Şimdi Ara

Bunu Aşmam Lazım Önemli

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben topluluk önünde konuşup yazamıyorum bu yüzden okulda verilen ödevimi yapmadım ve sölüme düşük verdi hoca.ve sırf bu yüzden üni.de öğretmenlik dışında farklı mesleklere yönelebilirim benim bu takıntuyı aşmam lazım ama nasıl olacak bilmiyorum...çok öğüt veren konuşan oldu ama nafile aşamadım bi türlü..bu sorun bende 3 yıldır var öncesinde yoktu.ne olur yardımmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cool -- 24 Temmuz 2010; 19:17:36 >

• Profesyonel yardım şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Profesyonel yardım şart.

derken ??
  • quote:

Profesyonel yardım şart.
    ödevleri boşver ilerde yapmadığın için pişman olmazsın işini de sözlüye bırakma kitap oku film izle bilgisayardan uzak durmaya çalış, çok oyun oynuyo olabilirsin biraz ara vermeyi dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuareg52

ödevleri boşver ilerde yapmadığın için pişman olmazsın işini de sözlüye bırakma kitap oku film izle bilgisayardan uzak durmaya çalış, çok oyun oynuyo olabilirsin biraz ara vermeyi dene

sorun ciddi hocam bu sene üni.için tercih yapcam herkes öğretmenlik öneriyor yazsam geliyor da ama işte ben yapamam..yani bu olay benim hayatımı etkileyecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cool

quote:

sorun ciddi hocam bu sene üni.için tercih yapcam herkes öğretmenlik öneriyor yazsam geliyor da ama işte ben yapamam..yani bu olay benim hayatımı etkileyecek..

Alıntıları Göster
    Önyargıları kırmak atomu parçalamaktan zor demişler.Adam profesyonle yardım al demiş ne demek olabilir bu git bi psikoloji bölümüne derdini anlat.Yeni arkadaşlar edin önce 2 kişinin önünde konuşmayı dene nutuk atar gibi sonra 3 -4-5 diye git sayıyı arttır.Bi anda belagat hocası olmayı beklemiyorsan zaman lazım.Öğretmen olduğumda yapamam diyosan diğer mesleklerde hiç yapamazsın birinde karşında senden küçükler var diğerlerinde koca adamlar.Ben şu an mahkemeye girdiğimde hakimlerin salonu nasıl titrettiğini gördüğümde ben onun gibi konuşamam demiyorum niye konuşamayayım ki güven kendine

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    eğitim düşünüyosan en az 4 sene unv hayatın var ve büyük ihtimalle uni de aşarsın bu problemleri velev ki aşamadın kimler öğretmenlik yapıyo sen de alışacaksın yani bence ilerisi içn bunu sıkıntı yapmana gerek yok daha tercihin sonra okul eğer uzatmazsan 4 sene sonra da kpss ye gireceksin bu kadar şeyin ardından umarım sorunlarını da unutursun geleceği parlak bir genç olarak kendini ülkenin yeni yetişen fidanlarına adarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: öztuareg

eğitim düşünüyosan en az 4 sene unv hayatın var ve büyük ihtimalle uni de aşarsın bu problemleri velev ki aşamadın kimler öğretmenlik yapıyo sen de alışacaksın yani bence ilerisi içn bunu sıkıntı yapmana gerek yok daha tercihin sonra okul eğer uzatmazsan 4 sene sonra da kpss ye gireceksin bu kadar şeyin ardından umarım sorunlarını da unutursun geleceği parlak bir genç olarak kendini ülkenin yeni yetişen fidanlarına adarsın

Alıntıları Göster
    Profesyonel yardım şart derken bu gibi sorunları çözmek için özel eğitilmiş insanlar var; Psikologlar. Onlardan birine gitmeni tavsiye ederim. Yazılan bir postla sorununun çözüleceğini sanmıyorum açıkçası.

• quote:

cevabınız beni biraz olsun rahatlattı hocam teşekkür ederim..sorun üni.de bu eğitimi almakta zaten mesela türkçe öğretmenliğinde okutulan derslere baktım sözlü ve yazılı anlatım diyor konuşma dersleri vs.diyor bunlar biraz gözümü korkuttu nsıl geçecem sınıfı diye düşündüm..yoksa ortaokul çağındaki çocuklara karşı bir sorun olmaz üni.yi bitirmek mesele..

• quote:

Profesyonel yardım şart derken bu gibi sorunları çözmek için özel eğitilmiş insanlar var; Psikologlar. Onlardan birine gitmeni tavsiye ederim. Yazılan bir postla sorununun çözüleceğini sanmıyorum açıkçası.

psikoloğa da gideceğim hocam ben şimdilik sizlerden bir kaç söz duymak istedim o kadar..
  • quote:

quote:

cevabınız beni biraz olsun rahatlattı hocam teşekkür ederim..sorun üni.de bu eğitimi almakta zaten mesela türkçe öğretmenliğinde okutulan derslere baktım sözlü ve yazılı anlatım diyor konuşma dersleri vs.diyor bunlar biraz gözümü korkuttu nsıl geçecem sınıfı diye düşündüm..yoksa ortaokul çağındaki çocuklara karşı bir sorun olmaz üni.yi bitirmek mesele..

Alıntıları Göster
    Amfide okursan soru soramıycan mı o zaman ? Bence aşmaya çalış soruyunu

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    toplum karşısında konuşmak, her meslekte karşına çıkar. O yüzden hemen bir psikolog görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaatciSylar

toplum karşısında konuşmak, her meslekte karşına çıkar. O yüzden hemen bir psikolog görün.

