Şimdi Ara

BURSLAR HAKKINDA YARDIMCI OLABILECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler sımdı ben burslara basvuracagım ama hangı burslar var nerelerden basvuruluyor gerı odemelı mı degıl mı hangılerını alırsam hangılerını alamıyorum bu konu hakkında beni ve merak eden cok fazla arkadas var konu hakkında bılgı sahibi arkadaşlar lütfen yazarsa sevinirim ...

• taqip xdxd
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapac

taqip xdxd
    merakla bekliyorum geçen yıllarda alanlar varsa aldığı kurumu linki verirse çok sevaba girer malum ihtiyacı olan insanlr var:)

• quote:

Orijinalden alıntı: t@yfur

merakla bekliyorum geçen yıllarda alanlar varsa aldığı kurumu linki verirse çok sevaba girer malum ihtiyacı olan insanlr var:)

Alıntıları Göster
    takip

• quote:

aynen kardeşim sefalet çekecez bu burslar olmazsa gerçekten konuyu canlı tutalım ki bilmeyen gormeyen arkadaslarda okumuş olur ne kadar ınsana ulasbılırse bu yardımlar o kadar ıyıdır hadi yorumlarınızı beklıyorummm

• quote:

Orijinalden alıntı: aerosky

quote:

aynen kardeşim sefalet çekecez bu burslar olmazsa gerçekten konuyu canlı tutalım ki bilmeyen gormeyen arkadaslarda okumuş olur ne kadar ınsana ulasbılırse bu yardımlar o kadar ıyıdır hadi yorumlarınızı beklıyorummm

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: aerosky

Alıntıları Göster
    up up

• burs alan arkadaşlar, burs alanları duyan arkadaşlar buyurun kurumları yazalım
  • yukarıya alalım. ihtiyaç var
  • quote:

Orijinalden alıntı: CamdanBardak

yukarıya alalım. ihtiyaç var
    2 gün sonra kyk nın başvuruları başlıyor sanırım. burs kredi yurt vs bursun geri ödemesi yok ama kredinin var yani neye başvurduğunuza dikkat edin. ben bursa başvuracağım ama ailem kredi almama izin vermiyor boş yere devlete borçlanıcaksın diyor birde sanırım o kredileri sonradan ödemek zor oluyomuş faiz falan biniyormuş üstüne iyi düşünün alırken yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..dream..

2 gün sonra kyk nın başvuruları başlıyor sanırım. burs kredi yurt vs bursun geri ödemesi yok ama kredinin var yani neye başvurduğunuza dikkat edin. ben bursa başvuracağım ama ailem kredi almama izin vermiyor boş yere devlete borçlanıcaksın diyor birde sanırım o kredileri sonradan ödemek zor oluyomuş faiz falan biniyormuş üstüne iyi düşünün alırken yani.

Alıntıları Göster
    takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: çiçek nergis

takip...

Alıntıları Göster
    evet millet yok mu daha önceden almış olan biyerlerden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurnakalb

evet millet yok mu daha önceden almış olan biyerlerden?

Alıntıları Göster
    ben de bir soru sormak istiyorum.başbakanlık bursu ve öğrenim kredisine aynı anda başvurabiliyormuyuz.
    ayrıca babam memur annem ev hanımı araç falan yok ev var ama kredisinin bitmesine daha 2 sene var burs başvuru formuna ev için ne yazcam .bana başbakanlık bursunun çıkma olasılığı nedir.
  • bir de ben lisede burs almıştım o da etkiler mi başakanlık bursunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E855B991F

ben de bir soru sormak istiyorum.başbakanlık bursu ve öğrenim kredisine aynı anda başvurabiliyormuyuz.
    ayrıca babam memur annem ev hanımı araç falan yok ev var ama kredisinin bitmesine daha 2 sene var burs başvuru formuna ev için ne yazcam .bana başbakanlık bursunun çıkma olasılığı nedir.

Alıntıları Göster
    Burs/Kredi ve Yurt başvuruları aynı anda yapılıyor 1-2 güne başlar.
    Başvuru ekranı gayet basit önünüze gelince birkaç şey yazacak,dolduracaksınız sadece.

