımımdan tut eğitimine ortamına kadar berbattı ama sonuçta deü hukuk diyoruz bana kalırsa menderes caddesi ya da forbese yakın ev bulmaya bakın gerekirse iki üç arkadaş paraları bölüşün yine şirinyerde oturun ilçenin geri kalan kepaze yerlerinde iki üç kuruş için oturmayın umarım her şey istediğiniz gibi gider ve olur ve istediğiniz şekilde mezun olursunuz okuyanlara teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞokBıçaklıZed -- 14 Temmuz 2015; 16:03:49 >

• sağol kardeşim yorumun için.

deü'ye gelirsem myvia'da kalıcam beyler. ev apart vs düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: iühukukisteyengenc

sağol kardeşim yorumun için.

deü'ye gelirsem myvia'da kalıcam beyler. ev apart vs düşünmüyorum

Dostum ordan apart tutsan kaç dakikada fakültede olursun ?

• Mavivodkaa kullanıcısına yanıt
    bi fikrim yok izmirli arkadaşlar daha iyi bilir
  • 25 senedir Buca'da yaşıyorum eskiden kötüydü evet ama şu an çok güzel bir yer oldu.Özellikle belediye tarafları öğretmenevlerinin olduğu yerlerde çok güzel mekanlar açıldı bir girerseniz çıkamazsınız her taraf öğrenci. Tınaztepenin oralarda çok gecekondu vardı kentsel dönüşümden sonra sayı çok azaldı bütün gecekondu sahipleri evleri müteahhitlere verdi her yer sıfır ev :) Hukuğun olduğu yer çok güzel hasanağa bahçesinin tam karşısı. Biraz trafik sorunu var Buca'da çok hızlı gelişen bir yer çünkü onun dışında pek sıkıntı yaşamazsın her yer öğrenci.
    Buca'nın kötü olan tarafı Gediz tarafıdır apaçi kavramının ilk olarak buradan çıktığı söylenir :) O tarafla da işin olmaz zaten otobüs güzergahının üzerinde bile değil.Eğer aracın olursa Alsancağa 15 dk da gidersin otoban da hemen Tınaztepe çıkışında ulaşım sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogii -- 14 Temmuz 2015; 16:46:08 >

• Dokuz Eylül Bocada mı yoksa Hacettepe Beytepede mi öğretmenlik sizce?
  • iühukukisteyengenc İ kullanıcısına yanıt
    Myvia noluyo dostum ?

• Buca candır can.hele bi de isininca bucaya...yorgun argin konak'dan,karsiyaka'dan donunce hasanaga parkini gordugun anda bi gulumseme gelir yuzune.evin gibi hissettirir buca.hukuk fakultesi de tinaza tasiniyor.muhtemelen seneye 2. Yariyil gelir.

• Yukarı

• iühukukisteyengenc İ kullanıcısına yanıt
    Ablam orada okudu. Eğitimi gerçekten güzel. (puana göre tabiki) Mekan olarak mükemmel değil ama İzmir güzeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavivodkaa

Beyler biz zaten izmiri bilmiyoruz gideceğimiz yerler bariz belli alsancak konak başka bir yer var mı ki ?

Bornova ve Karşıyaka da var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim reis gitti en son vurdurtuyordu
  • Arkadaşların kötülediği gedizde büyüdüm doğma büyüme bucalıyım, şu an koşu tarafında oturuyorum
    bugüne kadar gecenin her saatinde gedizde her sokağından geçmişliğim vardır, roman mahalleleride dahil bir Allahın kulunun yolumu kesip laf attığı veya kavga durumu gibi bi olay olmamıştır, sen insan gibi olduktan sonra kimse sana kaşının üstünde gözün var demez, gediz de apaçi çoktur ama istanbulun veya başka şehirde ki herhangi bi yerin apaçilerinden fazla değildir, gediz üniversiteye çok uzak olduğu için ordakilerle alakanız yok, üni çevresi zaten hep öğrenciler var, ulaşım sorununuz olmaz, gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz
  • Up up

• Deü hayırlı olur inşallah o zaman

• Buca eğitim fakültesi kötüdür. Ama hukuk fakültesinin olduğu dokuzçeşmeler güzel. Tınaztepe kampüsüne taşınacak diyordu taşınırsa yanarsın dağın başı.

• Arkadaşlar ne kadar kötülemişsiniz Buca'yı inanamıyorum. Bundan 5-10 yıl önceki halini düşünürsek gerçekten pek de iyi bir yer sayılmazdı ama şimdi olağanüstü restorantlar, cafeler ve barlarla dolu. Ayrıca İzmir'de ulaşım kolay. Gidebileceğiniz veya yaşayabileceğiniz çok düzgün hesaplı yerler var. Özellikle Buca'da yer alan Şirinyer semti adı gibi çok güzeldir. Özellikle Forbes caddesini gezmenizi tavsiye ederim.
  • Bucadan ziyade deu kotu arkadaslar parca parca kampus lise gibi hic uni havasi yok egenin yaninda cok kotu yani

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.