Alıntıları Göster
    Sana verebileceğim şu an aklıma ilk gelen tavsiye webcam chat yapman. Eğer webcam chat yaparken kasılıyorsan bu sorununu çözmende epey faydalı olabilir. Her kim gelirse gelsin karşına onlarla konuşmaya çalış yazılı veya sesli. omegle yardımcı olacaktır sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: araknid

soru soruyorum üstat ama uzu süreli konuşma, sunum vs yaparken çok kasılıyorum lise hayatım boyunca bi çok kez denedim ama olmadı işte yapamadım:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: araknid

soru soruyorum üstat ama uzu süreli konuşma, sunum vs yaparken çok kasılıyorum lise hayatım boyunca bi çok kez denedim ama olmadı işte yapamadım:)

Alıntıları Göster
    önerileriniz için teşekkür ediyorum sizlere.yeni önerilere de açığım diğer forum sakinleri.derdimi sizlerle paylaşmak istedim teşekkürler..

• quote:

önerileriniz için teşekkür ediyorum sizlere.yeni önerilere de açığım diğer forum sakinleri.derdimi sizlerle paylaşmak istedim teşekkürler..

Alıntıları Göster
    Hocam sorunun çözümü öncelikle özgüven kazanabileceğin konular üzerinde yoğunlaşmak ve tecrübe kazanmak.Heyecanını bastırmak için neler gerekiyor bunları en iyi sen bilirsin.Zamanla demekki yapabiliyormuşum diyeceğinden emin olabilirsin öncelikle buna kendini koşullaman lazım.Bunun üzerine gitmelisin bir kaç ufak provadan sonra yakın bir hocana durumu anlat ve bilgi sahibi olduğun bir konuyu tahtada sınıfa beraber anlatmak istediğini söyle yada soru çözerken yazıları tahtaya "ben yazmak istiyorum" de.Eminim hocanla birlikte anlatırken aşama kaydetmiş olursun ve aşama aşama bu sorun ortadan kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abraxass34

Hocam sorunun çözümü öncelikle özgüven kazanabileceğin konular üzerinde yoğunlaşmak ve tecrübe kazanmak.Heyecanını bastırmak için neler gerekiyor bunları en iyi sen bilirsin.Zamanla demekki yapabiliyormuşum diyeceğinden emin olabilirsin öncelikle buna kendini koşullaman lazım.Bunun üzerine gitmelisin bir kaç ufak provadan sonra yakın bir hocana durumu anlat ve bilgi sahibi olduğun bir konuyu tahtada sınıfa beraber anlatmak istediğini söyle yada soru çözerken yazıları tahtaya "ben yazmak istiyorum" de.Eminim hocanla birlikte anlatırken aşama kaydetmiş olursun ve aşama aşama bu sorun ortadan kalkar.

deneyeceğim hocam teşekkürler öneriniz için..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Abraxass34

deneyeceğim hocam teşekkürler öneriniz için..

Alıntıları Göster
    Topluluk içinde konuşamama olayı inkar etseler de çok kişide var. Konuşma sanatı veren yerler var oralara gidebilirsin, diksiyon kurslarına da gidebilirsin, hem konuşmayı hem de topluluk içinde konuşmayı öğrenebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trivento

Topluluk içinde konuşamama olayı inkar etseler de çok kişide var. Konuşma sanatı veren yerler var oralara gidebilirsin, diksiyon kurslarına da gidebilirsin, hem konuşmayı hem de topluluk içinde konuşmayı öğrenebilirsin.

Alıntıları Göster
    Çok klişe de olsa gereken TEK ŞEY kendine güvenmendir... Sonuçta karşındakiler de senin gibi 2 gözü 2 kulağı olan insanlar.Senden hiçbir üstünlükleri yok.Kendine güven ve konuş.Ya da öncelikle evde tek başına konferans verirmiş gibi konuşmalar yap...

• quote:

quote:

psikoloğa da gideceğim hocam ben şimdilik sizlerden bir kaç söz duymak istedim o kadar..

bende kac sene boyunca aynıydım ilaçlarımla ve kendimide kontrol ederek şuan daha iyiyim ayrılma ankisiyetem vardı sevdigim kız ya beni bırakıp gider diye oda dün bıraktı gitti ztn kaybetcek bişey kalmadı şu sıralar yıne ataklar basladıda bundan sonra hiç olmuycak inş kız derdi falanda yok artk
    psikiyatrıye gıdıp derdini anlatman şart yada uzman bir psikologa kısaca durumu ozetlemek gerekirse sosyal fobin var bence ;

B. Sosyal Fobi

Kişinin tanımadık insanlarla karşılaştığı veya başkalarının gözünün üzerinde olabileceği bir veya birden fazla toplumsal durumdan belirgin ve sürekli bir korku duyması halidir. Komik duruma düşeceği veya utanç duyacağı biçimde davranacağından korkar. Korkusunu aşırı veya anlamsız olduğunun farkındadır. Korkular çoğu sosyal durumu kapsıyorsa Çekingen Kişilik Bozukluğu anlamına gelir ve ek tanı konabilir. (Söyleşileri başlatma ve sürdürme, küçük topluluklara katılma, karşı cinsle çıkma, üstleriyle konuşma, toplantılara gitme gibi konularda). Eleştirilmeye, olumsuz değerlendirilmeye, reddedilmeye aşırı duyarlılık, hakkını savunmada güçlük çekme, aşağılık duygusu veya özgüven düşüklüğü vardır.
    Sağaltımda antidepresanlar, duyarsızlaştırma, seans sırasında deneme, ev ödevleri, yüzleştirme gibi davranışçı psikoterapi yararlı olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.