Kredi=Geri Ödenir
    Burs=Geri Ödenmez

Bu kadar basit.Yalnız yurt başvuruları yakın bir tarihte açıklanır.Ama burs/kredi başvuru sonuçları Kasım ayı içerisinde açıklanıyor.

Gelelim çıkma durumuna.
    Anneniz babanız ayrıysa,ama gelir durumunuz orta halliyse.Yani aç değil açıkta değilseniz Yurt Çıkabilir.Direk asilden çıkmasa dahi hemen gelebilecek bir yedek sırası ile çıkar.Ama anne babanın ayrı olma durumu burs için öncelik teşkil etmez bunu unutmayın.
    Anne babanız malül aylığı alıyorsa yurt çıkar.Kesin gibi birşey.Bursta çıkar o da neredeyse kesindir.
    Şehit gazi vs. çocuklarına aynı şekilde yurt ve burs yüksek ihtimal çıkıyor.
    Gençlik Spor Bakanlığı çalışanlarının çocuklarıda öncelik sahibi.

Kredi/burs isteme seçimide size kalmış.Siz ikisinide istiyorum diye seçin.Kredi çıkarsa kabul etmeme hakkınız var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Ugly -- 27 Temmuz 2013; 17:39:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Ugly

Burs/Kredi ve Yurt başvuruları aynı anda yapılıyor 1-2 güne başlar.
    Başvuru ekranı gayet basit önünüze gelince birkaç şey yazacak,dolduracaksınız sadece.

Kredi=Geri Ödenir
    Burs=Geri Ödenmez

Bu kadar basit.Yalnız yurt başvuruları yakın bir tarihte açıklanır.Ama burs/kredi başvuru sonuçları Kasım ayı içerisinde açıklanıyor.

Gelelim çıkma durumuna.
    Anneniz babanız ayrıysa,ama gelir durumunuz orta halliyse.Yani aç değil açıkta değilseniz Yurt Çıkabilir.Direk asilden çıkmasa dahi hemen gelebilecek bir yedek sırası ile çıkar.Ama anne babanın ayrı olma durumu burs için öncelik teşkil etmez bunu unutmayın.
    Anne babanız malül aylığı alıyorsa yurt çıkar.Kesin gibi birşey.Bursta çıkar o da neredeyse kesindir.
    Şehit gazi vs. çocuklarına aynı şekilde yurt ve burs yüksek ihtimal çıkıyor.
    Gençlik Spor Bakanlığı çalışanlarının çocuklarıda öncelik sahibi.

Kredi/burs isteme seçimide size kalmış.Siz ikisinide istiyorum diye seçin.Kredi çıkarsa kabul etmeme hakkınız var.

Alıntıları Göster
    aynı şekilde ben de merak ediyorum burs için internetten başvuracağımız yerler var mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E855B991F

Alıntıları Göster
    takip benim de çok ihityacım var

araştırdığıma göre tev burs veriyor onu bi araştırın
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsardahuso

takip benim de çok ihityacım var

araştırdığıma göre tev burs veriyor onu bi araştırın

Alıntıları Göster
    buyrun arkadaşlar liste:
    http://oku.on5yirmi5.com/haber/egitim/mesleki-egitim/96244/burs-veren-vakif-ve-kurumlar-2013.html

• quote:

Orijinalden alıntı: uzzmaan

buyrun arkadaşlar liste:
    http://oku.on5yirmi5.com/haber/egitim/mesleki-egitim/96244/burs-veren-vakif-ve-kurumlar-2013.html

Alıntıları Göster
    arkadaşlar burs/kredi için başvuracağım başvuru kaç gün sürüyor tek gün falan mı yoksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: borucan35

arkadaşlar burs/kredi için başvuracağım başvuru kaç gün sürüyor tek gün falan mı yoksa?

Alıntıları Göster
    evet beyler kyk başladı yalnız ben gecen sene girdim istediğim yer olmadı bı sene daha hazırlandım kredı almamda bir engel değil inşallah?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.